30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhlasový poplatek  (Přečteno 34061 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #31 kdy: 12 Září 2017, 17:08:11 »

mala.panda: přesně o tenhle případ mi jde. Zařízení není schopno přijímat signál veřejnoprávního vysílání => nemělo by podléhat koncesionářské dani. Ale na druhou stranu je tu kupříkladu tenhle případ: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/rozsudek-za-televizi-musite-platit-i-kdyz-nefunguje/r~i:article:684607/?redirected=1505228873
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #32 kdy: 12 Září 2017, 18:14:15 »

ViktorN: V zákoně není veřejnoprávní.. platí se za zařízení schopné přijímat vysílání..

A ten případ z odkazu bych nejdřív zjistil jak to bylo.. asi je tam řeč o usnesení IV. ÚS 3337/09
ÚS tu stížnost smetl že se to netýká ústavního práva, všechny argumenty už uvedl u předchozích soudů a ÚS není další opravná instance a tak se tím nebude zabývat.

K NS to asi nešlo a rozsudky nižších soudů jsem nenašel.. závěry bych dělal až z argumentace soudů..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #33 kdy: 12 Září 2017, 19:50:30 »

2M: a obávám se, že ve své podstatě je takovým zařízením i krystalka z mých mladých let, která je někde nostalgicky schovaná v mém šuplíku, něco podobného asi jako tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krystalka
Ta sice už nic nenaladí, ale splňuje zákon ve smyslu, že „zařízení je schopno přijímat vysílání“…  :-\
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #34 kdy: 13 Září 2017, 12:44:08 »

Znáte novináře, soud řekne A a oni napíší B. Takže kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. On televizor s nefunkční obrazovkou pořád dokáže třeba přehrát zvuk. Nicméně zákon neřeší jestli je zařízení schopno něco přehrát ale to, že je schopno přijímat. Takže pokud tam je tuner na digitální příjem, je schopno přijímat a výpalné je nutno platit. Analogovým tunerem ale nic z produkce veřejnoprávního vysíláni nechytnete.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #35 kdy: 19 Ledna 2018, 12:38:45 »

Dobrý den,

otevřu toto téma. Přišla mi do DS oznamovací povinnost s přihláškou nebo čestným prohlášením.

K mé situaci. Mám auto na IČ s rádiem, ale neposlouchám ho (řekněme že nefunguje). Trvalé bydliště u rodičů (ti platí) a bydlím v nájmu. Elektřina je vedená na mě. Mám UPC internet + TV (dostal jsem výhodnou cenu při využití balíčku), ale na TV nekoukám. Televizi mám na streamování filmů z počítače.

Když pošlu nějaké čestné prohlášení, je nějaká šance, že to budou řešit? Do bytu bez soudního příkazu nikoho nepustím, autorádio nefaká.

Jsem fyzická osoba podnikající.

Nechce se mi z principu tento buznapoplatek platit.

Díky za radu. Na vyjádření mám 30 dní.

Moravastan
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #36 kdy: 19 Ledna 2018, 12:41:45 »

Jen by mě ze zvědavosti zajímalo po jak dlouhé době se vám ozvali od přistěhování do hlavního města?
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #37 kdy: 19 Ledna 2018, 13:02:07 »

Rok a kousek.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #38 kdy: 20 Ledna 2018, 11:03:43 »

Dobrý den,

otevřu toto téma. Přišla mi do DS oznamovací povinnost s přihláškou nebo čestným prohlášením.

K mé situaci. Mám auto na IČ s rádiem, ale neposlouchám ho (řekněme že nefunguje). Trvalé bydliště u rodičů (ti platí) a bydlím v nájmu. Elektřina je vedená na mě. Mám UPC internet + TV (dostal jsem výhodnou cenu při využití balíčku), ale na TV nekoukám. Televizi mám na streamování filmů z počítače.

Když pošlu nějaké čestné prohlášení, je nějaká šance, že to budou řešit? Do bytu bez soudního příkazu nikoho nepustím, autorádio nefaká.

Jsem fyzická osoba podnikající.

Nechce se mi z principu tento buznapoplatek platit.

Díky za radu. Na vyjádření mám 30 dní.

Moravastan

cestne prohlaseni staci, dostali seznam od pre a tak to zkousi ...
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #39 kdy: 20 Ledna 2018, 16:08:29 »

Díky :)

BTW: jak víte že jsem se přestěhoval do Prahy a že mám elektřinu od PRE? :D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #40 kdy: 20 Ledna 2018, 16:32:52 »

Z vašich příspěvků z minulosti  ;)
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #41 kdy: 20 Ledna 2018, 21:20:29 »

BTW: jak víte že jsem se přestěhoval do Prahy a že mám elektřinu od PRE? :D

PRE je strelba od boku (skoro 80% Phy ji ma), Praha z prispevku vyse ...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #42 kdy: 21 Ledna 2018, 22:14:44 »

čestné prohlášení a je to
mě jako FOP ovšem bez DS to poslali obyč. poštou
tak jsem se s tím seznámil a v rámci zachování míru na planetě odevzdal do modrého kontejneru
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #43 kdy: 22 Ledna 2018, 10:07:20 »

Viděl jsem obojí.. obyčejný dopis i doporučený dopis..

obyčejný dopis můžete ignorovat.. na dopis kde se dá dokázat doručení musíte reagovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #44 kdy: 22 Ledna 2018, 10:40:34 »

O weekendu jsem se bavil se známým. Dříve bydlel v Hradci, v pronajatym bytě, kde v inkasu platil poplatky za televizi a rozhlas. Před 5 lety se odstěhoval na chatu a od té doby neplatí nic. Trvalý pobyt má pořád v Hradci, bydlí na chatě, platí si O2TV a samozřejmě má tam TV s možností příjmu na anténu. Co mu reálně hrozí. Jo a samozřejmě si zřídil datovou schránku. Přesměrování pošty řešil asi dva nebo tři roky, teď už nic nepřesměrovává, všude uvádí korespondenční adresu na chatu.
IP zaznamenána