30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - mungo

Stran: [1] 2 3 ... 16
1
Asi Vás nepotěším, ale u sousedských sporů je zpravidla jedinou dlouhodobě fungující možností domluvit se.

Samozřejmě neznám do detailu Vaši situaci, ale zkusil bych koupit sousedce kávu nebo něco podobného a v rámci návštěvy předestřel svůj problém. Při slušném přístupu někdy i tvrďáci trochu změknou, i když to samosebou nefunguje vždy. Třeba začne parkovat s větším odstupem od Vás a bude to stát jen kafe a vyslechnutí tirády o jejím nejnovějším bývalém. Pokud Vás pošle někam, zkusil bych něco podobného na "souseda napravo".

Přinutit někoho někde parkovat zatím není možné (naštěstí, představte si to aplikované vůči sobě). IMHO pokud se pokusíte řešit na sílu přes obec, zničíte vztahy na místě a nezískáte buď nic, nebo Vám tam začnou co týden jezdit opičáci a pokutovat všechno co uvidí. Prchlivější sousedské povahy pak mohou reagovat nepředvídatelně.

2
Postup úřadu a fízlů je samozřejmě svinstvo, IMHO je ale dobrá šance na obhájení domnělého přestupku. Co se vymáhání škody týče, netroufnu si odhadnout, nemám zkušenosti.

Jestli se nechcete nechat oholit, je důležité teď neprošvihnout lhůtu na reakci. Pokud přišel příkaz, podáváte odpor. Pak se zajdete podívat na spis a zjistíte co na Vás mají. Podle toho dáte dohromady účinnou obranu. S tím Vám tu pomůžeme, ale budete muset anonymizovaně nahrávat materiály. Např. právě ten dopis, co Vám dorazil. Asi je to příkaz, ale dokud to nevidíme, tak jen věštíme a hodnota rad tomu bude odpovídat.

Zároveň si prosím pamatujte pro příští jednání s jakýmikoliv státními orgány, jak Vám bylo pomoženo. Je to spíše pravidlem, než výjimkou.

3
Že se nikdo ze všech zúčastněných a dotazovaných v tomhle případě nezastydí a nezahodí to do koše je krásným projevem naší solidární a pokročilé společnosti. Ale kromě obvyklých bulvárních kydů a radosti postižené, jak dostala nejnižší možnou pokutu, mě zaujal poslední odstavec. Co se stalo, že si mluvčí magistrátu doporučuje nesouhlasit s projednáním přestupku na místě?

4
Pokud Vás nezastavili na místě, jste z toho venku. Zjevně na Vás nic kromě vlastního pocitu neměli, bez ohledu na to, jak situaci zpětně analyzujete. Pusťte to z hlavy a nic nevymýšlejte.

Pokud by snad někdy v téhle věci něco přišlo, nahrajte to anonymizované sem. Obrana bude triviální a o peníze a (už vůbec) o papíry nepřijdete.

5
Číkus: máte pravdu. Ostatně na nedoručení Výzvy to celé stojí. Co se úřadování týká, osobně jsem pro, ale pro rodinu se snažím postup co nejvíc zjednodušit a minimalizovat počet interakcí s orgánem. Pokud bude chuť a čas, trochu to potaháme.

Každopádně pánové díky za kontrolu postupu. Budeme se těšit na zahájení řízení s provozovatelem.

6
Zdravím,

služby poskytované v naší oblasti Českou poštou se v tomto roce defacto zhroutily. Pošta doručuje dvakrát týdně a dopisy vydává prakticky komukoliv, kdo na dané adrese vystrčí hlavu ze dveří. Tak se stalo, že Výzvu určenou otci převzala babička, ani občanku nepotřebovala. Domnívám se, že to je vcelku triviální win, ale protože v praxi neřeším přestupky často, tak bych si rád ověřil, že je moje taktika obhajoby OK.

1) Včera doručena otci Výzva. Převzata jinou osobou, která ani nemusela dát číslo OP.
2) Držíme radiový klid.
3) Po 60+ dnech přichází zahájení přestupku provozovatele, předpokládám příkazem.
4) Otec podává odpor. V něm uvádí, že mu před příkazem nebylo nic doručeno a rovnou v odporu udává mě jako řidiče.
5) Úřad u pošty zjistí vadu doručení Výzvy. Na řidiče už nemůže, protože odložil, a na provozovatele také ne, protože ten udal.

Šach mat. Co vy na to? :)

7
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/pokuta-ze-zahranici-uz-vas-nemine-schvalilo-se-snadnejsi-vym/r~30fa1c74023811efbf960cc47ab5f122/

Nová směrnice EU prý schválena. Nemám čas ani morálku dohledávat danou směrnici, tak alespoň FYI výtah z aktualne.cz.

"[Vnitrostátní orgán] může na žádost členského státu, v němž k přestupku došlo, převzít výběr pokut za dopravní přestupky unijní země, v níž má pachatel bydliště. Musí ale platit, že jde o částku vyšší než 70 eur, která nebyla zaplacena po vyčerpání všech zákonných možností."

"[Stíhatelné přestupky rozšířeny] mimo jiné třeba o nedodržení bezpečné vzdálenosti, nebezpečné předjíždění, nebezpečné parkování, tedy parkování na přechodu pro chodce či bránění v jízdě tramvají, přejetí plné čáry a ujetí z místa nehody."


8
Asi Vás zklamu, ale fikce doručení platí bez ohledu na to, zda se po vypršení úložní lhůty dopis vhazuje do schránky nebo vrací odesilateli. Některé úřady si začaly nechávat nevyzvednuté dopisy vracet (zvlášť při obesílání Helmutů s korespondenční adresou, ale i v jiných případech). Myslet si o tom můžeme, co chceme, na výsledku to nic nemění. Obávám se, že pokud nedošlo k nějaké další chybě při doručování, je příkaz pravomocný a příležitost na obranu jste propásl.

9
Přijde mi, že máte skutečně "štěstí" na debily. Nejdřív špinavá značka, teď tohle.

10
Zkusím parafrázovat kolegu fu - vzorek se kontroluje v prostřední drážce pneu, v ní jsou takové výstupky a pokud je sjetá k nim, vyhodí se a koupí se nová. To by Vám mělo stačit v 99 % případů.

Pokud máte gumy spadající do toho zbylého 1 %, které tam ty výstupky nemá, tak musíte mít minimální hloubku vzorku po celé pneu.

Závěr: Vámi popsané gumy jsou na 99 % OK ;)

PS: Jeden dotaz Googlu mi sdělil, že ani v Hitlerově kolébce zatím nevymysleli žádné inovativnější řešení: "Minimální hloubka dezénu letních pneumatik v Rakousku, stejně jako hloubka dezénu letních pneumatik v Německu je také 1,6 mm. U zimních pneumatik je ovšem situace komplikovanější. Jsou povinné jen někde a pravidla se od sebe liší." (https://www.pneuboss.cz/poradna/jaka-je-min-povolena-vyska-dezenu-pneumatik-v-zah)

11
Dobrý den,

nějak jste nám zapomněl sdělit, co měla být ta zásilka s pozn. 1. Pokud např. příkaz nebo rozhodnutí, které i nepřevzetím nabyly právní moci, pak úřad může evidovat nezaplacenou pokutu za tento přestupek. Také ale může jít o vymáhání pokuty za jiný přestupek a spojujete si dvě nesouvisející věci. Bez dalších informací těžko spekulovat.

12
Nedopravní tématika / Re:Humor
« kdy: 19 Dubna 2024, 14:05:15 »
Pozor na to. V komentářích na novinkách jsem četl, že v Rakousku za překročení maximální povolené rychlosti o 500 km/h a více rovnou šrotují auto i s řidičem ;)

13
Dobry den,

fogel: To co tvrdite mate necim podlozeno? Skutecne toto vsechno bude nasledovat po zachyceni prekroceni rychlosti automatizovanym prostredkem? Podle me ne.

man_ek: Nedoporucene zadosti o sdeleni ridice hazim do kose, zatim nikdy nebylo pokracovani (maly vzorek dvou pripadu). Pokud to nebylo nejake vysoke prekroceni, byl bych uplne v klidu. Pokud dorazi neco dalsiho, nahrajte to anonymizovane sem a budeme resit konkretni pripad.

14
Každopádně bych si pro jistotu otázky na policajty nachystal. Dle mé předchozí zkušenosti orgán na předvolání svědků obviněného upozorňovat nemusí (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10371.0 - první příspěvek, bod 1).

15
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Zákaz předjíždění s nehodou
« kdy: 12 Března 2024, 22:39:22 »
Dobry den, nemuzete, viz cl.40 odst.6 LZPS o retroaktivite.

"Trestnost činu se posuzuje a trest se ukládá podle zákona účinného v době, kdy byl čin spáchán. Pozdějšího zákona se použije, jestliže je to pro pachatele příznivější."

Stran: [1] 2 3 ... 16