30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: Žádost o platy a odměny - zamítnuto  (Přečteno 69641 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #45 kdy: 11 Ledna 2016, 15:55:12 »

Na počtě mám dopic, hádám oznámení o zastavení řízení, jak proto pak pudu jim pošlu rovnou tenhle pozdrav.

Připravím ještě žádost o vyčíslení nákladů, ať maj radost :D Jen na žádostech o informace to bude dost…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #46 kdy: 05 Května 2016, 03:22:30 »

Inspiroval jsem se u Behemota a poslal neco podobneho - mensi statistika prestupku za par let zpetne, abych se trochu dostal do obrazu, plus platy spravniho odboru taktez par let zpetne a chteji po mne 2,5k za mimoradne rozsahle vyhledani informaci. Konkretne ty prestupky vycislili 4 hodiny, platy taky. Neverim, ze jejich software neumoznuje takovej export, ale nemam nic v ruce. Uz jste to z nich nekdo dostal??
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #47 kdy: 05 Května 2016, 07:50:50 »

Inspiroval jsem se u Behemota a poslal neco podobneho - mensi statistika prestupku za par let zpetne, abych se trochu dostal do obrazu, plus platy spravniho odboru taktez par let zpetne a chteji po mne 2,5k za mimoradne rozsahle vyhledani informaci. Konkretne ty prestupky vycislili 4 hodiny, platy taky. Neverim, ze jejich software neumoznuje takovej export, ale nemam nic v ruce. Uz jste to z nich nekdo dostal??

Takže 312,5 na hodinu :-D
IP zaznamenána

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #48 kdy: 05 Května 2016, 12:01:45 »

Celkem je to asi 12 hodin po 2 stovkach.
Situace je takova, ze pozadovane informace jsou na urade zpracovane a cekaji na uhradu.
Kdyby ted nekdo o takove informace pozadal, mel by je dostat zadarmo, protoze uz neni co mimoradne rozsahle vyhledavat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #49 kdy: 11 Května 2016, 10:28:42 »

Tady přichází na řadu vyžádání jinou osobou, eventuelně i po kouskách, aby se nemohli kroutit. Už se takhle podařilo něco vytáhnout. Byť samo osobě se to nedalo vyloženě využít jako materiál k podjatosti, ale spíš je k pláči, co takoví příživničtí buzeranti na malé prdeli, kde ročně vyřídí pár desítek věcí, dostávají za prachy. Odměny téměř každej měsíc.

Já se do toho zase někdy pustím, mám takovej malej cíl to z té P1 prostě vytřískat…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #50 kdy: 11 Května 2016, 13:44:04 »

Presne to jsme udelali. Uz jim to tam nekolik dni lezi.

Co v pripade, ze to taky nauctuji?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #51 kdy: 11 Května 2016, 18:10:29 »

Zkusit určitě odvolání, často udělají i procesní chyby v těch kecích o náročnosti (v neveřejné sekci se k tomu vyjadřoval hh, ptal jsem se na to) a navíc se tam naskýtá možnost zkusit projít tu zatím neprošlapanou cestičku, že by nemělo být zákonné účtovat už nachystané materiály jen pokud si první žadatel nezaplatil…je to zadarmo, tak to můžete zkusit. Když to nevyjde, můžete to vždycky rozřezat na ještě menší žádosti…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

steven-segal-zabijak

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #52 kdy: 11 Května 2016, 20:10:35 »

.
« Poslední změna: 21 Června 2016, 00:33:46 od steven-segal-zabijak »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #53 kdy: 21 Června 2016, 00:18:51 »

Tak jsem našemu úřadu poslal taktéž žádost o platy a odměny a moje otázka zní, mají tedy 15 dní na vyřízení? Když odmítnou tak vím co dělat, co když to ale budou ignorovat? Poslat stížnost nadřízenému orgánu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #54 kdy: 21 Června 2016, 00:31:57 »

Odmítnutí je svojí povahou správní rozhodnutí, obranou je odvolání, o čemž je žadatel též informován v poučení. U všech ostatních druhů porušení InfZ (nejčastěji nečinnosti povinného subjektu nebo předstírání povinného subjektu, že nepochopil dotaz a odpovídá na něco trochu jiného) je obranou stížnost podle § 16a InfZ. On ten InfZ má dohromady asi 20 paragrafů a velká část se navíc vůbec netýká žadatele, tak snad není zas takový problém si ho nejdřív přečíst a pak se případně ptát, n'est ce pas?

K vašemu dotazu - když budou žádost ignorovat, resp. v termínu 15 dní dle § 14(5)(d) InfZ informaci neposkytnou, podáte si stížnost podle § 16a InfZ. Stížnost se podává u povinného subjektu do 30 dní - srov. § 16a(3) InfZ. Ono to má své dobré důvody, je zcela mimo možnosti žadatele správně identifikovat, kdo je nadřízeným orgánem některých zvláštních povinných subjektů (např. takového povinného subjektu CHAPS spol. s r.o. ...).
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #55 kdy: 29 Června 2016, 22:12:08 »

K vašemu dotazu - když budou žádost ignorovat, resp. v termínu 15 dní dle § 14(5)(d) InfZ informaci neposkytnou, podáte si stížnost podle § 16a InfZ. Stížnost se podává u povinného subjektu do 30 dní - srov. § 16a(3) InfZ. Ono to má své dobré důvody, je zcela mimo možnosti žadatele správně identifikovat, kdo je nadřízeným orgánem některých zvláštních povinných subjektů (např. takového povinného subjektu CHAPS spol. s r.o. ...).

Tak to vypadá, že si odbor financí našeho města, kterému jsem žádost směřoval, si se žádostí vytřelo ***** a celkově ani neposlalo rozhodnutí o zamítnutí, tedy to ignorovali.
Stížnost tedy podat městskému úřadu, nadřízenému daným odborů, je to tak? Omlouvám se, ale už se do toho začínám zamotávat  :D :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #56 kdy: 29 Června 2016, 22:34:58 »

Jo. Žádost, stížnost, odvolání, všechno úřadu, od kterého chcete informaci. Není třeba uvádět odbor, oddělení atp. Nejen u infožádostí, vždy stačí adresovat jen úřadu jako celku.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #57 kdy: 30 Června 2016, 14:52:06 »

Zdravím přátelé, tak poslední den lhůty, kdy mi mělo město poslat data, mi na poště přistál doporučený dopis s červeným pruhem. Vyzvedl jsem si ho a částka, kterou po mě žádají za vzniklé výdaje činí 1480Kč včetně doporučeného dopisu :D
Pokud data opravdu chci, mohu částku uhradil na bankovní účet, který je tam napsán, nebo složenkou, kterou prý přidali k dopisu, bohužel žádná tady ale není :D

Chci se zeptat, znamená to tedy, že data jsou připravena a jen se čeká na úhradu nákladů na zpracování? Tedy pokud o tyto samá data požádá někdo jiný už by je měl dostat zdarma, ne?  :D
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #58 kdy: 30 Června 2016, 14:56:20 »

Citace
Tedy pokud o tyto samá data požádá někdo jiný už by je měl dostat zdarma, ne?


Ne, pokud požádá a ještě nebude zaplaceno, tak mu pošlou stejný účet. Teprve až to někdo zaplatí, tak bude stejná informace zdarma.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o platy a odměny - zamítnuto
« Odpověď #59 kdy: 30 Června 2016, 15:12:48 »

Jestli tu informaci už mají, tak ji musejí jinému žadateli vydat zdarma. Když nějakou žádost úřad vyhodnotí tak, že jde o mimořádně rozsáhlé vyhledávání, je jen na žadateli, jestli zaplatí nebo ne, podáním té žádosti nikomu nevznikají žádné povinnosti. Když nezaplatí, žádost se odloží.

Pokud úřad dříve, než obdrží platbu, informaci vyhledá, tak si nedovedu představit, jak by obhajitelně odůvodnil požadavek na hrazení nákladů, které už byly vynaloženy, někým, kdo jejich vynaložení nezpůsobil ani jinak nevyvolal.

U vyhledání nějaké informace týkající se platů mi přijde částka v tisících nesmyslná. Snad mají nějakou mzdovou/platovou evidenci a pro jejich účetní to snad není práce na víc než na hodinu (hodina je judikatorně stanovená hranice toho mimořádně rozsáhlého vyhledávání, což je samo o sobě hrozně pro-úředické - mně když něco trvá hodinu, tak tomu fakt neříkám mimořádně rozsáhlý projekt ...).

uziv: Který úřad to takto dělá? Asi si tam o něco požádám.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8