30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - AndyT

Stran: [1] 2 3 ... 12
1
Jestli jde o toto místo, tak takhle fakt "hlídací" kamery nevypadají. Alespoň podle mého názoru a z mé zkušenosti.
Tyto kamery jsou většinou
a) fake
b) "bezpečnostní" prostředek ke šmírování
c) nějaké statistické počítadlo

To, co je nahoře na tom semaforu v popředí vpravo, je čidlo. Je schopno zachytit vozidla a jejich počet a podle toho křižovatku (více nebo méně) inteligentně řídit. Není schopno dokumentovat jakékoliv přestupky.

2
Rychlost / Re:Číkusmut MHMP 15.05.2020
« kdy: 14 Dubna 2021, 08:20:02 »
Na MHMP viditelně zapracovali na procesech.
Za jejich postupem bych nehledal nic složitého, vypadá to jako obrana proti Helmutům, případně napráskaným politikům či jiným škůdcům. Prostě provozovatel někoho prásknul a úřad to prásknutému sděluje a dodává, že se prásknutý nemusí dostavit a SO řízení s prásknutým zastaví. Následně rozjede SprDel s majitelem vozidla.
Co se týče námitky podjatosti, opatrně s tím, na MHMP na to měli patch už před lety. Na moji první námitku podjatosti vůči MHMP mi napsali, že jde z mé strany o zneužití práva a tudíž o nicotný úkon (jako by k němu vůbec nedošlo). Což je drsné, protože koncept zneužití práva je ze strany NSS považovaný za "atomovku", která by měla být použita jen ve výjimečných případech. Úřady ji naopak používají jako toaleťák.
Taky píšou, že OSOBNÍ účast je nezbytně nutná. Dokážu si představit, že budou tvrdit, že není možné se nechat zastupovat (jako u podání vysvětlení či svědecké výpovědi).
Vzhledem k datům - nestačí kvalitní omluva, zvlášť v dnešní době? Pozitivní domácí Ag test?
Případně se mi vždy vyplatilo úřad zaměstnat, tj. vyžadovat doplnění spisu, např. o technické detaily měření, splnění veškerých podmínek pro měření apod.


3
Jiné / Re:[WIN] 1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 13 Dubna 2021, 14:14:40 »
Tohle je fakt starý příběh, rozhodnutí SO1 je z listopadu 2014, rozhodnutí KÚ z října 2016. Takže promlčeno už je nepochybně (k tvrzenému přestupku došlo v dubnu 2014). V okamžiku rozhodování KÚ ještě promlčeno nejspíš nebylo, ale ruku do ohně bych za to nedal.
Ohledně nečinnosti mohu zaprudit, ale 4,5 roku po doručení rozhodnutí KÚ už mi to přijde bezpředmětné. Na druhou stranu ve správním obvodu Říčan se pohybuju často, takže každý důvod pro námitku podjatosti se mi hodí.

4
Jiné / Re:[WIN] 1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 13 Dubna 2021, 12:57:35 »
Díky, bráním se díky tomu, co jsem nastudoval na D-Fensovi, Road-Fensovi a hlavně tady.
Na SO2 se to válelo 20 měsíců (Středočeský kraj), viz předchozí posty.
Nevím, zda se to s novou hejtmankou nezměnilo. V dohledné době bych měl se stejnou sestavou řešit podezření z držení telefonu za jízdy, tak uvidíme  ;)

5
Jiné / Re:1500 Kč za zapomenutou zelenou kartu
« kdy: 13 Dubna 2021, 08:08:38 »
WIN na promlčení.
SO1 k tomu sepsal neuvěřitelné kraviny, např. že předložení zelené karty je podáním podle správního řádu. To byl také můj první odvolací bod.
Na SO2 se to válelo asi rok, možná o něco déle, následně SO2 vyhověl odvolání. Vrátil to hned na tom prvním odvolacím bodě (předložení zelené karty opravdu není podáním podle správního řádu).
SO1 už nic dalšího nepodnikal.

6
V sobotu odpo jsem viděl cca na 40. km bílého Superba III, nejspíš měřili.

8
To je jen takové prudění. Na to vždycky napíšou, že je to nutné pro běh palubních systémů (jako v raketě nebo letadle  ;D).

9
K D-FENSovu článku o manipulaci s DrugWipem http://dfens-cz.com/odmitnuti-zkousky-na-drogy-trebic-style/ zde ukládám přiloženou stížnost.

10
Policejní vysírání / Re:Ústrojová kázeň orgánů
« kdy: 25 Května 2020, 23:32:51 »
Pozor, to není jediná možná uniforma. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-122#prilohy

Buzerovat samozřejmě lze, spousta policajtů má v ustrojenosti chyby.

11
Je v případu nějaký vývoj?

Jinak stížnosti mi přijdou velmi měkké, za mě by to chtělo do každé odkazy na porušení jednotlivých paragrafů zákona o policii, případně i Ústavy a Listiny.

Zvážil bych také podání trestních oznámení, minimálně na zneužití pravomoci, u cajta s Ukrajincem i pokud o vraždu, ostatní spolupachatelé. Nic z toho nebude, ale řadový policajt má z GIBSu vítr.

Do stížností se hodí dopsat něco ve smyslu: "Výsledek bude předán médiím."

12
Lze vysírat pomahače způsobem popsaným v nadpisu? Zastaví mě, za nějakou kravinu mi oznámí, že mi uděluje pokutu, já teda souhlasím, pach začne vypisovat blok a před podpisem odmítnu? Pokud zrovna vyloženě nespěchám a nehrozí mi z toho nějaké extra oplétačky, tak si s nima rád zablbnu :)
Mike Pán (není tu zrovna v oblibě) to má v každém druhém videu. Základ je pečlivě natáčet od začátku do konce. Osobně jsem to v praxi nikdy nepoužil, vždy říkám, že nic nechci řešit na místě a rovnou do správka. Pak se ptám, jak dlouho jim bude trvat, než napíšou ty 2-3 věty s tím, že mám vyzkoušeno, že desetiletým dětem to trvá tak 5 minut...

13
Přesně, hájil bych se tím, že mi to uklouzlo a pořádným kontra jsem to chytal a chytal, až jsem to chytil...

Věcná - je to v nákupním centru, ne na pozemní komunikaci. Řekl bych, že na tohle se SprDel nevztahuje a obhajoba je pak velmi jednoduchá, stačí odmítnout vypovídat.

14
Zajímavé články z internetu / Re:GP ČR
« kdy: 13 Září 2019, 11:03:31 »
Chudák zabloudil, docházel mu benzín a potřeboval nutně na záchod, čímž se ocitl v jasné krajní nouzi, a aby neotravoval nikoho dalšího, pohodově zamířil na nejbližší benzínku... </vtip>

15
Rychlost / Re:170+ na 90 mimo obec
« kdy: 12 Srpna 2019, 22:23:58 »
Tady píšou od 6,5 do skoro 10 m/s2
http://www.okruhari.cz/cs/mereni-vut-usi-zrychleni-a-zpomaleni-motocyklu

Měřil se v podstatě extrémní případ, kdy brzdil zkušený okruhový jezdec za téměř ideálních podmínek, na některých motorkách pak byly závodní pneu s mnohem lepší přilnavostí než běžné silniční. S běžnou jízdou v provozu to prakticky nelze srovnat (slovy klasika - to je úplně jiná liga, možná i jiný sport). Měřené motorky pak byly lehčí než CBR 1100 XX.

Z uvedeného měření lze pro posuzovaný případ dovodit pouze to, že na běžných pneu lze dosáhnout za ideálních podmínek maximálního zpomalení kolem 7m/s2. Mehánik to mohl být tak na dvou třetinách, což odpovídá 4,7 m/s2, což odpovídá tabulkám.

Jinak SuperKosák brzdí velmi dobře, i díky CBS, ale stejně díky dynamice většinu odmaká přední brzda a pneu. Zadní se odlehčí a nemá šanci rozumný brzdný účinek přenést. V motoškolách se učí krizově brzdit pouze přední brzdou (SuperKosák brzdí vždy oběma).

Stran: [1] 2 3 ... 12