30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá  (Přečteno 63717 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #15 kdy: 29 Dubna 2015, 19:36:10 »

...
Další možnost je zajít na PČR, oznámit to a oni by měli oznámení nabrat, zpracovat (prošetřit, když se jim bude chtít) a oznámit na úřad přestupek, úřadu by se mohlo povést dotyčného dohonit.
Další možnost je sepsat oznámení s doložením podkladů a adresovat přímo na úřad, který by se měl tím oznámením také zabývat. Teď po novele zákona je to s odhlašováním v prdeli.
to bych nedělal, když neproběhl polopřevod
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #16 kdy: 29 Dubna 2015, 23:26:36 »

Ten polopřevod s jeho situací nijak nesouvisí. Prodal auto, dal plnou moc k převodu a nyní zjistil, že se na to kupující vysral. Jestli má v kupní smlouvě nebo v plné moci zakomponovanou větu jako např. kupující se na základě plné moci zavazuje, že ve lhůtě stanovené zákonem vozidlo odhlásí a přihlásí, tak není problém. Kupující se dopustil přestupku a on to klidně může ohlásit a důvod je jasný, auto je na něj, takže jeho můžou otravovat úřady, policie, pojišťovny apod. Osobně bych se toho nebál.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #17 kdy: 30 Dubna 2015, 06:22:29 »

V praxi bohužel to není tak jednoznačné. Ta větička v plné moci je totiž úplně k ničemu, orgány to vůbec nezajíma, měl povinnost nahlásit změnu a neudělal to, přestupku se dopouští oba. To že se kupující k něčemu zavázal je jen soukromoprávní vztah mezi prodávajícím a kupujícím a pro úřady to nic neznamená.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #18 kdy: 30 Dubna 2015, 09:10:33 »

Ale jo vo tom žádná, tady jde primárně o to, jak se zbavit v evidencích vlastnictví auta. Pokud kupujícího nedohledá osobně, tak mu stejně nezbyde, než to řešit jinak. Taky se na to může vykašlat a nic neřešit. Já bych to osobně nějak řešil a nebál bych se nahlášení přes pčr nebo úřad. Případného správního řízení vedeného proti mně už bych se nebál vůbec.   
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #19 kdy: 30 Dubna 2015, 09:25:06 »

 ;) myslím že se orgánům tohle moc řešit nechce, maj dost dost jinejch přestupků. takovýhle věci většinou řeší jen pokud je někdo hodně nasere. známýmu to takhle jednou nasolili, když byl podat vysvětlení ohledně přestupku, tak si zahrál na geroje a všechny tam seřval, včetně vedoucího a zachvilu měl doma příkaz že nepřepsal auto :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #20 kdy: 30 Dubna 2015, 11:33:43 »

To je typické, kopat do sebe nenechají a rádi se mstí :)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2015, 09:29:13 »

Takze cesticka proslapnuta a funguje nadmiru dobre. Prisel jsem k okynku s velkym TP a vyplnenymi formulari k oznameni ztraty ORV a RZ a s formularem k vyvozu do zahranici (mimo EU).
Urednik vse zpracoval, vydal vyvozni RZ, vystavil mi k nim novy ORV na jmeno budouciho majitele - ciziho obcana, zaplatil jsem 1000,- (100,- ORV, 450,- ztrata RZ, 450,- vyvoz a vydani vyvoznich RZ) a sel jsem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #22 kdy: 23 Července 2015, 16:49:31 »

Takže pokud potřebuju vyřadit z evidence auto (mám všechny papíry i značky) a přitom si ho fyzicky nechat, zajdu na úřad že se to vyveze? Auto se mezitím změnilo v hromadu neidentifikovatelných součástek…teda pardon, pán z Ruské federace si ho odvezl a už jsem o něm nikdá neslyšel.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #23 kdy: 24 Července 2015, 10:32:31 »

Presne tak.
IP zaznamenána

FMsedan

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #24 kdy: 10 Září 2015, 21:47:50 »

zdravíčko chci se zeptat jak mám řešit tento problém. V březnu jsem prodal rozbité auto s rozebraným motorem na opravu nebo náhradní díly s podmínkou přihlášení. Dal jsem kupujicímu všechny doklady,smlouvu a plnou moc (plnou moc má jen on). za + - 14 dní byl s vozidlem spáchán přestupek překročení rychlosti v obci o 30 km/h což jsem nevěděl pokuta 2000 kč a celá zpráva přišla 2-3 měsíce po prodeji. za 3 týdny po prodeji se mi ozval kupující že auto musel prodat a že dal mé telefoní číslo novému kupujicímu neřekl jméno adresu vůbec nic. po 2-3 dnech jsem se musel ozvat alespoň o číslo na nového majitele které jsem teda po dlouhém přemlouvání dostal. zavolal jsem mu 2x ani jednou jsem ho nepřemluvil aby mi řekl jméno a zajel na přepis nebo mi poslal papíry potřebné k přihlášení. Při třetím pokusu nezvedal a při dalších pokusech už telefon neexistuje ani z jiných čísel. Dnes po půl roce od prodeje přišla pokuta za parkování z konce měsíce srpna. Už jsem bezradný na policii nemá cenu chodit a na dopravnim inspektorátu mi akorát řekli slušně že jsem blbej. A aby toho nebylo málo tak podle kanceláře pojistitelů auto neni ani pojištěné. Zaujal mne příspěvek na předešlé straně že by šlo vozidlo vyřadit z evidence z důvodu nepojištěného vozidla. Je to možné? Popřípadě co by se s tím dalo udělat když mám jen kupní smlouvu a oskenovaný velký TP v PC? mnohokrát díky za odpověď
« Poslední změna: 10 Září 2015, 21:51:18 od FMsedan »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #25 kdy: 10 Září 2015, 21:54:08 »

Byla podmínka přihlášení v té smlouvě?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

FMsedan

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #26 kdy: 10 Září 2015, 22:16:20 »

není do smlouvy jsem to nenapsal :-/
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #27 kdy: 10 Září 2015, 22:18:15 »

Nj…od toho ta smlouva ovšem je.

Svědci hádám taky nejsou?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

FMsedan

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #28 kdy: 10 Září 2015, 22:20:49 »

jsou byli u prodeje přítel mé sestry manželka a má sestra
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Neodhlášené vozidlo po prodeji, kupující neodpovídá
« Odpověď #29 kdy: 10 Září 2015, 22:31:12 »

Teď je otázka, jestli lze udělat polopřevod podle zákona platného ke dni podpisu smlouvy a následně vozidlo v polopřevodu zrušit.
To by ale chtělo právníka.
IP zaznamenána