30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?  (Přečteno 9453 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Zdravím,

po velmi dlouhé době přišla výzva. Předem musím konstatovat, že provozovatelka, pokud zde nevymyslím obhajobu s velmi vysokou šancí, chce spíš ty 3 stovky zaplatit. Pokud však budou dobré šance, jde do toho.
Napadlo mě několik variant
  • Helmut (jak jinak)
  • Nouzové odstavení (porucha)
  • Stal se vůbec přestupek? Já nikde nevidím fotografie, které by dokazovaly, že se skutečná jedná o STÁNÍ a ne zastavení.
  • Vím, že tohle asi nevyjde, ale jak mohou dokázat, že ta fotografie byla skutečně pořízena po 8. hodině a ne třeba v 6?

Další dotaz - vzhledem k tomu, že záležitost má číslo jednací.. Lze v této fázi naběhnout na koukačku do spisu? Právě na základě toho bych se rozhodoval, jestli tam je nějaký kvalitnější důkaz, nebo jen tato fotka, která podle mě musela vzniknout přímo z vozidla..

Díky za vaše názory, pokud bude nějaké řešení s velmi dobrou šancí, tak jdem do toho, ale jinak to asi uhradíme  :-[
« Poslední změna: 25 Září 2020, 20:14:01 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #1 kdy: 21 Srpna 2020, 11:10:40 »

Provozovatel vozidla nebo jeho zmocněnec se může samozřejmě zastavit k nahlížení. Pochopitelně vybaven nahrávacím zařízením.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #2 kdy: 21 Srpna 2020, 11:13:30 »

Nejspíš k tomu bude úřední záznam, a fotky možná někde existují v původní digitální podobě. Bez nahlédnutí do spisu těžko soudit, jak chce SO prokazovat, že nešlo jen o zastavení, jestli mají těch fotek víc, nebo něco jiného (např. tvrzení opičáků v úředním záznamu, že x minut zevlovali na místě).

Každopádně kdyby nešlo o banální přestupek, tak vzhledem k tomu, že je známé místo, lze s určitým úsilím poměrně přesně určit nejen čas, ale dokonce i datum, podle polohy Slunce, kterou lze dopočítat ze stínů na fotografii zachycených.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #3 kdy: 21 Srpna 2020, 11:22:41 »

Každopádně kdyby nešlo o banální přestupek, tak vzhledem k tomu, že je známé místo, lze s určitým úsilím poměrně přesně určit nejen čas, ale dokonce i datum, podle polohy Slunce, kterou lze dopočítat ze stínů na fotografii zachycených.

lol, to je neuvěřitelný.. :D Asi se na to vykašlem, ale chtěl jsem se aspoň jít podívat do spisu. Nicméně v těch šablonách plných mocí, které jsem našel na d-fens se uvádí, že pana X zmocňuji "ve shora uvedeném správním řízení".. To je blbost, ne? Správní řízení ještě neběží..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2020, 11:33:00 »

To je slovíčkaření. Správní řízení v užším smyslu sice zatím neběží, ale existuje-li spis, je jednoznačně označen (např. tím jednacím číslem) a jde o oprávněnou osobu, neměl by SO dělat s nahlížením ofuky, ani z důvodu, že je věc zatím v předprocesní fázi, ani se točit na formulaci PM (tedy že by samotného provozovatele do spisu pustili, ale zmocněnce ne, protože zastoupení platí jen pro fázi od zahájení řízení).

I když problém nejspíš nenastane, postřeh je to samozřejmě správný, chcete-li vše mít formálně perfektní, tak ty vzory přizpůsobte. Např. tak, že nebudete odkazovat na (správní) řízení, ale obecně na věc (... ve věci údajně neoprávněného stání vozidla RZ XXXX dne DDD na ulici UUU ....)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #5 kdy: 21 Srpna 2020, 11:47:19 »

Díky vám  :) Já se do spisu nejspíš podívat půjdu, nicméně provozovatelka určenou částku uhradí. Není to moje osobní záležitost (já bych si to chtěl už konečně zkusit) a nemůžu na provozovatelce klečet a nutit ji. Ono taky to be honest, 300 Kč za klid.. Zcela to chápu. A sere mě, že právě tímhle úřady vydělávají... a sami u toho nenesou žádnou odpovědnost za případně zkurvený proces.. :x
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #6 kdy: 21 Srpna 2020, 11:50:22 »

Pokud je v plánu určenou částku včas uhradit, pak je zbytečné chodit nahlížet. A také je zbytečná celá tato diskuse.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #7 kdy: 21 Srpna 2020, 11:55:23 »

Pokud je v plánu určenou částku včas uhradit, pak je zbytečné chodit nahlížet. A také je zbytečná celá tato diskuse.

Já vím, omlouvám se za to. Co se týče spisu, jen jsem si to chtěl zkusit a malinko se otrkat, už dlouho se snažím porazit svoje tendence k poslušnosti  :( Sorry za spam anyways. Můžete tenhle thread klidně smazat :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #8 kdy: 21 Srpna 2020, 12:06:29 »

Pokud to berete jako tréning pro příští nahlížení, pak to samozřejmě zbytečné není.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #9 kdy: 22 Srpna 2020, 17:11:37 »

Jen pro zajímavost, jaký "klid" si provozovatelka kupuje za těch 300 Kč? Tomuhle moc nerozumím.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #10 kdy: 22 Srpna 2020, 17:35:11 »

Jen pro zajímavost, jaký "klid" si provozovatelka kupuje za těch 300 Kč? Tomuhle moc nerozumím.

Klid, že nebude muset platit mnohonásobně víc a řešit se to s ní nebude. Kdybych já byl provozovatelem, či přestupek byl můj, tak klidně ten desetinásobek částky pro tu zkušenost s úřady zaplatím. Správní řízení (minimálně ta první určitě) jsou pro většinu lidí stresující, nepříjemná a nechtěná záležitost..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2020, 22:44:53 »

Ještě se zeptám
  • Musí spis v téhle fázi obsahovat soupisku/rejstřík?
  • Mohu vyžadovat nahlédnutí do spisu u úředníka, kterej případ řeší (tedy jeho jméno je uvedeno ve výzvě)?
Vím, že mi 99% z vás řekne, že je to ztráta času, ale já teď mám času docela dost a rád bych jim co nejvíce zvedl mandle, tudíž pokud máte nějaké tipy co říct/zkusit, tak sem s nimi. Rád bych jim omlátil o hlavu pokud tam např. nebudou fotografie v časovém rozestupu etc.. Jako vím, nic z toho, ale jsem z hloubi duše přesvědčen, že jejich náplň práce je jen řešit výzvy podle šablony, tak ať aspoň něco musí udělat.

Díky
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2020, 23:59:48 »

Spis musí soupisku obsahovat vždy, v zásadě jakmile je co do ní zapsat.
Můžete teoreticky u kohokoli na příslušném odboru, ale spis má u sebe pouze oprávněná úřední osoba. Úřad má ve spisových značkách často systém vázaný na jméno, nebo alespoň konkrétní osobu, párkrát jsem šel "naslepo" a vždy to dohledali.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #13 kdy: 23 Srpna 2020, 08:21:12 »

Tak to bude dvojnásobný lost. Vy ztratíte čas a úřad zároveň získá peníze. Spíš s sebou zkuste vzít provozovatelku, ať vidí nepřítele. Třeba ji to povzbudí pro příště až uvidí kdo tam dělá.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #14 kdy: 23 Srpna 2020, 11:25:52 »

Tak to bude dvojnásobný lost. Vy ztratíte čas a úřad zároveň získá peníze. Spíš s sebou zkuste vzít provozovatelku, ať vidí nepřítele. Třeba ji to povzbudí pro příště až uvidí kdo tam dělá.

Ne, není to double-lost :) Jak jsem říkal, já bych do toho SŘ šel, ale provozovatelka ne.
Provozovatelka si koupí odpustek a uzná přestupek, který se fakticky vzato stal a zaplatí "pouze" 300 Kč jako sankci. Pro běžného člověka, kterým ona je, to je docela win.

A já si poprvé zkusím nahlédnutí do spisu, poprvé budu mít nějakou "bojovnou" interakci s úřadem, poprvé zkusím (ačkoliv bezvýsledně) konfrontovat úředníka. Ztráta času to podle mě také není a navíc jako vysokoškolský student v období prázdnin ho mám dost. "Time is money, friend" pro mě zatím neplatí.

Jinak díky IZS :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.