30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - blnktb

Stran: [1]
1
Nedopravní tématika / Re:Platba na účet
« kdy: 25 Října 2022, 23:37:09 »
omlouvám se za lehký úkrok stranou, ale pointa zřejmě běžela okolo ani na mě nemrkla - co je za problém s tuzemskou platbou?
nebo nechcete, aby příjemce znal vaše tuzemské bankovní spojení?
zahraniční platba bude dražší, ne?

k tématu - ze zahraničního účtu (aspoň co znám) nejde poslat platba s variabilním symbolem, jak jej známe; řešit to jde poznámkou k platbě, "payment details", příjemce to automaticky nezpracuje, obzvláště pokud tam bude kombinace textu a čísel

2
Ono se dá odjet bez zaplacení mýta? Aspoň co vím, tak jsou všude závory u mýtnic.

3
Tohle je ale něco trochu jiného. Postiženy nezaplatil a holandský úřad se obrátil na ČR s žádostí o výkon rozhodnutí.
Je na to upravený proces (výkon cizího rozhodnutí), kdy český soud takovou žádost projedná a buď uzná a vykoná se nebo zamítne.
Nijak to nesleduji, tak nedokážu říct, jestli případně jak často Rakousko žádá o uznání  a výkon.

4
Pokud bude doručovat zahr. autorita, tak na jemu známou adresu (tu se dozvěděl nejspíš z českého systému majitelů vozidel dostupného ostatním evropským orgánům) a jeho právním řádem určeným způsobem. K tomu se tam NS též vyjadřuje, že nemůže komentovat holandskou úpravu doručování. Hol. úřad nemá jak doručovat do DS, ledaže by požádal oficiální cestou o právní pomoc a zajištění doručení.
A upřímně, nejsem si jistý, jestli se u takovýchto "banalit" bude holandský úřad obracet oficiální cestou na ten český. V nějakém tr. řízení si to dovedu představit, u přestupku ne. Moc pracné pro obě strany.

Tan pokud to dotyčný dostal až před NS ČR resp. přesvědčil MSpr, aby podalo stížnost pro porušení zákona, tak bych ho nepodezíral, že by si vzpomněl na tvrzené doručení nějakého obyčejného dopisu z tramtárie.

5
Zajímavé články z internetu / Re:Zrušení velkého TP
« kdy: 07 Října 2022, 14:32:14 »
Velký TP jako takový by měl zůstat zachován, jen bude v el. podobě. Je to zatím v plenkách, tak těžko soudit, jak bude vyřešen třeba přístup majitele. Tipoval bych využití elektronické identity, jako už je třeba u karty řidiče.

6
Můžete dotaz více rozvést?

7
Rozsudek Nejvyššího soudu ČR 11 Tz 24/2022

Skutkově se jednalo o případ, kdy české fyzické osobě vyměřil nizozemský úřad pokutu za překročení rychlosti přičemž podle hol. předpisů stačí k doručení odeslání obyčejnou poštou - za okamžik doručení se považuje den odeslání obyčejné pošty.
Zejména toto NS vytknul soudu, který rozhodl o uznání cizí pokuty. Podle NS musí být rozhodnutí řádně doručeno adresátovi (v jeho jazyku), aby tento měl možnost se s ním seznámit a případně využít opravného prostředku. NS současně říká, že skutečnost doručení měl rozhodující soud zkoumat i jinak, pokud hol. orgán neposílá doporučeně nebo na dodejku, např. výslechem apod.
Zároveň dává soudu, kterému to vrátil, i vodítko - dotčená fyz. osoba se evidentně zdržuje na stále stejné adrese, která je stejná jak na té, kterou použil hol. úřad, tak i na předvolání na zasedání NS ČR, která byla bezpochyby řádně doručena. 

8
A je ten údajný přestupek ve stejné zóně jak je na lístku?

9
doplním k mému, přes kopírák stejnému, případu - po podaném odporu se nic nedělo, ÚMČ to nechal vyhnít a kupodivu pak sám zas po nějaké době poslal usnesení o zastavení řízení z důvodu zániku odpovědnosti za přestupek

10
a jak dorazilo?

11
Došlo v případu k nějakému vývoji?
Mám tu přes kopírák stejný případ a tak sonduji, jakou municí P8 nabíjí.

Stran: [1]