30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6]

Autor Téma: Rozhlasový poplatek  (Přečteno 34254 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #75 kdy: 03 Ledna 2019, 08:53:56 »

Pepazdepa55:
Na bydlišti ani změně bydliště nezáleží.
Jestli jste už přihlášený jako poplatník tak musíte platit tak dlouho dokud se neodhlásíte.
Jestli jste jen přestal platit poplatek a neodhlásil se tak taháte za kratší konec.

Protože nevím na čem by to šlo vyhrát tak doporučím se odhlásit a dlužnou částku zaplatit.

Mě přišly dva obyčejné a loni doporučený. Shodou okolností jsem jej zapomněl vyzvednout na poště a objevil se tedy ve schránce. Tedy doručeno fikcí, formálně tedy doručili. Jak ale prokážou doručení fikcí? Nebo to nebude nikdo řešit, prostě doručeno a basta.....? V případě soudu by se to však řešit mělo, ne?
A dopadá na dopisy od ČT správní řád a fikce doručení??
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #76 kdy: 03 Ledna 2019, 11:41:03 »

Právě, že si myslím, že ne. Ale nezjišťoval jsem to. Proto jsem se na to ptal. Někde tady zaznělo, že když dopis od ČT prokazatelně přijde a člověk nereaguje ani nepošle zpět čestné prohlášení, začne jej ČT považovat za přihlášeného poplatníka. Vhození doporučeného dopisu od ČT do schránky, bez jeho aktivního převzetí proti podpisu, ale u ČT, podle mě, prokazatelné doručení není.
« Poslední změna: 03 Ledna 2019, 11:42:54 od signoflife »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #77 kdy: 03 Ledna 2019, 11:46:50 »

dobře. Tak jste jim to podle vašeho názoru nandal a tedy mi není zcela jasné, jakou chcete radu.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #78 kdy: 03 Ledna 2019, 12:23:10 »

to opas: podívejte, váš příspěvek do této diskuse je 0. Asi odpověď ohledně ČT a správního řádu také neznáte, že reagujete jen takto nesmyslně. To na mě raději nereagujte.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #79 kdy: 03 Ledna 2019, 13:18:32 »

píšete "Právě, že si myslím, že ne. Ale nezjišťoval jsem to. Proto jsem se na to ptal."

Odpověď jste dostal už několikrát a pořád stejnou. A patrně jste tak úplně nepochopil že na tom co si myslíte až tak moc nezáleží. Slovy klasika "většinou nejvíce myslí ti, co toho nejméně vědí"

Pokud trváte pořád na svém, přeji vám mnoho štěstí. Toť vše.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Rozhlasový poplatek
« Odpověď #80 kdy: 22 Března 2019, 23:27:07 »

Tak si mě taky našel rozhlas a do DS pro PFO mi to přišlo. A trvalo jim pouze 14 let, vyhmátnout mě, nejsem si ani vědom změny, která by je teď "vybudila", takže prostě rychlíci :-)

EDIT: Leda, že by to bylo tím, že jsem tady včera psal, že na poplatky kašlu :-) Možná by to chtělo upravit varování a doplnit, že to tady čte i Český rozhlas :-)
« Poslední změna: 23 Března 2019, 00:15:01 od swenak »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #81 kdy: 23 Března 2019, 10:33:34 »

Pokud jste podnikatel, vydejte směrnici a zašlete ji společně s čestným prohlášením. Nejméně na deset let budete mít klid. Nepodnikající FO odesílá pouze ČP. Nezareaguje-li adresát vůbec (a bylo platně doručeno), stává se automaticky poplatníkem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #82 kdy: 23 Března 2019, 11:13:38 »

Směrnici jsem viděl, ale poslal jsem jim hned prohlášení a k tomu pár slov, to by mělo stačit. Směrnice pro můj "provoz" by byla už moc:)
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #83 kdy: 23 Března 2019, 23:20:49 »

Připojím se s dotazem.

Bydlím teď v pronajatém domě (tzn. celá nemovitost), trvalé bydliště tu nemám (trvalé bydliště je v domácnosti, kde se výpalné už platí), ale elektřina je psaná na mě. Jako poplatník jsem se nikdy nepřihlašoval, nikdo mi nic neposílal, ani datovkou, ani poštou nikam. Televizi se vyhýbám aspoň 10 let.
Mám psát čestné prohlášení, nebo to není nutné, vzhledem výše psanému?

edit: Jde mi o to, jestli jim proaktivně poslat prohlášení, nebo to neřešit až do okamžiku, kdy se ozvou sami, pokud se vůbec ozvou.
« Poslední změna: 23 Března 2019, 23:37:44 od Medojed »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #84 kdy: 23 Března 2019, 23:47:21 »

Nemusíte. Může se ale stát, že budete obeslán, a v takovém případě byste (bohužel) reagovat určitě měl. Zejména televizní mafie je poslední dobou enormně aktivní. Využívají dokonce poštu jako vymahače (“služba” DINO).
Zrovna před pár dny jsem pro jednoho důchodce, který ukončil podnikání v r. 2003, řešil vymáhání neexistující pohledávky za poplatky PFO za loňský rok. Slečna nemohla PFO najít v RES a RŽP, a tak “logicky” požadovala, aby doložil potvrzení o ukončení podnikání - ať si prý pro ně zaběhne na příslušný živnostenský úřad. Je to čím dál horší...

Pozn.: Údaje o dávno zrušených živnostech lze ve formátu IČ - datum ukončení dohledat pouze na stránkách ČSÚ. Třeba se to bude někomu hodit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #85 kdy: 24 Března 2019, 20:51:59 »

Jako poplatník jsem se nikdy nepřihlašoval, nikdo mi nic neposílal, ani datovkou, ani poštou nikam. Televizi se vyhýbám aspoň 10 let.
Mám psát čestné prohlášení, nebo to není nutné, vzhledem výše psanému?

Nemusíte a asi bych ani neposílal proaktivně.. dokud nepošlou dopis tak to nemusíte řešit.. a asi i obyčejný dopis u kterého nejde prokázat že ho poslali jde ignorovat.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Rozhlasový poplatek
« Odpověď #86 kdy: 24 Března 2019, 22:02:57 »

kdo, 2M: děkuji, nebudu jim to tedy usnadňovat.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6]