30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Ctihodný řidič

Stran: [1] 2
1
Ahoj všichni milovníci měření rychlosti,
máte někdo zkušenost s výzvou k úhradě za rychlost od našich bratří z Maďarska? Přišla mi po roce výzva k zaplacení odpustku za rychlou jízdu a uvažuju, že ji "ztratím" protože přišla normálně do schránky jako obyčejné psaní.
Zkušenosti, názory, rady tipy, triky?
Díky moc :)

2
Máte s tím někdo zkušenosti? Jak opicie bude dál podstupovat, nebo zda to odloží, resp. co hrozí?

3
Ok, tohle jsem jim tam chtěl říct osobně a odvolat se na osobu mi blízkou. Máte s tím někdo reálné zkušenosti? Mám totiž strach, aby to nepřerostlo v něco většího

4
Ahoj, přišla mi výzva podle § 158 odst. 7 trestního řádu, kde se mám dostavit k podání vysvětlení. Důvodem je "porušení cizích práv". Zjišťoval jsem na telefonu o co jde a vypadá, což mi nechtěli říct, ale tipuji, že si stěžovala rodina označeného deadmuta.
Napadá vás co s tím?
Něco podobného se řešilo zde:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1686.0
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=440.0
Díky

5
Přesně tak, šlo o sprdel provozovatele. Čistě pro inspiraci, co může být překážkou podání odporu? :D

6
Jsem fyzická podnikající osoba, ale tento přestupek s tím nesouvisí. Jednalo se o parkování mého soukromého automobilu ve městě, kde je zóna zákazu stání. Byl mi doručen příkaz s 8denní lhůtou na odpor.

Problém to je, ale zaráží mě, že pokud má člověk virózu, tak je třeba vždy potvrzení od lékaře? Stačilo by třeba čestné prohlášení manželky, která o mě pečovala?

7
Omlouvám se. Oprava, poslal jsem odpor ::)

8
No, jde mi o to, že šlo o 2 údajné přestupky. V obou rozhodli příkazem, u obou jsem se odvolal a požádal o sloučení řízení a na to mi zase vydali příkaz.
Ale to bych řešil až dodatečně. Přijde mi to že si úředník chce hodně zjednodušit život na úkor mě. Takže jak se bránit?

9
Ahoj,
mám takový menší problém. Správní orgán mi poslal příkaz (myslím, že v případě, kdy není možno rozhodnout v příkazním řízení) ale prodělával jsem zrovna nějakou virózu a čekal jsem, že vydal standardní rozhodnutí na které mám 15 dní na odvolání, takže jsem si řekl, že se v klidu doléčím a pak jim odpovím. Až mi bylo lépe, tak jsem si všiml, že šlo o příkaz a já jsem prošvihl lhůtu.
Podal jsem žádost o prominutí zmeškání lhůty a tu mi úřednice zamítla (viz obrázek níže). Přiznám se, že mi to přijde jako výsměch.
Napadá někoho jak teď reagovat? Potvrzení od lékaře nemám, chřipku vždy vyležím, než abych chodil do čekárny nakazit i ostatní.
Díky  :)
Obrázek: http://www.imgup.cz/image/LQdt

10
Takže se mám hádat ohledně výše pokuty? Raději bych do toho nějak vtáhl Deadmuta, nebo tak něco

11
Spis si vyžádat můžu a odpor podám, ale k čemu mi to bude? Jaký další postup zvolit?
Hned na začátku je rada nepoužívat moc konkrétností, aby si úředník případ nespojili, pokud to tu čte. Ale pro vysvětlení "známým" je bratr, který má stejné jméno. Vzhledem k tomu, že studuje a je úplně bez peněz, tak ho do toho moc tahat nechci.
Jak to tedy zahrát?

12
Ahoj všem,
dovolím si požádat o radu. Půjčil jsem automobil známému, ten jej zaparkoval na chodníku. Mi jako provozovateli přišla výzva, označil jsem známého, ten nereagoval a nedostavil se k podání výzvy, takže to spadlo příkazem mi jako provozovateli.
Možná bych pokutu zaplatil, ale případ je vyložená buzerace. Uložená pokuta 1.500+1.000 za správní řízení je dle mého za hloupé stání na chodníku nepřiměřená. Podle GoogleMaps je to na okraji zapadlé vísky, takže to nikomu vadit nemohlo. Fotodokumentace pořízena po půlnoci v 1:25 což mi přijde jako úplně uhozené.
Ce teď s tím, kamarádi. Díky

13
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Deadmut Fail
« kdy: 16 Červenec 2016, 00:13:36 »
Spis přečten a ve zkratce negoval, že by mě kdy viděl, že by to auto řídil i že by kdy na tom místě parkoval.

14
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Deadmut Fail
« kdy: 15 Červenec 2016, 20:36:53 »
Přesně tak. Potřebuji tedy vymyslet jak z toho ven

15
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Deadmut Fail
« kdy: 15 Červenec 2016, 18:47:08 »
Možná píšu trochu zmateně :P Našel jsem si deadmuta Jana Nováka nar. 1955. Na internetu jsem našel adresu a datum narození na Jana Nováka téhož data narození. Jenže se ukázalo, že nešlo o stejnou osobu a Jan Novák přišel a řekl, že auto neřídil.
// PS: Jan Novák je jméno jen pro pochopení :)

Stran: [1] 2