30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [WIN] Přestupek provozovatele  (Přečteno 9712 krát)

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
[WIN] Přestupek provozovatele
« kdy: 22 Července 2021, 16:57:50 »

Edit: Odkaz na podklady: https://imgur.com/a/mHku4uC


Zdravím všechny,
manželka je obviněna ze spáchání přestupku, ale není provozovatelem vozidla. Vzhledem k průběhu řízení mám silné tušení, že bude celá věc pro nedostatek důkazů proti manželce zastavena. Správní orgán dosud manželku nevyslechl a asi to ani neudělá, protože manželka pochází s celkem exotické země a v naší zemi není jediný soudní překladatel do jejího jazyka, tudíž to jestli je pachatelem zatím neměla šanci potvrdit ani vyvrátit. Můj dotaz je, zdali bude SO moci zahájit řízení s provozovatelem vozidla (který nemá problém označit jako pachatele manželku, s kterou by ovšem bylo řízení již zastaveno). SO od začátku obviňuje pouze manželku a nikoli provozovatele.
« Poslední změna: 31 Července 2021, 06:04:33 od Kadel42 »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2021, 17:30:05 »

Pokud bylo řízení s manželkou již zastaveno, pak nic nebrání zahájit přestupkové řízení s provozovatelem.
Dáváte k tomu málo indicií. Jak ztotožnili řidiče, proč řízení zastavili?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2021, 18:31:47 »

Kadel42> Málo informací. O jaký přestupek jde a kdy se měl stát? Co přesně komu kdy přišlo a jak na to bylo reagováno?
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2021, 20:11:18 »

Zastaveno ještě nebylo, nicméně nevidím moc způsob, jak by mohlo být prokázáno. Jde o zastavení na místě pro invalidy, kde nikdo neviděl, kdo zastavil a kamery na místě nejsou. Stalo se letos v únoru. Všechny písemnosti od začátku chodí jen manželce, napřed příkaz proti kterému byl podán odpor, potom zahájení řízení a po naší žádosti o provedení ústního jednání i pozvánka na toto jednání. Jediné z čeho zatím správní orgán vychází je "úřední záznam" měšťáka, kterému se údajně podařilo dostat na místě z manželky přiznání přičemž ji před tím řádně poučil o právech, vše v angličtině, o které ani SO neví zda ji manželka ovládá (manželka tvrdí, že se s měšťákem nebavila a poučena rozhodně nebyla). Na příští týden jsme pozváni na druhé ústní jednání, na kterém by měli být svědci. SO byl již dvakrát upozorněn, že manželka nerozumí a k jednání požaduje překladatele (na příští jednání se chystám přinést Závěr č. 46 poradního sboru ministra vnitra). Potřebuju spíš vědět jestli má smysl řízení protahovat o ten půl rok nebo jestli může provozovatel nahlásit jako pachatele někoho proti komu bylo již v minulosti řízení zastaveno (přestože tento vinu nikdy nepopřel).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2021, 20:33:24 »

Váš popis je poněkud zmatený, například zcela jistě po příkazu a odporu nemohlo následovat zahájení řízení (zahájeno bylo doručením příkazu). Pomohla by nějaká časová osa s přesným označením co přišlo a naopak bylo odesláno, ideálně vč. oněch dokumentů v anonymizované podobě.

K otázce: Určitě ano, správní řízení protahovat co nejdéle. Pokud pak bude chtít úřední parazit pokutovat provozovatele, bude muset nejprve zaslat sprdelní výzvu (výzva k uhrazení určené částky) a na tu může provozovatel udat řidiče (například opět manželku), čímž donutí úřad absolvovat další správní řízení s údajným řidičem. Šance, že stihne do výročí přestupku zahájit s provozovatelem se tak výrazně snižuje.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2021, 21:10:00 »

Může ovšem úřad vést řízení s někým, s kým už pro totožný přestupek jedno řízení zastavil? Mám trochu obavy, aby se provozovatel nedostal do situace, kdy není možné nahlásit pachatele, protože ten už byl neschopností úřadu jednou "očištěn".
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2021, 21:13:08 »

Tím by se IMHO naopak dostal do velice nepříjemné situace úřední parazit. :-)
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #7 kdy: 22 Července 2021, 21:41:59 »

Jinak s tím zmateným popisem máte pravdu, nějak se mi smotaly dva přestupky v jeden. Bylo tedy zatím jen oznámeno zahájení řízení, poté manželka požádala o ústní jednání (a zároveň požádala o tlumočníka do její mateřštiny), takže následně byla předvolána k ústnímu jednání. Na jednání jsme se s manželkou dostavili. Během jednání úřednice asi pochopila, že s předloženými důkazy (výše uvedený "úřední záznam") asi neuspěje, takže nás předvolala znovu a tentokrát předvolává i svědky (ústní jednání má proběhnout před jednáním se svědky). Doklady zveřejním, ale až budu mít čas je zanonymizovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2021, 09:04:32 »

..."úřední záznam" měšťáka, kterému se údajně podařilo dostat na místě z manželky přiznání přičemž ji před tím řádně poučil o právech, vše v angličtině,
dvojnásobný fake nebo alternativní vesmír :-)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2021, 10:14:42 »

U UJ to pujde patrne snadno vyvratit, tim e to zopakuje a predveed, jak umi odpovidat na dotazy.  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2021, 21:50:28 »

manželka požádala o ústní jednání (a zároveň požádala o tlumočníka do její mateřštiny), takže následně byla předvolána k ústnímu jednání. Na jednání jsme se s manželkou dostavili.

A ten tlumočník byl? Prosím zajistěte a nahrajte sem kompletní spis, protože váš popis je opravdu zmatený a těžko se takhle radí.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2021, 08:21:57 »

Překladatel nebyl a silně pochybuju, že bude (v seznamu tlumočníků nikdo, kdo by překládal do manželčiny mateřštiny není). Abych řekl pravdu, tak jsem původně ani neměl v plánu řízení zde zatím zveřejňovat, šlo mi čistě o zodpovězení mojí původní otázky, klidně i v teoretické rovině. Ale jak vidím, tak asi bude snazší popsat celou situaci od začátku do konce i s doklady. Zkusím všechno dát dohromady během dneška.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #12 kdy: 26 Července 2021, 10:36:55 »

Můj dotaz je, zdali bude SO moci zahájit řízení s provozovatelem vozidla

Pokud vám jde pouze o zodpovězení tohoto dotazu, na základě informací zde hádám, že odpověď zní ano.
Pro vás (jako provozovatele) je teď důležité, že odpovědnost zanikne, pokud úřad do roka nezahájí řízení s vámi. Aby mohl zahájit, musí tomu nejdříve předcházet výzva a tedy vaše možnost označit řidiče a nechat úřad, ať se chvíli zabývá s ním (z vlákna jsem pochopil, že vám osobně nic nepřišlo).
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #13 kdy: 26 Července 2021, 12:32:19 »

Ano, provozovatel skutečně nic neobdržel a asi ani o ničem neví (provozovatel nejsem já). Asi budu pro jistotu zdržovat, i když nevím, jak by si úřad obhájil, že učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele, když není ani schopen manželku předvolat k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #14 kdy: 28 Července 2021, 14:51:48 »

Mohl bych poprosit o neveřejné řešení přestupku? Dnes jsem byl na ústním jednání a přijde mi, že se v řízení ze strany úřadu objevuje více a více chyb a já nevím, jak tyto co nejúčinněji řešit.

Téma jsem přesunul do neveřejné části. -kdo-
« Poslední změna: 28 Července 2021, 15:12:20 od kdo »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6