30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] úřední parazit má srdce nebo náhoda?  (Přečteno 9194 krát)

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
[LOST] úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« kdy: 26 Ledna 2022, 18:46:54 »

Zdravím nedávno v práci jsem jel s kolegou, který se mi svěřil, že asi přijde o řidičák, protože ho podruhé chytli za rychlost v obci 20+, během jednoho roku. Podruhé ho chytili v Břest - naproti TankONO viz foto. (nedůležité)
První skutek 2.2.2021 pokuta na místě PČR
Druhý skutek 29.10.2021 předáno správnímu orgánu via PČR

BTW: Kolega nebydlí v místě trvalého bydliště, ani si nenechává přes poštu přeposlat , pouze uvedl korespondenční adresu, nemá datovou schránku (šílenec, střelec). Proto jsem mu řekl ať si de udělat hned výpis aby věděl, jestli už nemá zákaz a obratem si udělal datovku. Tato starost odpadla, protože dnes mu byl doručen na poštu dopis 26.1.2022, řekl jsem mu ať to vyzvedne pro jistotu až po výročí přestupku a že bude mít 8 dní na odpor/zdržení a rozhodnutí.

Zajímavé je, že kdyby to vyzvedl dnes, tak by ten příkaz (předpokládám že to bude příkaz), nabyl právní moci 3.2.2022, tedy den po výročí prvního přestupku.
Myslíte si, že tak bylo učiněno z "dobrého" úmyslu, aby mu nevzali řidičák a aby jen zaplatil pokutu a běžel mu další rok?
Nebo, že ho chtěli nachytat a nepovedlo se?
Má to řešit Kroměříž, jaké máte zkušenosti? On chce zaplatit a body neřeší a bude si prý dávat pozor, ale víme jak to může skončit. Nicméně jsem s ním zatím nehnul, nechce se kočkovat a bránit.
Citace
A to jako budu muset do Kroměříže?  :-\ :-\ :-\
Děkuji za názory
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2022, 18:50:15 »

Rok u zákazu řízení za recidivu se počítá od prvního přestupku po druhý přestupek, nezáleží na tom, kdy je správní řízení zahájeno.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #2 kdy: 26 Ledna 2022, 19:31:23 »

Aha, ale kdyby po prvním přestupku měl 10 bodů a teď mu hrozili 2, tak body budou pričteny po vymazu 4 bodů ne? (berme že vůbec neřešíme recidivu, jen body)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #3 kdy: 26 Ledna 2022, 19:43:41 »

U bodů je to něco jiného, ty se připisují při nabytí právní moci rozhodnutí a mažou při výročí posledního bodovaného přestupku. Tj. když hrozí vybodování a je v běhu správní řízení, vyplatí se řízení prodlužovat, aby došlo k odmazání bodů.

Při zákazu řízení za recidivu se ale počítá čas od přestupku po přestupek, v tomhle zdržování příliš nepomůže.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2022, 19:47:29 »

Tak první prozření ohledně hodného milého úředníka máme za sebou.

Hlavně kamarádovi řekněte, aby si pak udělal odblokaci. Protože 8 z 10 lidí ani neodevzdá papíry, poznačí si konec trestu do kalendáře a den nato slavnostně vyjede a pak se diví, že prý řídili bez řidičského oprávnění i když jim skončil trest. To druhé prozření, že nestačí pouze neřídit ten měsíc, už by bylo podstatně horší.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2022, 19:50:43 »

Bodu mu odmažou po 12 měsících bez bodového přestupku. Pokud má nyní 10 bodů, tak musí samozřejmě proti příkazu podat odpor a řízení minimálně protáhnout do doby, než mu uběhne těch 12 měsíců bez bodového přestupku aby se ty 4 body odečetly, a nehrozilo vybodování.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2022, 21:02:17 »

Snad si dobře vzpomínám, že tam je 1 až 6 měsíců bez ŘO za recidivu. Každopádně bych mu doporučil získat potvrzení o ukončeném školení bezpečné jízdy za -3 body před nabytím PM. Při 10 bodech už nemůže. Pak odečte ty další 4 za rok bez přestupku a měl by být na nule.

Edit: a samozřejmě o recidivu zabojovat. Nespoléhat, že parazit dá jen měsíc. Ale fakt, že absolvoval školení bezpečné jízdy může mít případně vliv na výši trestu. Ale nemám ověřeno.
« Poslední změna: 26 Ledna 2022, 21:05:42 od Hugo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #7 kdy: 26 Ledna 2022, 21:09:32 »

Mám za to, že těch 10 bodů bylo hypotetických.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #8 kdy: 26 Ledna 2022, 21:15:55 »

Něco se změnilo s novelou? Já myslím že při 10bodech furt může přičemž tam nesmí být sedmibodový přestupek. Repektive šestibodový, ale ten není aktuálně žádný.
« Poslední změna: 26 Ledna 2022, 21:20:12 od Dýkej »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #9 kdy: 26 Ledna 2022, 21:44:37 »

Máte pravdu strop je 10 při kterých ještě lze odečíst 3 body za absolvovanou bezpečnou jízdu.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #10 kdy: 26 Ledna 2022, 22:54:22 »

Pardon, položil jsem otázku zmatečne, 10 bodů bylo hypotetickych zajímalo mě jen jestli odečet funguje jinak než recidiva. Kolega na poštu zajde poslední den, aby se mu v klidu odečetli ty 3 body nebo kolik jich má a podle příkazu uvidí. Omlouvám se že jsem tu otázku položil tak blbě.
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #11 kdy: 26 Ledna 2022, 23:22:29 »

Chvalabohu, že na Slovensku tento nezmysel ešte nikto nezaviedol (sprdel už žiaľ hej, aj za parkovanie v obci), tie výpočty sú od veci a nijaký pirát kvôli nim beztak nezanechal svojho konania...
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #12 kdy: 27 Ledna 2022, 07:19:17 »

Ano funguje to jinak, kolega Čikus (26.1.2022 19:43) Vám to sdělil přesně.

Po 12 měsících bez záznamu se mažou 4 body z karty řidiče.
Váš známý má ještě možnost umazat další 3 body pokud absolvuje kurz bezpečné jízdy na speciálním polygonu (v celé ČR jsou 3). Zda to bude mít vliv na délku odebrání ŘO za recidivu je nejisté.

Po výročí si pro jistotu nechte vyjet plný výpis z karty řidiče z úřadu (Czechpoint nestačí) ať máte informace.


IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #13 kdy: 27 Ledna 2022, 08:18:40 »

...Druhý skutek 29.10.2021 předáno správnímu orgánu via PČR

BTW: Kolega nebydlí v místě trvalého bydliště, ani si nenechává přes poštu přeposlat , pouze uvedl korespondenční adresu, nemá datovou schránku (šílenec, střelec). Proto jsem mu řekl ať si de udělat hned výpis aby věděl, jestli už nemá zákaz a obratem si udělal datovku. Tato starost odpadla, protože dnes mu byl doručen na poštu dopis 26.1.2022, řekl jsem mu ať to vyzvedne pro jistotu až po výročí přestupku a že bude mít 8 dní na odpor/zdržení a rozhodnutí...

A zřídil si tu datovku nebo ne?

to Hugo: V čem ma úředník plnější výpis z karty řidiče než ten, kdo jde přes CzechPoint (nebo požádá elektronicky)?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:úřední parazit má srdce nebo náhoda?
« Odpověď #14 kdy: 27 Ledna 2022, 09:56:59 »

Po výročí si pro jistotu nechte vyjet plný výpis z karty řidiče z úřadu (Czechpoint nestačí) ať máte informace.
Pro historii bodů zcela postačí využít portál občana s bankovní identitou - zadarmo  a doma na tabletu....
IP zaznamenána