30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu  (Přečteno 11153 krát)

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil

Zdravím pánové,

nedávno mi přišla výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu od Opicie a předmět podání je: _____. Ano přesně tak jak to píšu - je tam dvojtečka a prázdné místo. Navíc podepsaný příslušník neuvedl žádný kontakt na sebe, kromě obecného čísla v poučení. I tak mám v plánu tam zajít a zjistit o co jde - nemá někdo zkušenost s žádosti o náhradu mzdy / ztráty na výdělku pro OSVČ? Docela by mi pomohlo, jak to probíhá. Díky

btw: Mám sice teď jeden probíhající spor s magistrátem (který se mě snažil ojebat turbomodelem), ale nemyslím si, že je to kvůli tomu - už je to ve stádiu rozhodnutí a podání odporu. Důvod předvolání je teda pro mne záhadou  ???
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2015, 00:48:23 »

Měl by jste jim písemně odpovědět - K uvedené záležitosti odpovídám toto : _________.  S pozdravem ...

Už je to tu probíráno na : http://30kmh.cz/index.php?topic=440.0

Je to trestní řízení patrně v přípravné fázi, kdy se policejní orgán snaží získat podklady pro případné rozhodnutí o trestním stíhání. Vás nebo kohokoli jiného v zatím neznámé záležitosti.
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2015, 13:08:56 »

Měl by jste jim písemně odpovědět - K uvedené záležitosti odpovídám toto : _________.  S pozdravem ...

Už je to tu probíráno na : http://30kmh.cz/index.php?topic=440.0

Je to trestní řízení patrně v přípravné fázi, kdy se policejní orgán snaží získat podklady pro případné rozhodnutí o trestním stíhání. Vás nebo kohokoli jiného v zatím neznámé záležitosti.

To je dobré  :D

Nemáte zkušenosti s náhradou mzdu/výdělku pro OSVČ. Pro zaměstnance je tam přímo formulář, ale pro OSVČ je to složitější
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2015, 14:52:29 »

Pro OSVČ to funguje tak, že podle posledního daňového přiznání (jehož kopii byste měl k tomu pak přiložit) si vezmete čistý příjem a vydělíte počtem pracovních hodin v daném roce a vynásobíte počtem „potřebných“ hodin a máte ušlý zisk.
Pokud ale došlo k tomu, že jste měl nasmlouvanou konkrétní práci, o kterouž to jste díky tomuto prokazatelně přišel (a jste schopen to prokázat), pak můžete uplatnit i tuto náhradu…
IP zaznamenána

Ymmies

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2015, 16:00:14 »

Pro OSVČ to funguje tak, že podle posledního daňového přiznání (jehož kopii byste měl k tomu pak přiložit) si vezmete čistý příjem a vydělíte počtem pracovních hodin v daném roce a vynásobíte počtem „potřebných“ hodin a máte ušlý zisk.
Pokud ale došlo k tomu, že jste měl nasmlouvanou konkrétní práci, o kterouž to jste díky tomuto prokazatelně přišel (a jste schopen to prokázat), pak můžete uplatnit i tuto náhradu…

Děkuji. platí to i v případě kdy je živnost vedena jako vedlejší? Mám totiž ještě statut studenta.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2015, 16:35:02 »

..... platí to i v případě kdy je živnost vedena jako vedlejší? Mám totiž ještě statut studenta.
Tak to asi zjistíte až se pokusíte tu náhradu uplatnit. Tipuji, že budou tvrdit, že podnikáte po nocích a studujete přes den.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2015, 11:07:22 »

Měl by jste jim písemně odpovědět - K uvedené záležitosti odpovídám toto : _________.  S pozdravem ...

Citace
V uvedené záležitosti odpovídám toto: WTF?

Současně žádám o proplacení nákladů na doporučený dopis a 1 hodinu práce.

 :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2015, 12:38:36 »

Vážená policie, vzhledem k faktu, že v předvolání jste nevyplnili údaje týkající se věci, ve které má být podáno vysvětlení, nemám možnost zvážit využití svých zákonných práv, mezi která patří i např. přizvání mého právního zástupce.
Na podání vysvětlení bych se tedy pouze dostavil, ale vzhledem k faktu, že jsem krácen na svých právech na řádnou přípravu, nebudu nijak vypovídat, pouze si vyslechnu oč jde a následně odmítnu jakkoli vypovídat.
Vzhledem k tomuto faktu a s ohledem na platnou judikaturu týkající se podání vysvětlení (např. I. ÚS 1849/08) vám tedy oznamuji, že se na podání vysvětlení nedostavím.
Žádám o předvolání na nový termín s tím, že v předvolání bude uveden předmět podání vysvětlení.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2015, 20:59:33 »

Vážená policie, vzhledem k faktu, že v předvolání jste nevyplnili údaje týkající se věci, ve které má být podáno vysvětlení, nemám možnost zvážit využití svých zákonných práv, mezi která patří i např. přizvání mého právního zástupce.
Na podání vysvětlení bych se tedy pouze dostavil, ale vzhledem k faktu, že jsem krácen na svých právech na řádnou přípravu, nebudu nijak vypovídat, pouze si vyslechnu oč jde a následně odmítnu jakkoli vypovídat.
Vzhledem k tomuto faktu a s ohledem na platnou judikaturu týkající se podání vysvětlení (např. I. ÚS 1849/08) vám tedy oznamuji, že se na podání vysvětlení nedostavím.
Žádám o předvolání na nový termín s tím, že v předvolání bude uveden předmět podání vysvětlení.

Takhle zdvořile bych to napsat nedokázal.

Spíše by to bylo něco jako :
Otravní vopruzové, naučte se psát výzvy k podání vysvětlení a já Vám slibuji, že pokud se přitom naučíte respektovat moje práva, tak se zase já se zatnutými zuby podrobím Vašim vrchnostenským oprávněním a splním moje zákonné povinnosti, aby jste si mohli vytvořit svůj úřední záznam. Samozřejmě stejně jako Vy, tak i já uplatním veškerá svá práva a mimo jiné bude žádat i náhradu ušlého výdělku. 
IP zaznamenána