30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zrušení velkého TP  (Přečteno 2117 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2022, 06:28:55 »

Konečně.
Ještě by to taky chtělo zrušit vypisování těch nesmyslných papírů na evidenci vozidel. Člověk tam ja k.k.. píše úplně to samé co mají v evidenci.

Nicméně já bych asi velký TP úplně nerušil. Ale zachoval bych ho v podobě obyčejně vytisknutého A4 na papíru, který by šel s vozem a obnovoval by se jen v případě ztráty. Prostě takový rodný list vozidla.

Jen bych z toho vyhodil proměnné údaje jako SPZ, STK, majitel.
Protože tam jsou zajímavé věci, které se prostě hodí.
Typ motoru, objem, výkon, rozměry pneu, zapsané vyjímky, hmotnosti tažného atd...
To si nějak nedovedu představit jak to chtějí vše napsat na ten kousek papírku.
U některých vozů mám docela pěknou řádku povolených rozměrů pneu a ráfků.
« Poslední změna: 07 Října 2022, 06:33:06 od cocomoon »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2022, 08:25:11 »

no němci mají cca velikost našeho, ale harmoniku s 3 díly, takže tam je údajů jak sraček, de facto celý náš velký tp
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2022, 09:40:27 »

To bych nechtěl. Ta kartička zatavená v obalu má svoje kouzlo.
IP zaznamenána

blnktb

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #4 kdy: 07 Října 2022, 14:32:14 »

Velký TP jako takový by měl zůstat zachován, jen bude v el. podobě. Je to zatím v plenkách, tak těžko soudit, jak bude vyřešen třeba přístup majitele. Tipoval bych využití elektronické identity, jako už je třeba u karty řidiče.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #5 kdy: 08 Října 2022, 06:18:13 »

Pokud mi to třeba na czech pointu vytisknou za drobný poplatek, tak bych s tím neměl problém. Ale identitu si zřizovat nebudu.
Uvidíme jak to bude. Snad v rámci toho i tedy sníží poplatek :-D
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2022, 10:57:00 »

Snaha "zrušit" velký TP je dobrá především kvůli tomu, že bez toho nejde de facto nic vyřešit online. MD digitalizuje a co nevidět se bude spouštět portál dopravy, kde jdou vyřídit věci online, avšak kvůli nutnosti přepisovat velký TP to nejde dotáhnout do konce. Takže první verze umožní ty žádosti vytisknout, ale stejně se s nima musí do fronty na úřad. Takže přinejmenším si člověk ušetří vypisování formulářů, protože data se doplní z registrů. Přihlášení přes NIA obdobně jako do portálu občana.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2022, 11:20:52 »

IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #8 kdy: 08 Října 2022, 16:59:50 »

no němci mají cca velikost našeho, ale harmoniku s 3 díly, takže tam je údajů jak sraček, de facto celý náš velký tp

FYI v Rakousku maji jenom dva male, naprosto rovnocenne, format jako kreditni karta...
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #9 kdy: 08 Října 2022, 20:11:10 »

Co vím, tak v Nizozemí mají spoustu let kartičku, na které jsou základní údaje a slouží i jako ORV. Když se pichne do čtečky, tak vyjede kompletní info o vozidle a dokonce se to umí napíchnout na základní servisní databáze (STK, kilometry atd.). Celkem vymakané.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #10 kdy: 08 Října 2022, 23:12:36 »

Velký TP jako takový by měl zůstat zachován, jen bude v el. podobě. Je to zatím v plenkách, tak těžko soudit, jak bude vyřešen třeba přístup majitele. Tipoval bych využití elektronické identity, jako už je třeba u karty řidiče.
Pokud mas datovku, tak odpoved je v portálu občana , sekce registr silnicních vozidel. Jer tam vše o daném autu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #11 kdy: 09 Října 2022, 18:08:49 »

Co vím, tak v Nizozemí mají spoustu let kartičku, na které jsou základní údaje a slouží i jako ORV. Když se pichne do čtečky, tak vyjede kompletní info o vozidle a dokonce se to umí napíchnout na základní servisní databáze (STK, kilometry atd.). Celkem vymakané.
Jo taky privest starsi auto a prihlasit z NL je u nas dost peklo.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #12 kdy: 09 Října 2022, 18:59:47 »

Co vím, tak v Nizozemí mají spoustu let kartičku, na které jsou základní údaje a slouží i jako ORV. Když se pichne do čtečky, tak vyjede kompletní info o vozidle a dokonce se to umí napíchnout na základní servisní databáze (STK, kilometry atd.). Celkem vymakané.
Jo taky privest starsi auto a prihlasit z NL je u nas dost peklo.

V čem ? Já při tom jednou asistoval. Prodejce v NL vystavil fakturu, s tou se jelo na nejbližší registrační místo. V našem případě normální servis (jaký rozdíl oproti ČR, kde se musí na STK na evidenčku a pak za parazity na úřad). Chlapík za pultem řekl "OK and take coffee" a zaplatilo se jen 150 EUR za 14 denní pojištění. Ani člověk nestihl dokouřit a vypít kafe a už na nás mával. Dostali jsme exportní RZ (stejné jako ty původní, jen nalepené na nějakém umakartu) a doklad o pojištění. Potom zpět za prodejcem, ten převrtal značky a jelo se zpět. Tady v ČR se nechala obratem udělat dovozová STK a s tím se šlo na úřad. Tam to zpracovali, nechali si původní TP (kartička) a vystavili nový TP a ORV + samozřejmě RZ. Hotovo. Jestli jste s tím měl problémy, tak možná to bude o lidech, naštěstí jak na STK tak na úřadě věděli co dělat. Ani se na nic neptali.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení velkého TP
« Odpověď #13 kdy: 10 Října 2022, 06:53:42 »

také nevím, kde by měl být problém. pár případů jsem řešil v německu. největší problém byl letos začátkem roku idiot dědek na jednom přihlášovacím úřadě v německu, který mně nechtěl pustit bez roušky. tak jsem si šel do auta pro respirátor ffp3 a zase mně nepustil, protože má prý nařízeno pouštět lidi jen s respirátory a rouškami bez středového ventilu. ale chápu, že jiná situace asi je pro někoho, kdo jednou za 15 let chce auto ze zahraničí a jiná pro mně, který celý život obchoduje se zahraničím. možná je pak lepší hodit to na nějakou agenturu, co to dováží jako službu-občas mi naskočí reklama na netu
IP zaznamenána