30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Font číslic na značce  (Přečteno 4143 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Font číslic na značce
« kdy: 30 Srpna 2016, 14:03:08 »

Zdravím, zajímalo by mě jestli je nějak definováno jak musí být napsány číslice na značce. Potkal jsem to už na víc místech že je číslice napsána hubeněji jak obvykle. A nyní je tu jednu místo kde taková cedule je a je při pravém okraji zatímco u levého okraje je správně. Pokud se nepletu tak hlavní je ta pravá a pokud by nesplňovala to jak má vypadat tak je to jak kdyby tam nebyla a ani není platná. Je to tak?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Font číslic na značce
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2016, 14:10:18 »

Obávám se, že minimálně správní orgán bude hledět na faktickou čitelnost a srozumitelnost značky a k nějakému formálnímu pochybení s jiným fontem nebude brát zřetel. Podobně jako těžko uhrajete "zelenou kartu" když opičákům ukážete zelené eso...

§ 17 zákona č. 168/1999 odst.1 : (1) Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České republiky. To neplatí pro řidiče vozidla s výjimkou z pojištění odpovědnosti a řidiče cizozemského vozidla, jehož pojištění odpovědnosti je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího státu
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Font číslic na značce
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2016, 14:14:29 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Font číslic na značce
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2016, 14:22:36 »

Tak ono by se dalo říct že tenčí písmo = hůře čitelné+mlha, viděl jsem ceduli u levého okraje vozovky, ale tu u pravého ne přičemž jsem si to odůvodnil tím že nikdo nechtěl riskovat život aby uklidil ceduli od svodidel za zatáčkou na silnici 1. třídy ale zároveň díky absenci pravé jsem jí považoval za neplatnou. Jde jen o to že je to v místě které je za zatáčkou a je tam rychle za sebou 70 a pak 50 čehož už opicajti využili a chytají tam. U levého okraje je pouze pro zdůraznění ale sama o sobě nic neznamená jestli to tak chápu.
« Poslední změna: 30 Srpna 2016, 14:25:02 od hartom »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Font číslic na značce
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2016, 15:40:31 »

To není šance ustát.. když tam značka je a není zneplatněná tak má řidič předpokládat že je platná..
a hlavně jestli ta vpravo tam reálně je..

Argumentovat sníženou viditelností je špatný nápad.. když řidič jel kolem značky tak určitě byla nejdál tak na 10 metrů a jestli byla mlha že nebylo vidět ani na 10 metrů tak měl řidič povinnost přizpůsobit své chování povětrnostní situaci a jet ještě mnohem pomaleji..
IP zaznamenána