30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6]

Autor Téma: [WIN] Přestupek provozovatele  (Přečteno 9705 krát)

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #75 kdy: 13 Října 2021, 13:58:38 »

Nebere se to tak, že když neuvedu rozsah, odvolávám se automaticky proti celému rozhodnutí? Jinak asi bych to mohl nějak nenápadně přidat do té žádosti, něco jako ...proč bych se měla jako odvolatel k odvolání, kterým jsem napadla celé rozhodnutí, dále vyjadřovat...

Odůvodnění nějaké připravené mám, ale vzhledem k tomu, že výročí přestupku je 20. února a SO1 ještě ani nevyzval provozovatelku, myslím si, že když se spis dostane na kraj, máme vyhráno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #76 kdy: 13 Října 2021, 16:26:47 »

IZS: Rozsah není nutný, podle § 82 SprŘ platí nevyvratitelná domněnka, podle které je-li jednoznačně označen akt, proti kterému odvolání směřuje, ale není řečeno, v jakém rozsahu je napadán a co odvolatel navrhuje, je to stejné, jako kdyby bylo odvolání podáno v maximálním možném rozsahu (tedy obsahuje-li více výroků nebo oddělitelná ustanovení výroku schopná nezávisle na ostatních nabýt právní moci, míří odvolání proti všem výrokům) a není-li uvedeno, co se navrhuje, předpokládá se návrh celý napadený akt zrušit.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #77 kdy: 14 Října 2021, 08:55:55 »

Tak na přání pana IZS jsem zpracoval ještě jednu odlehčenější verzi:
Žádost o upřesnění výzvy

Dne 12. 10. 2021 mi byla doručena výzva č. j. XXX, ve které mě odbor dopravy a silničního hospodářství vyzývá dle § 82 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád (sic!). Ustanovení jsem si, na rozdíl od úřednice Ch., přečetla a zjistila, že se v něm nikde nepíše o výzvě. Nevím tedy podle jakého ustanovení jsem vyzývána, dle nadpisu to vypadá na § 86 odst. 2 správního řádu. Pokud to tak skutečně je, pak dávám následující vyjádření, které jsem si dovolila zpracovat ve formě básně:
Strážník v zimě viděl stání,
shledal, že je ilegální!
Bez důkazů, bez doznání,
jsem pozvána na jednání!
Řízení je zastaveno,
z čista jasna, znenadání!
Já to takhle nenechám!
Podávám si odvolání!
Odvolání krátké stručné,
úřadu to nevadí,
papír bryskně postupuje,
kraj už si s ním poradí!

Pokud jsem vyzývána podle jiného ustanovení, žádám správní orgán, aby mi toto sdělil a stanovil novou lhůtu.
+ námitka podjatosti. Nijak vážně už to asi brát není třeba. Odvolání je v téhle fázi čistě zdržovací taktika a na výsledku nezáleží. Pokud si to poleží na kraji jeden měsíc, tak už by to mělo časově vycházet dobře.

Edit: Oprava chyb, díky Lafayette!
« Poslední změna: 14 Října 2021, 10:53:12 od Kadel42 »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #78 kdy: 14 Října 2021, 10:30:52 »

Dovolím si jen pár gramatických poznámek:
1) znenadání (dohromady)
2) bryskně (tvrdé Y) - podle moderního slovníku se už nedá psát měkké I
 :)
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #79 kdy: 15 Října 2021, 19:47:32 »

Dnes mi přišla odpověď na stížnost a potřeboval bych se zeptat zkušenějších stěžovatelů. Je normální, že na moji 4 stránkovou stížnost mi bylo odpovězeno jednou nicneříkající větou? Každopádně budu posílat žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #80 kdy: 19 Října 2021, 11:26:34 »

Včera jsem poslal vyjádření k odvolání (verze s básní) a dnes budu posílat žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #81 kdy: 27 Června 2022, 19:23:04 »

Tak jen abych to tady ukončil. Kraj nakonec moje odvolání zamítl a řízení bylo pravomocně zastaveno, ovšem k tomu došlo až v únoru a SO1 už se na nic dalšího nezmohl, takže win.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #82 kdy: 27 Června 2022, 19:57:46 »

Pokud SO2 odvolání zamítl, tak je to spíš LOST, ne? Kdy bylo vydáno rozhodnutí SO1 o vině a kdy bylo doručeno rozhodnutí SO2? Hoďte sem to rozhodnutí SO2.

edit: Jo pardon, to odvolání bylo proti usnesení o zastavení řízení, tak to je skutečně WIN. Gratulace!
« Poslední změna: 27 Června 2022, 20:43:05 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6]