30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Rozhlasový poplatek  (Přečteno 34219 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #15 kdy: 12 Září 2017, 12:32:06 »

Nikdy jsem neplatil. Měl jsem svůj byt 5 let, ten jsem loni prodal a nyní bydlím ve svém domě. Nikdy mi nic nepřišlo, platit tedy nebudu nadále. Elektřina byla a je vedena přímo na mě. Jen doufám, že se mi to někde nestřádá a pak na mě vybafnou, že chtějí nějakou mordu :-)

Nejdřív dostanete výzvu k přihlášení poplatku nebo k odeslání čestného prohlášení že nemáte přijímač, pokud nebudete do 30 dnů reagovat tak jste automaticky přihlášen jako poplatník a jste povinnen platit.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #16 kdy: 12 Září 2017, 12:37:08 »

Nikdy jsem neplatil. Měl jsem svůj byt 5 let, ten jsem loni prodal a nyní bydlím ve svém domě. Nikdy mi nic nepřišlo, platit tedy nebudu nadále. Elektřina byla a je vedena přímo na mě. Jen doufám, že se mi to někde nestřádá a pak na mě vybafnou, že chtějí nějakou mordu :-)

Nejdřív dostanete výzvu k přihlášení poplatku nebo k odeslání čestného prohlášení že nemáte přijímač, pokud nebudete do 30 dnů reagovat tak jste automaticky přihlášen jako poplatník a jste povinnen platit.

Ano, ale zatím nepřišlo nic. Kamarádovi loni přišla nějaká výzva, ale obyčejně, nikoli doporučeně, tak to zahodil. Já mám DS, takže očekávám tuto výzvu jedině tam...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #17 kdy: 12 Září 2017, 12:37:42 »

Nikdy jsem neplatil. Měl jsem svůj byt 5 let, ten jsem loni prodal a nyní bydlím ve svém domě. Nikdy mi nic nepřišlo, platit tedy nebudu nadále. Elektřina byla a je vedena přímo na mě. Jen doufám, že se mi to někde nestřádá a pak na mě vybafnou, že chtějí nějakou mordu :-)

Nejdřív dostanete výzvu k přihlášení poplatku nebo k odeslání čestného prohlášení že nemáte přijímač, pokud nebudete do 30 dnů reagovat tak jste automaticky přihlášen jako poplatník a jste povinnen platit.

To jsou kecy. Ti koumáci to rozesílají obyčejnou poštou.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #18 kdy: 12 Září 2017, 12:47:24 »

Nevím jak to rozesílají a nehádám se o tom, jen tvrdím že pokud jste se nepřihlásil k placení tak to neznamená že jste dlužník. Nám taky nic nepřišlo a je mi to jedno, pokud něco přijde (i obyčejnou poštou) odpovím jim a mám klid.
IP zaznamenána

Efka03

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #19 kdy: 12 Září 2017, 13:54:34 »

Já vyplnil to jejich čestné prohlášení oběma institucím a mám klid.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #20 kdy: 12 Září 2017, 14:05:24 »

ipkis:
Nestřádá se to..
teoreticky povinnost platit máte při vlastnictví přijímače.. ale když se sám nenapráskáte tak nikdo nedokáže že vlastníte přijímač a jak dlouho..

a pak ještě zákon 348/2005Sb. říká..
Citace
Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě5), považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen "provozovatel vysílání ze zákona") po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.

..odběratel elektřiny má povinnost platit až 30 dnů po výzvě ČT a nebo ČRO.. když neoznámí v té lhůtě písemným čestným prohlášením opak.

Můj názor.. za neplacení nehrozí nic tak dlouho.. dokud se dám nepřiznáte že vlastníte přijímač.. a nebo vám doručí výzvu způsobem kde se dá prokázat doručení..
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #21 kdy: 12 Září 2017, 14:05:49 »

Já dostal "Upozornění na povinnost hradit rozhlasový poplatek" jako PFO do příslušné datovky. Mj. se tam psalo:

Citace
Český rozhlas neeviduje iWarp, IČO: XXX jako rozhlasového poplatníka, a proto Vás vyzýváme k provedení přihlášky, případně k doručení písemného čestného prohlášení, pokud rozhlasové přijímače nevlastníte či nedržíte, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení této výzvy.

Reply:

Citace
Na základě Vašeho „Upozornění na povinnost hradit rozhlasový poplatek“, ze dne 14. června 2017, doručeného 16. června 2017, zasílám toto své čestné prohlášení:
Čestně prohlašuji, že rozhlasové přijímače nevlastním, ani nedržím, veřejnoprávní média nesleduji, nic jsem si od Vás neobjednal, k ničemu se přihlašovat nechci.
Z výše uvedeného je, věřím, patrné, že mě nadále netřeba dále vyzývat k přihlašování a úhradě něčeho, o co ani zbla nestojím.

Zatím je od nich pokoj.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #22 kdy: 12 Září 2017, 14:10:31 »

V r. 2016 rozesílali náhodně výzvy na právnické osoby. Vlastníme jedno polomrtvé s.r.o., na které si také vzpomněli (ač nemá  elektrickou přípojku). Nad poučením na konci už jsem se smál nahlas:

Citace
Nezašlete-li přihlášku nebo čestné prohlášení o nesplnění podmínek rozhlasového poplatníka ve výše stanovené lhůtě, budeme Vás i nadále k přihlášení vyzývat.

Tak vyzývejte...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #23 kdy: 12 Září 2017, 14:26:34 »

Nicméně mne by docela zajímalo, jak je to vlastně s tím vlastnictvím a povinností platit koncesionářskou daň. Pokud mám ve sklepě staré elektronkové rádio (a nebo TV bez DVB tuneru a externí DVB přijímač nevlastním), které není zapojeno do elektřiny a zřejmě by ani nebylo schopno ladit současné stanice (nehledě na plánovaný přechod na digitální vysílání u nás) — jsem podle tohoto zákona povinen platit či nikoliv? Zákon je napsaný typicky blbě a nejednoznačně (a samozřejmě potenciálně s rozporem s LZPS, kdy mne nutí platit za službu, kterou neodebírám)…
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #24 kdy: 12 Září 2017, 15:04:35 »

Zařízení nesmí být fyzicky vybaveno něčím schopným přijímat televizní/rádiový signál. Jednu dobu jsme prodávali televizory bez tuneru/servis dokázal tuner odebrat aby zákazníci nemuseli ty poplatky platit.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #25 kdy: 12 Září 2017, 15:24:46 »

Dobrá, ale „schopné příjímat rádiový/televizní signál“ znamená co konkrétně?
Znamená to jakýkoliv rádiový/televitní signál a nebo konkrétně možnost příjmu veřejnoprávní TV/rozhlasu, kterým se pak odvádí koncesionářská daň?

Mám-li sice přijímač, ale který není schopen přehrát veřejnoprávní TV/rozhlas, pak bych neměl být povinen platit koncesionářské daně.
Takže pokud veřejnoprávní rozhlas přejde na digitální vysílání a já nemám k rádiu dekodér — a analogicky vzato pokud se přejde na další DVB standard u ČT a já si nepořídím „externí dekodér“, pak se mohu odhlásit od placení koncesionářské daně, je to tak?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #26 kdy: 12 Září 2017, 15:41:12 »

Dobrá, ale „schopné příjímat rádiový/televizní signál“ znamená co konkrétně?

Je to v zákoně 348/2005 Sb.

Takže pokud veřejnoprávní rozhlas přejde na digitální vysílání a já nemám k rádiu dekodér — a analogicky vzato pokud se přejde na další DVB standard u ČT a já si nepořídím „externí dekodér“, pak se mohu odhlásit od placení koncesionářské daně, je to tak?

Není.. o veřejnoprávní nejde.. ale když analogový rozhlas skončí úplně tak už za analogový přijímač platit nemusíte.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #27 kdy: 12 Září 2017, 15:58:38 »

No konkrétně to znamená že tam je fyzicky tuner. Takže nestačí třeba ve firmware zablokovat a nepoužívat. Jediná výjimka je tuším mobilní telefon s tunerem, tam se platit nemusí,jinak ano. A pak se neplatí ani za různá zařízení připojená pouze na internet (opět, nesmí mít tuner, třeba v počítači TV kartu), přestože tam můžete rozhlas normálně poslouchat.

Vycházím z toho, že po předložení servisní zprávy s razítkem o tom, že tam byl odstraněn tuner dali vymahači zákazníkům pokoj. Logicky zařízení s analogovým televizním tunerem není od vypnutí analogového vysílání schopno přijímat nic jiného nežli šum a služby veřejnoprávní černé díry přijímat nedokáže, přestože jejich signál jde dost často se šumem zaměnit. Takže osobně bych nic neplatil a na případný vymahačský dopis odepsal, že zařízení je schopno přijímat pouze analog / až zavedou dvb-tb2 only tak pouze dvb-t a ať se starají jak chtějí.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #28 kdy: 12 Září 2017, 16:26:22 »

Jediná výjimka je tuším mobilní telefon s tunerem, tam se platit nemusí,jinak ano.

Tohle by mě zajímalo, máte k tomu nějaké zdroje?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #29 kdy: 12 Září 2017, 16:33:36 »

Jediná výjimka je tuším mobilní telefon s tunerem, tam se platit nemusí,jinak ano.

Tohle by mě zajímalo, máte k tomu nějaké zdroje?

Budu se opakovat..
zákon 348/2005Sb. říká..

Je to v zákoně 348/2005 Sb.

Je to v zákoně 348/2005 Sb.
Poplatku nepodléhají
Citace
rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6