30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - mungo

Stran: [1] 2 3 ... 12
2
Též zdravím, založte si téma v relevantní sekci a rovnou k tomu poskytněte co Vám přišlo, pokud možno přesně. Oživením 5 let starého tématu a poskytnutím neúplných informací o tom co Vám přišlo, o čem jste konverzovali, a v jaké je celé řízení fázi, si moc nepomůžete.

3
Zajímavé články z internetu / Re:Přehled moravskoslezsko
« kdy: 14 Září 2021, 21:59:30 »
To je ale náhoda, takže si neodpustím krátký rant :)

V neděli jsem měl po několika letech zase cestu z Ostravy přes Olomouc do Brna. Z Ostravy jsem vyjížděl se čtvrtkou nádrže a naplánoval jsem si cestu po víceméně hlavním mimodálničním tahu, že si cestou natankuju a pak třeba najedu na menší okresky. Do auta totiž tankuju podle manuálu výrobce 98 oktanů benzín a někdy je trochu problém ho sehnat. Dojel jsem bez možnosti tankování až do Hranic, kde už začala být situace vážnější, protože to nevypadalo, že mi bude benzin stačit do Olomouce. Cestou Shell, OMV, Benzina - všechno staré pumpy s jedním benzinem a naftou. Tak jsem to otočil na Valašské Meziříčí, kde mi navigace ukazovala další benziny a OMV. Dojedu tam, samozřejmě nic ani u jedné stanice. Tak jsem nabral trochu 95 a namířil si to do Přerova, větší město, že - objedu tam 2 benziny, nic. Tím jsem měl dost. Musel jsem zavolat přítelkyni a nechat si přes internet najít nejbližší pumpu s 98, jinak tam asi kroužím doteď. Taková pumpa nakonec byla v Kojetíně. Proč zrovna tam? Nevím, asi místní dopravní uzel.

Nicméně, při své tour de pumpy jsem narážel na radary skoro na každém rohu. Jenom namátkou co si vzpomínám tak Ostrava, Odry (tam prosím v jednosměrce přes náměstí), Hranice, Valašské Meziříčí.. Takže (abych nebyl sprostý) zapadákov hrozný, o lepší benzin tam člověk nenarazí a pumpy jsou z dob krále klacka, ale veškerý vývoj je asi neminul, protože na radary zjevně zbylo.

Cesta tedy byla taková zkouška na nečisto, jak se mi asi v budoucnu bude jezdit s elektromobilem. Každopádně před příští cestou mezi Moravou a Slezkem si dám pozor, abych si natankoval předem v civilizaci, a cestu naplánuju po silničkách 2. a 3. třídy, po kterých se tam jezdí docela příjemně. Třeba okolo prostoru Libavá. Pokud nebudete cestovat po D1, doporučuji vám udělat to samé ;)

4
Pokud vím, tak je pro orgán příkaz volitelný, "považuje-li skutkové zjištění za dostatečné" ((1), §150, Spr.ř.)

5
Jako kluk jsem se na tenhle seriál v televizi vždycky těšil. Dávali to tenkrát na Nově snad někdy před zprávami. Fun fact - jakmile se v záběru objevila Felicie, vždycky následovala ošklivá hromadná nehoda :D Bohužel, jakmile člověk zjistí, jak to funguje v realitě, tak to nějak ztratí kouzlo. Léta bych už bez pytlíku na zvracení nevydržel ani díl.

6
To se ale pěkně odkopal. Místo toho, aby se k tomu postavil jako chlap, tak zkouší trik s právníkem :D

7
powstalec: pokud to půjde jak popisujete a skutečně máte zahraničního spolupracovníka, tak by to teoreticky mělo fungovat.

číkus: máte pravdu, ale v tomhle případě by mohl mít orgán dostatek materiálu pro sepsání elaborátu na to, jak je tvrzení provozovatele nedůvěryhodné a účelové (zahraniční řidič, mimo eu, komunikuje pouze prostřednictvím zmocněnce v čr)

8
Tak jak to popisujete bych si to dovolil označit jako blbej nápad :) Pokud bude řidič nekontaktní, úřad s Vámi zahájí řízení o přestupku provozovatele. Takže je potřeba, aby se řidič alespoň přiznal. Navíc proti zahraničním řidičům se úřady už různě brání a odvolačky jejich postup obvykle potvrzují. Je to reálná osoba? pokud bude v GB přebírat poštu, IMHO by se to dalo použít.

Úřad může jít po provozovateli až 60 dní po té, co se o přestupku dozvěděl. Těch 60 dní jako vyšetřuje. tzn. do 21.9. 2021 byste měl udat nejlépe spolupracujícího řidiče. Proč? Protože má v řízení lepší postavení a více možností obrany než provozovatel (viz například postup kolegy Číkuse zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10397.0).

Ad foto - to záleží jaký radar Vás vyfotil, ale obvykle se fotí pouze z jednoho úhlu.

9
Tedy bez ohledu na to, jak natočenou a z jaké výšky takovou kočku upustíte, vždy dopadne na policejní auto? :D

10
johncreek> potom bych zvolil MP, jinak by se k tomu jejich mluvčí snad nevyjadřoval

11
Obávám se, že v novinářském výplodu Plaché Markéty do regionálního deníku hledáte příliš mnoho :) Toto IMHO nemá smysl analyzovat, protože kvalita informací, které nám poskytuje, je příšerná. Osobně bych viděl jako nejpravděpodobnější, že dorazili opičáci a udělili chlapovi blokovou pokutu za nějaký gumový paragraf, který můžou řešit.

12
Ale se sundáváním počkejte, vláda má čas na nápravu tři dny ;)

13
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 13 Července 2021, 12:57:03 »
gumidos: nedávno jsem se velmi dobře pobavil, když jsem četl několik starších rozhodnutí současných správních orgánů a porovnával je se záznamy úřadů z:

1) čarodějnických procesů na jesenicku
2) procesů přihlašování k jiné než katolické víře v době tolerančního patentu Josefa II.

Je skoro komické, jak se některé termíny a dikce úředních spisů podobá. Oproti tomu jiné procesy, jako třeba výslech svědků, je ve srovnání vyložená selanka :D

Pro pobavení doporučuji třeba textovou podobu dílu 599 z cyklu Toulky českou minulostí. Část se věnuje popisu správního řízení za Josefa II. a některé praktiky úředníků a taktiky "občanů" si nezadají s dnešní dobou. Výslechy svědků také stojí za to :)
https://dvojka.rozhlas.cz/599-schuzka-zapas-o-patent-zapas-o-svobodu-7940194

14
Udal bych spolupracujiciho ridice a obhajoba je asi jasna.

"Je-li na dodatkové tabulce použit text s výrazem „dopravní obsluha“, rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost."

Tedy z jednoho z techto duvodu tam ridic vjel.

15
Pokud vím, tak ještě před měsícem nic nového, to jsem tam byl naposled - jen to na mě bliklo :) Různé liberecké dopravní weby taky nic nového neuvádí. Možná ví Genevo víc než my :D

Stran: [1] 2 3 ... 12