30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování v protisměru WTF?  (Přečteno 47660 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování v protisměru WTF?
« kdy: 27 Července 2015, 09:10:10 »

Dostal jsem lísteček za sklo, že jsem v obousměrné ulici stál v protisměru. (Postup je mi jasný - srát na to - výzva do datovky - vykostit úřad - nasdílet zde)
Ale to už jsou tak zoufalí, že si vymýšlejí přestupky nebo fakt existuje nějaká povinnost parkovat pravym bokem u chodníku???
Už jste o tom někdy slyšeli? (vyhledávání zde mi napovídá, že spíše ne)
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2015, 09:17:03 »

Bohužel to v zákoně je, byť to zdůvodnění je hodně kostrbaté.

§25, odst. 1:
Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2015, 10:28:57 »

otázka je jak úřad bude prokazovat materiální aspekt tohoto přestupku? pokud jste nezastavil provoz v obou směrech při parkování, tak nikomu snad újma vzniknout nemohla. kromě újmy vizuální, že parkování v protisměru vypadá blbě...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2015, 10:35:08 »

No na materialni aspekt se take tesim. I na vyslechy orgánů až se budou rozpomínat, jak vypadala situace ve dvě ráno před půl rokem. Jedno rizeni mi uz prekludovalo, tak aspon nezustane datovka prazdna :-)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2015, 12:13:52 »

Bohužel to v zákoně je, byť to zdůvodnění je hodně kostrbaté.

§25, odst. 1:
Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo
A co kdyz ridic bude tvrdit ze on zastavil vpravo dle zakona, pak vystoupil, zavolal si par kamaradu, spolu s nima auto zvedl a otocil na miste? Nebo ze slo kolem par vtipalku, kteri mu tohle provedly?
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2015, 15:04:35 »

Dobry den vsem,
prave se mi stalo neco podobnyho. Napred MP operovali se zakazem stani, ale pak to hodili na to ze stojim v protismeru. Z cvicnych duvodu jsem s nimi nejednal o nicem a nechal to poslat do spravniho rizeni. Postup obrany je mi celkem jasnej, ale mam starost jak se branit tomu parkovani v protismeru. Je to podle mne jediny na co mne muzou uvarit. Hrat to na materialni znak, to je jasny, ale nemate nekdo nejakou lepsi obranu? Diky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #6 kdy: 11 Srpna 2015, 21:54:19 »

A co kdyz ridic bude tvrdit ze on zastavil vpravo dle zakona, pak vystoupil, zavolal si par kamaradu, spolu s nima auto zvedl a otocil na miste? Nebo ze slo kolem par vtipalku, kteri mu tohle provedly?

Vpravo mohl být zákaz zastavení. Jednodušší je říct, že danému parkovacímu místu dorazil jízdou pozadu a v klidu, aniž by tím ohrozil další účastníky silničního provozu zaparkoval vpravo ve směru jízdy.
Nebo zaparkoval normálně a nějací vtipálci z odtahovky mu auto otočili. Ať úřad dokáže, že se to nemohlo stát.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2015, 10:17:31 »

A nebo, že se nejednalo o žádné parkování, ale o zastavení vozidla, např. jste objížděl překážku a auto už se potom nerozjelo, tak jste šel do automatu volat do servisu, shánět odtahovku, atd...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2015, 10:33:17 »

Ano, takhle jsem jednou obhájil stání v zákazu. Auto mi tam chcíplo a nepodařilo se nastartovat. Dvě hodiny trvalo, než jsem sehnal a taxíkem dovezl novou baterku.
Akorát to lze tak jednou, po pátý už by to bylo dost divný.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2015, 00:19:40 »

Ahoj,
tak to parkovani tahnu dal. Jak jsem predpokladal, vari mne na parkovani v protismeru par.25, odst 1, pismeno A silnicniho zakona.
Na miste mne obvinili navic z nerespektovani znacky B29-zakaz stani. Odmitl jsem se s nimi proto bavit a poslal to do spravka.
Pak mi dosel prikaz na zaplaceni, ktery uznal, ze k nerespektovani znacky B29 nedoslo, nebot ta se nachazi az za vozidlem, nicmene stani v protismeru trva. Podan odpor v zakonne lhute. Nasledovalo predvolani k ustnimu jednani po podanem odporu. Prvni termin omluven, nicmene do mesice stanoven nahradni. Na druhy ustni jednani jsem se dostavil, prostudoval spis a dohodl se, ze se ke spisu do mesice pisemne vyjadrim a teprve nasledne bude vydano rozhodnuti.
Ctel bych se zeptat povolanych na toto:
-hodlam napadnout to, ze jsem byl oznacen jako ridic. Jak MP zacala lhat o nerespektovani B29 ukoncil jsem jakoukoliv komunikaci, na nic se ani neptali, pouze jsem potvrdil, ze jsem majitel vozu. Vyzadali si OP a ridicak. Domnivam se, ze to ze jsem prestupek opravdu spachal ja neni ve spisu prokazano. Bere se nejak automaticky za prokazane, ze jsem tam to auto zaparkoval ja? Ma cenu se o toto snazit, kdyz dva MP muzou tvrdit co chteji? A kdyby jo je lepsi odmitnout pak vypovidat, nebo uvest nejakou smyslenou osobu?
-par.25, odst 1, pismeno A silnicniho zakona rika: Řidič smí zastavit a stát jen vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo. Ja tomu rozumim tak, ze hovori o pravem okraji vozovky ve smeru jizdy a orientaci vozidla (zda ma stat pravym ci levym bokem ke krajnici) neresi vubec a hodlam timto argumentovat. Je to pruchodne?
-chci upozornit na materialni znak domneleho prestupku, nedoslo k zadnemu ohrozeni ani omezeni bezpecnosti provozu

No a pak mam jeste schovanej argument:
1. prestoze jsem jasne v omluve k prvnimu ustnimu jednani uvedl, ze se nebudu v republice vyskytovat do 20 (a jeste to i sami uvedli v novem predvolani), nove predvolani mi bylo doruceno tak, ze posledni den k vyzvednuti z posty byl 19. Kdybych se nevratil driv, predvolani bych nedostal. Vidim v tom snahu rozhodnout beze mne.
2. sami policajti pri nandavani i sundani boticky zastavili prave tak jako ja v protismeru a jeste i za tou znackou B29 zakazu stani. Takze sami udelali vse z ceho mne vini. Za zvlast pikantni povazuji to, ze se u toho i sami nafotili a dali to do spisu coby dukazni fotky. Muzou se z toho vykroutit s tim, ze provadeli zasah?

Zaverem by mne jeste zajimalo, kdy to na ne vybalit. Uz ted ve vyjadreni k ustnimu jednani, nebo pockat az na odvolani proti rozhodnuti?
Moc dekuju dopredu vsem ostrilenym borcum za poskytnute rady. Je to moje prvni spravko co jsem se rozhodl dotahnout co nejdal a tak v tom jeste plavu. A kdybych to vyhral, bylo by to moc fajn.

Jako prilohu prikladam oznameni o podezreni ze spachani prestupku, kopii uredniho zaznamu a platebni prikaz. Pokud nekdo bude potrebovat neco jineho, napiste, dodam to.
Jeste jednou dik.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2015, 00:30:21 »

Nedari se mi tam pridat dalsi prilohy, tak tady:
http://uloz.to/xEXkS9JN/prikaz-urednizaznam-zip
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2015, 02:22:54 »

První reakce, ať matadoři mají co roznést na kopytech.

Vyšel bych toho, se nejedná o neoprávněné stání ve smyslu § 125f odst (2) písm. a), protože v tom místě není stání zakázáno, řidič Vašeho vozu porušil § 25, o tom není sporu. Pod zakázané zastavení a stání vedle místní úpravy dopravím značením patří zločiny podle § 27, tím se úřad sám vyautoval ze sprdele. Takže podle mého názoru stačí tvrzení, že vůz jste šel zaparkovaný vyzvednout a k tomu, kdo jej tam zaparkoval, můžete sdělit nanejvýš čl. 37 LZPS. Víte, protože musíte, neřeknete, protože nemusíte. Správní orgán tím uvedete do důkazní nouze, přestupek se stal, ale není ho komu přišít. Pokud byste se chtěl rozepsal, místo LZPS použijte Zákon o přestupcích, § 60 odst. (1)

(1) Každý je povinen podat správním orgánům nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku; podání vysvětlení může být odepřeno, jestliže by takovým osobám nebo osobám jim blízkým (§ 68 odst. 4) hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti..

S materiální stránkou bych se neoháněl, všichni počínaje obecním úřadem a konče NSS to smetou v tomto konkrétním případě se stolu; je to objektivně nebezpečné, protože z levé strany při vyjíždění z parkovacího místa, pokud před vámi stojí jiné vozidlo, nevidíte vůbec nic. Zákon zní (kupodivu) jasně a nepokoušejte se ho překrucovat, budete za blba. To byste mohl stejným stylem napadnout třeba ustanovení § 21 odst. (3) Odbočují-li řidiči protijedoucích vozidel vlevo, vyhýbají se vlevo. Jak se mohou vyhýbat vlevo, když se míjejí tak, že jedou proti sobě pravými stranami svých vozů?

Co takhle protokol z ústího jednání, ten by nebyl? Snad jste se tam nějak nešikovně nepodřekl.
« Poslední změna: 03 Prosince 2015, 02:49:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2015, 07:26:14 »

Vyšel bych toho, se nejedná o neoprávněné stání ve smyslu § 125f odst (2) písm. a), protože v tom místě není stání zakázáno, řidič Vašeho vozu porušil § 25, o tom není sporu. Pod zakázané zastavení a stání vedle místní úpravy dopravím značením patří zločiny podle § 27, tím se úřad sám vyautoval ze sprdele.
Obávám se, že i toto se dá dělat na sprdel a běžně to tak i je. Je to stejné jako s chodníkem, kde není výslovně zakázáno stání, ale i NSS to potvrdil.
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2015, 09:22:30 »

Protokol z ustniho jednani dodam vecer. V zasade jsme o nicem nejednali. Seznamili mne s obvinenim, ja jsem si na miste poridil fotokopie a dohodl se, ze se jim pisemne do mesice vyjadreim a oni pak vydaji rozhodnuti. Snad jsem nic neposral  >:(.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v protisměru WTF?
« Odpověď #14 kdy: 03 Prosince 2015, 22:33:19 »

To vyautování ze sprdele, o kterém psal enzym by bylo škoda v písemném rozkladu nezmínit, ať se s tím úřad nějak popasuje. Dalším bodíkem může být, že Vás pořád všichni tvrdošíjně označují za řidiče, ačkoliv měl auto v té době půjčeno můj anglický Helmut a ještě se při vracení klíčků smál jako blbec, jak v té ulici, kde to nechal, všichni parkují obráceně. Říkal něco ve smyslu - Vy Češi jste fakt banda švejků, takováhle organizovaná švanda.  A Vy jste ani pohybem obočí nenaznačil, že by snad MPíci měli pravdu. Nakonec se z bezpečnostních důvodů s ozbrojenými hlídači parkovišť raději nebavíte, v novinách je každou chvíli nějaký případ, kdy někoho zabijí nebo zraní, naposledy třeba ve Vysokém Mýtu.
IP zaznamenána