30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - blnktb

Stran: [1]
1
Rozsudek Nejvyššího soudu ČR 11 Tz 24/2022

Skutkově se jednalo o případ, kdy české fyzické osobě vyměřil nizozemský úřad pokutu za překročení rychlosti přičemž podle hol. předpisů stačí k doručení odeslání obyčejnou poštou - za okamžik doručení se považuje den odeslání obyčejné pošty.
Zejména toto NS vytknul soudu, který rozhodl o uznání cizí pokuty. Podle NS musí být rozhodnutí řádně doručeno adresátovi (v jeho jazyku), aby tento měl možnost se s ním seznámit a případně využít opravného prostředku. NS současně říká, že skutečnost doručení měl rozhodující soud zkoumat i jinak, pokud hol. orgán neposílá doporučeně nebo na dodejku, např. výslechem apod.
Zároveň dává soudu, kterému to vrátil, i vodítko - dotčená fyz. osoba se evidentně zdržuje na stále stejné adrese, která je stejná jak na té, kterou použil hol. úřad, tak i na předvolání na zasedání NS ČR, která byla bezpochyby řádně doručena. 

Stran: [1]