30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: [WIN] Přestupek provozovatele  (Přečteno 9873 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #60 kdy: 10 Srpna 2021, 20:36:51 »

Nemělo by být v odvolání i co navrhujete, resp. čeho se domáháte?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #61 kdy: 10 Srpna 2021, 21:03:25 »

Není to nutné, viz § 82(2) SprŘ.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #62 kdy: 10 Srpna 2021, 21:34:19 »

Díky za dovzdělání :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #63 kdy: 16 Srpna 2021, 17:36:19 »

Tak správní orgán bohužel řízení bez dalšího zastavil, přestože jsme měli navrženého svědka. Budu se tedy odvolávat. Očekávám v nejbližších dnech výzvu pro provozovatele a u toho vidím dvě možnosti. Buď napráská mě a já se pokusím řízení protahovat další půl nebo napráská znovu manželku, která podle mě nedostala ani jednu řádnou příležitost se přiznat, protože ústní jednání proběhlo dost problematickým způsobem a manželka při něm řekla, že bude mluvit pouze svým rodným jazykem.

Zastavení: https://imgur.com/a/ZyavmQc
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #64 kdy: 16 Srpna 2021, 17:58:33 »

Takhle to bohužel nefunguje.

Další řízení s jakýmkoliv řidičem nebude. Provozovateli přijde buďto oznámení o zahájení řízení skombinované ještě s něčím, nebo příkaz. Žádná další možnost napráskat řidiče nebude.
Manželku by ani vzhledem k zásadně ne bis in idem nešlo znovu použít. Odvolání určitě podejte, pro začátek blanketní a určitě využijte možnosti učinit podání emailem a do 5 dnů ho potvrdit uznávaným způsobem.

Rovněž připadá v úvahu následná žádost o přezkum, která může při troše štěstí a hloupé úřednici vést k dalšímu natažení.
« Poslední změna: 16 Srpna 2021, 18:02:23 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #65 kdy: 16 Srpna 2021, 18:02:33 »

SO ještě provozovatele nevyzval, zahájil z vlastní iniciativy rovnou s domnělým řidičem. Odvolání nemá odkladný účinek, má v tomto případě smysl zdržovat?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #66 kdy: 16 Srpna 2021, 18:08:47 »

Aha, to mi uniklo. To je asi docela zajímavá situace, přiznávám, že netuším, co od úřadu očekávat (jestli musí vyzývat).

Zdržovat má podle mě určitě smysl. Každý týden/měsíc k prekluzi objektivní odpovědnosti je pro vás dar. Rovněž je otázka, jak je pravděpodobné, že úřednice ví, že může na Vaši manželku jako účastnici zapomenout (a procesně pokračovat).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #67 kdy: 16 Srpna 2021, 18:13:10 »

To že bojuji o čas chápu, ale úřednici prakticky nic nebrání vyzvat provozovatele už teď, i když bude podáno odvolání. Já mám právě pocit, že by bylo skoro lepší podat odvolání co nejdřív, protože výsledek odvolačky by mohl být důležitý i pro další taktiku (pokud by například SO2 uznal, že jednání neproběhlo regulérně).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #68 kdy: 16 Srpna 2021, 18:24:31 »

Jako podle mě, ale tomuto názoru přikládejte tak 10% váhu, jsou v zásadě 2 situace.

a) Úřednice ví, že řízení nemusí být "definitivně" zastaveno (usnesení nemusí nabýt právní moci) a pak je jedno co uděláte, může na provozovatele klidně pokud se odvoláte. Jak vysvětloval hh, nic nebrání tomu, aby vedli sprdelní řízení proti provozovateli a současně proti Vaší ženě jako řidičce (řekněme, že byste s odvoláním uspěl (neb máte i nějaké realné argumenty, ne jen obstrukce) a SO2 to vrátil SO1). Takhle daleko jsem se ve svých spekulacích nikdy nedostal, ale situace, ve které by vybrali pokutu jak od řidiče, tak sprdelní pokutu od provozovatele (za stejný skutek) je... fascinující.

b) Úřednice to neví a čeká, až usnesení o zastavení řízení s řidičkou nabyde právní moci. Jsou dokonce úředníci, kteří v případě přezkumu čekají na názor přezkumného orgánu a až pak sprdelizují. Tak třeba budete mít štěstí.
EDIT: Ano, vím, ve vašem případě se možná nebude rovnou sprdelizovat, bude se možná vyzývat, ale ta myšlenka je stejná.

Tak či onak si podle mého názoru nemůžete pomoct tím, že budete s odvoláním spěchat. Ale samozřejmě počkejte na radu někoho, kdo tomu realně rozumí.
« Poslední změna: 16 Srpna 2021, 18:26:35 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #69 kdy: 28 Srpna 2021, 08:05:53 »

Tak dnes budu posílat blanketní odvolání. Lhůta sice končí až v úterý, ale já zítra odjíždím na dovolenou, tak snad nebudou ty dva dny chybět.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #70 kdy: 28 Srpna 2021, 11:20:17 »

Nevím, jak máte dovolenou, ale teoreticky by se dalo využít § 37 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb. a blanket podat emailem, následně za 5 dní potvrdit datovkou/dopisem/podepsaným mailem.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #71 kdy: 13 Září 2021, 08:44:20 »

Ono by to asi ani s tím emailem časově nevyšlo, ale musím říct, že bych to asi stejně pro jistotu poslal poštou. Emailem jsem doplňoval informace o svědkovi a mám pocit, že to úřednice úplně odignorovala. Chápu, že pokud by došlo ke sporu o řádnost doručení asi bych vyhrál, ale v tomhle případě by mi taková výhra byla k ničemu, když by mezitím bylo zahájeno s provozovatelkou. Ono jestli úřednice přistoupí na to čekání na odvolání, tak si myslím, že je stejně napůl vyhráno, vzhledem k tomu, že má provozovatelka k dobru ještě jedno udání řidiče. Zatím od úřadu nepřišlo nic, tedy ani výzva doplnit odvolání ani výzva provozovatelce.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #72 kdy: 12 Října 2021, 20:29:05 »

Tak SO1 nelenil a už asi po měsíci zareagoval na odvolání. Ovšem namísto očekávané výzvy k doplnění odvolání poslal něco prapodivného. Jmenuje se to Výzva - vyjádření k podanému odvolání a SO1 obviněnou (o které tvrdí, že se přestupku dopustila) vyzývá podle § 82 odst. 2 správního řádu, což nevím jak si vyložit.
Takže se teď rozhoduji jestli odvolání normálně doplnit s tím, že to je zřejmě to, co se po mně vlastně chce nebo na toto nereagovat a nechat SO1, aby odeslal odvolání na kraj blanketní, tak jak slibuje.
Edit: Ještě mě napadlo, že bych napsal žádost o vysvětlení k čemu mě vlastně vyzývají, protože z toho co poslali to opravdu nejde poznat.
« Poslední změna: 13 Října 2021, 07:18:50 od Kadel42 »
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #73 kdy: 13 Října 2021, 13:20:06 »

Napsal bych to nějak takto:

Žádost o upřesnění výzvy

Dne 12. 10. 2021 mi byla doručena výzva č. j. XXX, ve které mě odbor dopravy a silničního hospodářství vyzývá dle § 82 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád (sic!). Ustanovení jsem si, na rozdíl od úřednice Ch., přečetla a zjistila, že se v něm nikde nepíše o výzvě. Nevím tedy podle jakého ustanovení jsem vyzývána, dle nadpisu to vypadá na § 86 odst. 2 správního řádu. Pokud to tak skutečně je, pak nechápu, proč bych se měla jako odvolatel k odvolání dále vyjadřovat. Pokud jsem vyzývána podle jiného ustanovení, žádám správní orgán, aby mi toto sdělil a stanovil novou lhůtu.
Ve výzvě je dále uvedeno, že jsem se dopustila přestupku, přestože správní orgán již sám uznal, že proti mně nemá žádné důkazy. Toto vyjádření nemohu brát jinak než jako podjatost vůči mé osobě. Vzhledem k tomu, že dokument byl podepsán jak úřednicí Ch., tak vedoucím odboru dopravy, podávám námitku podjatosti proti oběma podepsaným osobám a dále proti všem jejich nadřízeným z města K.


Dal jsem tam i námitku podjatosti za to jejich "kterého se dopustila".
Měl bych k věci dvě otázky: 1) Chápu dobře, že i kdyby si úřad vyložil odvolání jako nepřípustné, musí ho poslat na kraj (i vzhledem k tomu, že je z něj poznat kdo a proti čemu se odvolává)?
2) Pošta se pokusila zásilku doručit poprvé 1.10.2021, manželka si dopis vyzvedla na poště 12. 10., fikce doručení tedy nastala 11. 10. a 5denní lhůta končí 16. 10., což je ale sobota, takže poslat dopis můžu až v pondělí, je to tak?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #74 kdy: 13 Října 2021, 13:41:44 »

Aby k tomu mohlo dojít, je nutné v odvolání nejméně vymezit rozsah, proti kterému se odvoláváte. Tuto informaci jsem ve vašem odvolání nenašel, takže bych ji doplnil a jinak by se to dalo pojmout asi víceméně komicky, můžete tam napsat, že se vám to líbí, jak je to hezky krátké a kolik s tím mají práce apod. Záleží však, jak moc vám záleží na výsledku, bude potřeba si hlídat okamžik postoupení na kraj, který musí u blanketního odvolání zkoumat alespoň zákonnost prvostupňového rozhodnutí. Pokud doplníte odvolací důvody, pak je bude muset vypořádat.

EDIT: Případně pokud chcete, aby to opravdu mělo nějakou váhu a nechce se vám to nějak extra hlídat, tak bych se v tomto případě vykašlal na šprýmy a poslal seriózní odůvodnění rovnou, ať to SO zprasil, jak chtěl.
« Poslední změna: 13 Října 2021, 13:54:53 od IZS »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6