30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou  (Přečteno 6970 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #15 kdy: 04 Srpna 2023, 15:18:22 »

hh: sorry, ale doufal jsem, že ten nadnesenej tón je z toho zřejmej .. je snad doufám jasný, že jsem to v podobným duchu neposlal oficiálně, takže jestli má někdo zájem, klidně sem tu dvoustránkovou slohovku postnu.
Ono je vcelku fuk, co přesně tam stálo. Pokud na výpověď smlouvy potřebujete 2stránkový sloh, je něco špatně.

Čtu to celé tak, že situace měla naprosto standardní řešení, buď zcela sterilně smlouvu vypovědět z důvodu zániku vztahu k odběrnému místu (pokud to tedy již bylo za účinnosti regulativy, která takový výpovědní důvod bez postihu kogentně zavádí), nebo kontaktovat dodavatele a civilizovaně to vyřešit napřímo. Vy jste se dobrovolně rozhodl tento nudný mainstreamový způsob odmítnout, chcete si hrát a posíláte dodavateli blábolivé texty. Nic proti tomu, nejste sám, kdo si rád hraje, akorát je potřeba to pak dohrát do konce a přijmout i možnost, že jste to rozehrál blbě. Ne tady začít fňukat, když protistrana na vaši hru přistoupila ve stylu "challenge accepted", že nejsou dostatečně proklientští, či že dělají něco, co ostatní nedělají. S tím děláním něčeho, co ostatní nedělají, jste začal taky vy.

Já myslim, že tohle už je celkem jedno, v zásadě jsem to nechal k soudu doplout cíleně s tím, že jsem doufal, že jim dá přes prsty, [...]
Tohle je taky hodně naivní. Je to civilní spor, soud nikomu aktivně přes prsty nedá. Přenést hru na soudní hřiště je legitimní, ale hrát musíte vy. Tedy nemusíte, akorát to nedává smysl. Je několik způsobů, jak k soudu přistoupit. Nejčastější je pragmatický - zhodnotím možnosti, šance, transakční náklady, a podle toho se nějak rozhodnu. Nebo idealistický/aktivistický - tj. bojuji za svoji věc/pravdu za každou cenu. Pro exoty/exhibicionisty může "cesta být cíl", je jim vcelku jedno, jak to nakonec dopadne, hlavně že si to pořádně užijou, asi jako netradiční zážitek. Taktika vše proignorovat je častá, ale hloupá, je to dražší, než to pragmaticky odpískat, a nehrozí ani výhra, ani zážitek.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #16 kdy: 06 Srpna 2023, 00:23:48 »

To není úplně přesné. Souhlas s tou první částí souhlásím, já bych milerád tu smlouvu vypověděl, ale ex post to nejde, a vzhledem k tomu, že jsem to "nestandardním" způsobem řešil v minulosti několikrát a stejným způsobem přešel k nim, opravdu to jejich řešení není proklientské, jak se přesvědčilo i několik lidí v mým okolí. Problém je, že z jejich strany to žádná hra vůbec není, je to prostě ignorace, všechny zprávy prostě propadly sítem, protože neobsahují nic, co by měli vlastně řešit.

S tím doplutím k soudu jsem nemyslel proignorování, s firmou jsem si vyměnil celkem šest zpráv, kde jsme teprve až v druhé polovině zjistili, co že to po mě vlastně chtějí, resp. já zjistil, že existuje nějaké smluvní podmínky na zadní straně podpisového archu, který byl součástí desek, a o kterých jsem neměl do té chvíle ponětí. Následně několik vyjádření od právníka, na které byla z jejich strany odpověď ve smyslu, že je to prostě nezajímá. Vyignoroval jsem cíleně předžalobní výzvu, protože mi unikl důvod na ni jakkoliv reagovat, evidentně u nich to nikdo řešit nechtěl (nebo spíš nemohl, hádám, že to je prostě najatá 3rd party služba typu callcentrum), takže rozhodnout soud mi pořád přijde jako jediné schůdné řešení.

Jinak teda tady nejde o fňukání, já jsem připravenej na variantu, že to nevyjde (resp. spíš ji očekávám), ale pořád tak trochu věřím, že soud se těmi argumenty a srovnáním s konkurencí bude zabývat a třeba to dopadne. A teda měl jsem za to, že jsme tu primárně od toho, abychom naše šance v podobných akcích zvyšovali.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #17 kdy: 06 Srpna 2023, 09:29:37 »

Já zjistil, že existuje nějaké smluvní podmínky na zadní straně podpisového archu, který byl součástí desek, a o kterých jsem neměl do té chvíle ponětí.
-------
 A teda měl jsem za to, že jsme tu primárně od toho, abychom naše šance v podobných akcích zvyšovali.
Tak buďte rád, že tam nestálo všechno mě ženě Filoméně. Ale nevědět, že jsou nějaké VOP a pak to celé proignorovat. Je velké hrdinství. Ale pozor, hrdinů jsou plné hřbitovy.

Na Váš původní dotaz ohledně doručování jste obdržel vyčerpávají odpověď. Ke zbytku se Vám nikdo věčně nevyjádří, i kdyby chtěl. Nedal jste žádnou dokumentaci.

za citací předchozího se omlouvám.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #18 kdy: 06 Srpna 2023, 22:51:57 »

V pohodě, to už je teď volná diskuze. Jinak všeobecné obchodní podmínky jsem právě prostudoval, ale smluvní podmínky byly (jsou?) právě odděleně a při podpisu skrytě.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #19 kdy: 19 Září 2023, 12:56:55 »

Tak, abych to znovuotevřel, resp. uklidnil veřejnost, dneska byl soud a je to WIN. Soudce byl úplně v pohodě, samotný přelíčení i s vysvětlením a poučením trvalo asi tři minuty, následoval tak půlhodinovej neformální pokec jak u piva, že podobný kundy potkává jen on sám několikrát ročně a obvykle teda, pokud na to někdo úplně nemrdá, tak to těm energozmrdům zamítá, protože mu tohle ujednání přijde úplně na palici. Jinak teda u mě prý, že jsem mu to podal spíš jak na zlatým podnose včetně názoru dvou právníků, rozboru OZ a hlavní point je, že jsem se stěhoval, takže vyjádření žaloby, že přišli o prachy nedodávkama je zcestnej, protože nebylo dodávat komu. Jinak samotnýho mě překvapilo, že se soud konal takhle brzo. A teda jelikož šlo o bagatelní částku, odvolání není možný. Pak teda, že občas jsou žaloby, kde už lítají větší částky (obvykle pro firmy nebo když to někdo vypoví hned na začátku smlouvy) a tam se prej odvolají na kraj, kde je to obvykle tak 50/50. Výš už prej s tím nepůjdou, protože tam by hrozilo, že prohrají, vznikne judikát a budou případně muset tu závadnou část ze smlouvy odstranit. Takhle vyhrávají aspoň občas nějakej soudní spor a taky nejspíš násobně víc lidí to penále radši bez keců zaplatí, aby to k soudu vůbec nešlo.
IP zaznamenána

blnktb

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #20 kdy: 01 Října 2023, 09:56:28 »

Chápu to správně, že za protistranu tam nikdo nepřišel?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vhozené soudní obsílky do vlastních rukou
« Odpověď #21 kdy: 23 Října 2023, 14:42:00 »

Chápu to správně, že za protistranu tam nikdo nepřišel?

Ano, nedorazil, protistrana se omluvila. V zásadě soudce potvrdil, že pro ně je to prostě byznys a potřebují tahat z lidí prachy. Objíždět soudy pro ně není výdělečný, protože náklady mohou vymoci jen v případě výhry, a místo toho radši obepíšou další tři exzákazníky.
IP zaznamenána