30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá  (Přečteno 63350 krát)

honza255

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
pomhli by mi rady ohledně mého problému. Prodal jsem auto asi před 2 lety, převod jsem chtěl udělat tak, že jsem dal kupujícímu plnou moc. Nedávno jsem zjistil, že kupující si auto na sebe nepřepsal a je pořád na mě. Já bych ho ted chtěl od sebe odhlásit, at už s ním nemám vůbec nic společného. Kupujícího se nemůžu kontaktovat, s ním už tedy nic nepořeším. Nevíte jestli je nějaká možnost jak se auta zbavit? Mám kupní smlouvu a předávácí protokol.

Díky
Honza
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2015, 16:20:29 »

A proč je to problém?
Auto jste odhlásil a doklady na to že nejste vlastník máte. Když ho nový vlastník nepřihlásí tak ho registr za chvíli zruší.
Asi by stačilo to neřešit?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2015, 16:28:20 »

Ja z toho popisu mam dojem, ze ani neprovedl odhlasku na budouciho vlastnika. Ale reseni je jednoduche - zajit na urad, nezminovat se o jakemkoliv prodeji a automobil nechat vyradit z registru. Kupujici nezbeda pak bude pri nejblizsi policejni kontrole velmi prekvapen!  ;)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2015, 16:33:58 »

Problém to je, ale pro současného vlastníka. Ten by se měl starat.

A to vyřazení bych nedělal, stejně k němu dojde automaticky za dva měsíce.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2015, 16:38:31 »

Ja z toho popisu mam dojem, ze ani neprovedl odhlasku na budouciho vlastnika. Ale reseni je jednoduche - zajit na urad, nezminovat se o jakemkoliv prodeji a automobil nechat vyradit z registru. Kupujici nezbeda pak bude pri nejblizsi policejni kontrole velmi prekvapen!  ;)

Asi vznikne problém, že honza255 předpokládám nemá velký TP.

Pokud nebyla provedena odhláška na budoucího vlastníka, vozidlo vyřazeno nebude. Není ve fázi tzv.polopřevodu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2015, 16:48:05 »

Může si požádat o opis, prostě ho ztratil.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2015, 16:51:02 »

Presne tak, pokud predpokladame, ze vozidlo neni v poloprevodu, staci prijit na urad (jak uz jsem psal), nechat si vystavit duplikat velkeho technicaku a vozidlo vyradit. A dale uz to je PNJ neboli problem nekoho jineho.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2015, 17:06:46 »

Vyřadit vozidlo nemůžeš - nemáš velký TP, doklad o eko likvidaci, RZ. TP si můžeš opatřit, RZ může být ztracená, ale bez dokladu o eko likvidaci vozidlo nevyřadíš.
Úřad vozidlo sám nevyřadí, protože není v polopřevodu, má vlastníka-provozovatele a podle registru je provozované.
Můžeš zkusit zajít na úřad a poptat se na možnosti. Předložíš kupní smlouvu, předávací protokol, plnou moc a třeba poradí jak postupovat.
Další možnost je zajít na PČR, oznámit to a oni by měli oznámení nabrat, zpracovat (prošetřit, když se jim bude chtít) a oznámit na úřad přestupek, úřadu by se mohlo povést dotyčného dohonit.
Další možnost je sepsat oznámení s doložením podkladů a adresovat přímo na úřad, který by se měl tím oznámením také zabývat. Teď po novele zákona je to s odhlašováním v prdeli.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2015, 17:19:28 »

Sovy nejsou tim, cim se zdaji byt. Novela zakona platici od ledna totiz zajistila jednu moc peknou moznost reseni teto situace a to odhlaseni k vyvozu. Nepotrebujes evidencku, nepotrebujes zelenou kartu, nepotrebujes technickou a hlavne nepotrebujes doklad o ekologicke likvidaci.

Pristi tyden chci touto cestickou projit a vyradit vozidlo o kterem nic nevim od roku 2004 :-) Tak pak dam vedet, jaka je realita a jak se na to tvari urednici.
IP zaznamenána

honza255

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2015, 17:41:46 »

Děkuji za rady. Já to auto předtím fakt neodhlásil, jsem to předtím nevěděl, to byla moje blbost. Teď je to tedy tak, že není v polopřevedu, ale čistě na mě.

Na úřadě jsem už vlastně byl, tam mi s tím nepomohla, zmiňovala se o té ekologické likvidaci, že bude potřeba kdybych ho chtěl úplně odhlásit. Hlavně mi jen poradila, že mám zkusit kontaktovat kupujícího a že od nového roku už je to větší problém než dříve. To je ale tak všechno co mi poradila, vlastně mi tam tom úřadě nebyla moc schopna pomoct. Majitele se mi kontaktovat nepodařilo, mám na něj jen adresu a na dopis neodpověděl.

Možná bych mohl zkusit to oznámení na úřad evidence silničních vozidel, PČR bych zkusil asi až potom. Nemáš náhodou ještě detailnější informace o těchto možnostech, jestli se dá něco takového nějak oficialně napsat, podle nějakého formuláře apod.?

To odhlášení k vývozu by taky mohla být cesta. Určitě by mě potom zajímalo jestil se to povedlo.

Díky Honza
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2015, 17:49:36 »

U vývozu budou chtít RZ, ORV a TP.
Chtěl bych vidět ten ksicht, RZ - nemám, ztracená, ORV - nemám, ztracené, TP - nemám, ztracený.
Dost komplikovaná a riskantní možnost.
Takže nejprve by se muselo zajít pro duplikáty dokladů za ztracené, zničené nebo odcizené.
Požádat o nové RZ za ztracené, zničené nebo odcizené a po nějaké době si požádat o vývoz.
Nebo RZ nahlásit jako ztracené, zničené nebo odcizené při žádosti o vývoz.
To vše bude asi podpořeno čestným prohlšením = vystavení se pokuty za nepravdivé údaje v čestném prohlášení.
Problém s RZ je, že budou při nahlášení ztráty nebo odcizení v pátrání a policajt všechny informace zjistí i při běžné kontrolní kontrole. Pak bude legrace až někoho chytnou na ulici s tím autem a doklady nejen pro něj, ale i pro vlastníka.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #11 kdy: 27 Dubna 2015, 18:09:25 »

Zdravím. Každé řešení bez účasti nového majitele je pro Vás riskantní. Proto bych se soustředil na vyhledání současného majitele. Můžete se o to pokusit pomocí tohoto formuláře služby "Pošta pro Tebe" přes ministerstvo vnitra. Stojí to 500Kč. Já jsem takhle našel už dva lidi.

http://www.mvcr.cz/soubor/evidence-obyv-zadost-zprostredkovani-kontaktu-13082010-pdf.aspx
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2015, 18:33:24 »

Zdravím,

nejprve bych zjistil, jestli je vozidlo provozované. Dá se to dovodit, jestli nový vlastník uzavřel povinné ručení:
http://bezpojisteni.cz/overte-si-zda-ma-vase-motorove-vozidlo-sjednano-povinne-ruceni

Pokud ano, požádat pojišťovnu o kopii smlouvy na základě (papírového) vlastnictví, z ní získáme adresu a na ní poslat diplomatickou nótu. Pokud nebude reagovat, dojet za ním, sundat značky a probudit ho tím z letargie.

Pokud ne, zřejmě auto někde odstavil a dál ho nezajímá. Tím pádem bych požádal úřad, aby auto z úřední povinnosti jako nepojištěné zrušil (zák. 56/2001)
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #13 kdy: 27 Dubna 2015, 21:47:51 »

Pojišťovna mi udělá kopii smlouvy i když smlouva není na mě?  :o
IP zaznamenána

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #14 kdy: 28 Dubna 2015, 17:25:32 »

Záleží na jejich vstřícnosti. Z titulu toho, že jsi vlastník vozidla dle TP by nemuseli dělat drahoty. Další možnost je se za nového vlastníka vydávat (v případě e-mailového či telefonického spojení.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5