30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - AndyT

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13
61
Obecná rada: Vytáhnout kameru (mobil) a požádat ho o zopakování. Když se mu nebude chtít, tak svými slovy zopakovat, co chtěl.

Mnohokrát se mi to osvědčilo a záležitosti, které "nešly" nebo naopak "musely být takto", najednou "šly i jinak"  ;)

62
Jiné / Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 07 Září 2016, 21:11:59 »
1 500 Kč na místě + 10 000 Kč za urážku úřední osoby  :x

63
Jiné / Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 07 Září 2016, 10:35:37 »
Krajský úřad ("KÚ") mi dnes udělal radost. Po roce a osmi měsících rozhodl o mém odvolání v případu předložení zelené karty pouze v elektronické podobě.

KÚ věc vrací správnímu orgánu 1. stupně ("SO") k novému projednání. SO to prakticky nemá šanci stihnout, přestupek prekluduje za nějakých 7 měsíců a i kdyby SO rozhodl, hodlám se opět odvolat. Pro úplnost dodávám, že tento přestupek má prekluzivní lhůtu tři roky, detaily lze dohledat ve starších příspěvcích. Rozhodnutí přikládám, k přečtení lze doporučit stranu 4.

Postřehy:
- Stř. kraj rozhoduje v těchto banálních věcech opravdu za dlouho, ani při současné dvouleté prekluzi to skoro nemají šanci stihnout, když člověk jen malinko přistupuje aktivně k délce řízení (podjatost, stížnost, odvolání).
- KÚ se nezabýval všemi odvolacími body, vzal si hned první a na tom to vrátil na obec. Pokud se SO nevypořádá se zbývajícími body, lze je úspěšně využít znovu.
- Zároveň KÚ řízení nezastavil. Halt o jejich prachy nejde (ty případně dostane obec), takže v rámci systému si prostě našel nejjednodušší způsob, jak to přehodit zpět na obec, ať se s tím případně popasuje.
- Předložení zelené karty v el. podobě (měl jsem PDF v mobilu) dle KÚ evidentně nestačí, KÚ dává SO návod, co doplnit do nového rozhodnutí. Fakt netuším, v čem spatřují materiální znak přestupku....

A prosba směřovaná úředníkům SO a KÚ, pokud to tu povinně čtou - prosím zkuste se vypořádat s materiálním znakem přestupku v tomto případě, jsem na to upřímně zvědavý a možná ani nebudu dělat obstrukce, abych to mohl vzít k soudu. Předem děkuji!

64
Ještě mě napadlo doplnit do stížnosti odkaz na Ústavu:

Čl. 2 (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.


65
Vzory podání / Re:Vzor odvolání ke krajskému úřadu
« kdy: 25 Srpna 2016, 10:25:48 »
Koukám, že sl. Verbířová ještě v Mělníku řeší přestupky. Řešil jsem u ní podobný případ někdy v roce 2013. Byl jsem na ni při osobním jednání milý (je to fakt kus!), formálně jsem napadl měření už u SO prvního stupně a po roce mi přišlo vyrozumění o prekluzi, takže na odvolání ani nedošlo.

Každopádně moc hezky sepsáno a díky za to, lze použít jako studijní materiál při přípravě na jednání i jako vzor pro odvolání.

66
Zdravím vespolek,

po delší době jsem se setkal s policisty a poprvé jsem ulovil dálniční Passat (i když policisté to viděli naopak). Věc jako takovou zde zveřejním, až něco přijde od správního orgánu.

Policisté mě bezdůvodně nechali pražit na sluníčku skoro hodinu.  >:( Přitom to ze začátku vypadalo dobře, hned jsem jim řekl, že s jakýmkoliv tvrzeným přestupkem nesouhlasím a že chci věc poslat do správního řízení. Přestože toto věděli do dvou minut po zastavení, trvalo jim sepsání oznámení a potvrzení o úkonu (tj. pár údajů o mně a vozidle + cca 8 řádků textu) tak dlouho.

To mě naštvalo, tak jsem sesmolil přiloženou stížnost. Budu rád za komentáře, případně stížnost doplním. Je mi jasné, že cajta nepotrestají, omluva ani náhrada škody nebude, zvlášť když je z elitní stíhací letky, ale třeba to s ním bude interní kontrolní orgán chvíli řešit, někam si ho pozve a on tak aspoň nebude olupovat pocestné  ;)

K podávání stížností na policisty obecně:

1) Je nutné uvést jeho služební číslo (jméno Vám není povinen sdělit), tudíž si ho musíte při kontrole poznamenat, případně počkat na spis, kde občas bývají i jména.

2) Stížnost se podává u útvaru Policie ČR, proti jehož příslušníkovi nebo zaměstnanci směřuje, konrétně u odboru vnitřní kontroly. Seznam a emailové adresy jsou zde: http://www.policie.cz/clanek/o-nas-povinne-zverejnovane-stiznosti.aspx

Datové schránky (doporučuji využít, stížnosti se pak hůře "ztrácejí"), pak zde: http://www.policie.cz/clanek/datove-schranky-713352.aspx

3) Na vyřešení mají 60 dnů (zatímco Vy musíte záležitosti pro úřady obvykle vyřešit za čtvrtinu času a mimo pracovní dobu, halt právo silnějšího).

Závěrem bych ještě řekl, že chování policistů se zásadně lišilo podle toho, jestli jsem je natáčel nebo ne. Bez natáčení byli schopni tvrdit naprosté nesmysly a nic nešlo, jakmile jsem zapnul nahrávání a požádal je o zopakování na kameru, najednou bylo vše jinak a vstřícněji. V praxi se tedy potvrdilo to, co je tu opakovaně doporučováno. Video zatím zveřejňovat nechci, neumím s nimi jednat ani náznakem jako Mike.

Adminy prosím o případný přesun do jiné sekce, pokud se to sem nehodí.

67
Rychlost / Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« kdy: 22 Ledna 2016, 12:51:46 »
Podle mě je to hodně dobré, v zásadě bych v odvolání zopakoval body z vyjádření s tím, že bych ještě vice rozvedl bod 6), konkrétně že ve spise chybí zdokumentování podmínek měření:
- teplota
- vlhkost
- tlak
- úhel měření

Hodně bych se točil právě na tom úhlu měření - kalibrační protokol obvykle uvádí 0 stupňů, což v praxi skoro nejde dodržet, i z mapky je zřejmé, že ulice není přímá a jen těžko mohly (ty opičky) měřit v ose vozidla.

Taky bych to hodně stavěl na tom, že jste chtěl poukázat na rozpory s návodem k obsluze, avšak správní orgán jej nedoplnil do spisu, čímž Vás zkrátil na Vašich právech a zatížil řízení zásadní procesní vadou. Tvrzení, že policajti jsou proškolení, nemůže obstát, protože není doloženo citací z návodu ani Vám nebylo umožněno jej v návodu ověřit. Mám za to, že jsem nějakou argumentaci v tomto smyslu tady na fóru už viděl.

Doporučuji taky hodně vyšperkovat právničinu třeba podle odvolání jkrause222, klíčová slova: SO neprokázal, nevypořádal se, dostatečně nezdůvodnil, rozhodnutí nepřezkoumatelné, nicotné.....

P.S. Byla chyba nejít na výslech policajtek, takhle si tam mohly shodně napsat, co chtěly, což je přesně to, čemu osobní účast obvykle zabrání. Výslech pak slouží k tomu, aby policajti měli ve výpovědích rozpory, což jde dále použít.

68
Zajímavé články z internetu / Re:MP Beroun
« kdy: 23 Října 2015, 14:18:31 »
Kdy a kde je plánován další sraz?  ;)

69
Nedopravní tématika / Re:Stížnost na Registr vozidel
« kdy: 23 Října 2015, 14:04:57 »
To je zajímavé. Podle mě to komplikuje několik řešitelných faktorů:

- Doklady je potřeba předkládat v originále - tady TP, OTP, zelená karta, protokol o evidenční kontrole, kupní smlouva a plná moc. Asi není problém je poslat, ale zvyšuje to riziko, že to pošta nebo úřad ztratí + komplikuje to užívání vozidla (hlavně absence OTP, ale je možné s sebou vozit kopii).
- Poplatek 800 Kč lze vyřešit vylepením kolkových známek.

Úplně vidím, jak vzápětí volají, aby se tam člověk dostavil... Případně na totéž pošlou výzvu. Ale na kočkování dobrý, až budu prodávat nějaké auto v rodině, určitě to zkusím.

70
Nedopravní tématika / Re:Viník nehody?
« kdy: 23 Října 2015, 13:56:37 »
Ještě mě k tomu napadlo, že pro posouzení situace je důležité si říci, kde byla vozidla cca 3 sekundy před srážkou. Proč 3 sekundy:

- Bylo vlhko a je to nepřehledný vracák. Do té zatáčky mohl jet osobák bezpečně tak 30 km/h, bus tak 20 km/h.
- Brzdná dráha z těchto rychlostí je tak 5 metrů pro každé vozidlo, doba brždění tak 1s.
- Reakční doba taky 1s, ale buďme fér a dejme jim ještě sekundu k dobru.

Při uvedených rychlostech byl bus 3 sekundy před nehodou o nějakých 15 metrů zpět, takže začátek měl cca tam, kde stojí ten člověk (mezi busem o policejním téčkem).
Osobák byl nějakých 25 metrů před místem střetu (takže nejspíš ještě dál od zatáčky, než stojí fotograf). Pokud to tak bylo a viděli se, měl podle mě osobák brzdit, bus už byl v zatáčce, kterou osobák nemohl projet.....


71
Prostě pravidlo: "S policajty se nebavíme," bych doplnil o pravidlo: "ŘP a OTP předáváme v kopii," protože nám je může pleskolebec sebrat ani nevíme jak (i neoprávněně), ale jejich vyběhání bude na nás, samozřejmě v úředních hodinách, které se většinou kryjí s pracovní dobou....


72
Nedopravní tématika / Re:Stížnost na Registr vozidel
« kdy: 21 Října 2015, 16:24:50 »
Díky!

Až se k tomu dostanu, obdařím ouřady obsáhlou žádostí o poskytnutí informací  ;) A když včas neodpoví, nezapomenu ani na stížnost... :D

73
To ještě neznamená, že si ho pleskolebec na místě nenechá....

74
Nedopravní tématika / Re:Viník nehody?
« kdy: 21 Října 2015, 15:48:13 »
Rozhodování o vině je třeba řešit podle předpisů (ať už si o nich myslíme cokoliv). "Morální právo" s tím nemá co dělat.

Přijde mi, že na daný případ (aniž bych tam byl) lze použít následující ustanovení zákona 361/2000 Sb.:

§ 11
Směr a způsob jízdy
(1) Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.
(2) Na krajnici smí řidič motorového vozidla vjet jen při zastavení a stání nebo, jestliže je to nutné, při objíždění, vyhýbání, odbočování nebo otáčení; přitom musí dbát zvýšené opatrnosti.


Podle tohoto § je vinen autobusák, k pravému okraji vozovky měl ještě cca metr místa (pokud nebyla za autobusem schovaná nějaká překážka).

§ 20
Vyhýbání
Řidiči protijedoucích vozidel se vyhýbají vpravo, včas a v dostatečné míře. Nemohou-li se bezpečně vyhnout, musí dát přednost v jízdě ten, na jehož straně jízdy je překážka nebo zúžená vozovka. Musí-li jeden z nich couvat, učiní tak ten, pro něhož je to snazší nebo méně nebezpečné. Není-li možno se vyhnout protijedoucí tramvaji vpravo, vyhýbá se jí vlevo.


Podle tohoto § je vinen řidič osobáku (minidodávky), na jeho straně byla překážka (bus), měl mu dát přednost.

Pak tu máme ještě obecný:

§ 4

Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích

Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen

a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen  přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,

b) řídit se pravidly provozu na pozemních komunikacích upravenými tímto zákonem, pokyny policisty, pokyny osob oprávněných k řízení provozu na pozemních komunikacích podle § 75 odst. 5, 8 a 9 a zastavování vozidel podle § 79 odst. 1 a pokyny osob, o nichž to stanoví zvláštní právní předpis,5) vydanými k zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,

c) řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace.


Když vidím dlouhý autobus ve vlásence, kde se tak tak vejdou dva osobáky (místo znám osobně), tak se tam kua necpu!!!! Takže zase vina řidiče osobáku.

Kdybych měl vybrat jen jednoho, tak osobák. Jinak je část viny na obou stranách. Což je další kouzlo našich předpisů, které Policie ráda zneužívá: "Když nevíš, kdo je viník, potrestej oba!"

EDIT: Ještě noticka - samozřejmě nevylučuji ani variantu, že viníkem mohl být jen řidič autobusu. Tak by tomu bylo v případě, že osobák už v zatáčce byl, a když uviděl zeširoka jedoucí autobus, tak zastavil, ale autobusák ho zavřel. Opravdu záleží na tom, jak se to celé seběhlo. Tady asi budou svědci (cestující), já pro takové případy vozím v autě kameru.....

75
Nedopravní tématika / Re:Stížnost na Registr vozidel
« kdy: 21 Října 2015, 15:28:36 »
Chápu, že stát na přenesené činnosti/pravomoci moc nepřispívá, ale nezůstávají obci poplatky? Nebo ty odvádějí obce státu? Nikdy jsem to nezkoumal a ze zákona o správních poplatcích ani z googlu mi to po zadání jednoduchých dotazů nevypadlo. Ale věnoval jsem tomu tak 10 minut.

Je to 800 Kč za registraci. Tajemník píše něco o úřední době 29 hodin týdně. Při průměrných  2 registracích za hodinu (což je reálná rychlost, na které by šlo hooooodně zapracovat), to je 29*2*800 = 46 400 Kč týdně na poplatcích. Krát 4 týdny =  185 600 Kč měsíčně na poplatcích.

Úřednice může stát kolik, 50k/měsíčně i s odvody na socko a zdrávko a se zohledněním benefitů a pětitýdenní dovolené?

Ale jestli musí poplatky odvádět do státního rozpočtu, začínám chápat, že se na obci nepřetrhnou. Tím rozhodně nechci ani naznačit, že by mě to těšilo a nehodlám se s tím smířit.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13