30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] úřední parazit má srdce nebo náhoda?  (Přečteno 9266 krát)

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #45 kdy: 03 Února 2022, 15:02:43 »

Dnes byl doručen příkaz. 1 měsíc zákaz, pokuta 3500Kč.
Kamarád to bere, nechce se hádat. Btw. Může se už teď zajet podívat do spisu?
« Poslední změna: 03 Února 2022, 15:05:14 od hladik »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #46 kdy: 03 Února 2022, 16:11:02 »

kdyz nebude ridit ..  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #47 kdy: 03 Února 2022, 16:42:15 »

Dnes byl doručen příkaz. 1 měsíc zákaz, pokuta 3500Kč. Kamarád to bere, nechce se hádat. Btw. Může se už teď zajet podívat do spisu?
K zákazu a pokutě ať si kamarád připočte i opruz a náklady spojené s vracením ŘO. Minimálně je třeba posudek od psychouše - v lepším případě to stojí jen prachy, v horším se nepovede sehnat nikoho v dosahu s volným termínem (a je třeba čekat, nebo to spojit s delším výletem), a v nejhorším narazí na samozvaného spasitele, který z namalovaného stromu či popisu skvrny vydedukuje touhu vraždit nemluvňata. Při úspěšném zvládnutí tohoto levelu pak je ještě třeba žmoulat čepici na úřadu, doufat, že tam nebude narváno, nebude chybět žádná formalita a povede se žádost podat na jednu rychlou návštěvu (v reálu to bývá spíš několik návštěv a kumulativně celý pracovní den ve stoupě).

Odpor a následné odvolání mají velmi malé transakční náklady, jediný rozdíl je 1000 Kč, což ve vztahu k pokutě 3,5 k, nákladům na obnovení ŘO, záznamu v registru, bodům atd. jsou drobné. Chápu dilema, pokud za nějakou prkotinu čárkově motivovaný fízl chce 200 Kč blokem - a alternativou v případě prohraného řízení je 1500 Kč dolní sazba a 1000 Kč náklady. Ale tady bych neváhal, i kdyby šance na úspěch v řízení byly minimální.

Pokud jde o spis - ano, do něj lze nahlížet kdykoliv, i po konci řízení. Jedinou výjimku může představovat situace, kde by to narušilo taktiku, např. by se tím zhojilo úřadem zpackané doručování, nebo by se nechtěně oživila věc, kterou SO nechával hnít. Dokonce tam kamarád může i dojet, pokud mu stále běží lhůta na podání odporu (a tedy příkaz zatím není pravomocný).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #48 kdy: 03 Února 2022, 18:06:49 »

Dopravně psychologické vyšetření je potřeba pokud je uložen zákaz řízení na 6 a více měsíců, ne?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #49 kdy: 03 Února 2022, 18:14:14 »

Zajímavé počtení, zase jsem chytřejší.
 Jen by mne zajímalo, jestli může úředník zmiňovat v příkazu stejný přestupek, který se stal nejméně před 6 lety a na základě toho  navýšit pokutu. Já jsem totiž chronický nepoutač a neplánuji se polepšit. Do roku 2010 jsem se živil jako řidič MKD. Co existuje bodový systém, jsem se tohoto přestupku dopustil několikrát.Pokud si dobře vzpomínám,dvakrát ve vzdálené minulosti vyřešeno příkazem na místě, od existence tohoto fora už vždy SŘ, z toho jednou LOST a 4x WIN. Poslední příkaz byl před 6 lety. Od té doby nulové bodové konto a žádný stejném přestupku nebylo už pravomocně rozhodnuto.. Úředník tam vytahuje hnůj nejméně 6 let starý.Jestli tomu rozumím  správně, tak v dalším přikazu co přijde, tak úředník dá pokutu na horní hranici, přestože od posledního stejného přestupku uplyne třeba 10 let?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #50 kdy: 03 Února 2022, 18:19:47 »

Pokud SO navýšil pokutu na základě "zahlazeného" přestupku, je to silný argument do odvolání.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #51 kdy: 03 Února 2022, 19:25:35 »

Pokud SO navýšil pokutu na základě "zahlazeného" přestupku, je to silný argument do odvolání.
Akorát, to je ten smutný LOST, moc se mi tím ani chlubit nechce.Tak krásně to bylo rozehrané, takové krásné munice mi SO naservíroval, že se mi chce brečet. A já kokot usnul u počítače, probudil se ve 4 ráno a do půlnoci jsem měl odstřelit datovkou blanketní odvolání. Prostě parazit zmastil, co mohl a vyhrál kontumačně. Měl úplný ho.no, měl video, kde ani nebyl vidět řidič natož pás. Neumožnil nahlédnout do spisu, protože ho měl doma na home office. Fízli vyslechl bez mé nepřítomnosti, protože covid. Jeden fízl při výslechu řekl." Vzpomínám s na celou věc až po přečtení úředního záznamu" Nechce se mi o tom mluvit. Je to moje ostuda.
« Poslední změna: 03 Února 2022, 19:27:19 od Martin623 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #52 kdy: 03 Února 2022, 19:34:39 »

Na přezkum už je také pozdě?
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #53 kdy: 17 Února 2022, 05:13:41 »

Čas pro podáni odporu je pryč.
Daný člověk mě ani nechtěl nechat nahlédnout do spisu, spravedlnost pláče.
Prosím přesunout. Úřad kontumačně vyhrál. Zamykám
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #54 kdy: 17 Února 2022, 11:10:58 »

Tak hlavně ať jde odevzdat papíry, aby si nemyslel jako 90% řidičů, že si vyznačí konec trestu do kalendáře a pak jezdí. ::)
IP zaznamenána