30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání na veřejné zeleni - výzva k podání vysvětlení  (Přečteno 1614 krát)

Eskymak

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Před několika dny mi dorazil dopis nazvaný "Výzva k podání vysvětlení a sepsání zápisu o podání vysvětlení" (viz příloha). Toto vlákno jsem založil, neboť jsem podobný dopis nikde na fóru nenašel.
Nejsem si jistý, jak dále postupovat. Pochopil jsem, že se mohu dostavit na podání vysvětlení a odvolat se na článek 37 z listiny základních práv a svobod. Otázkou je, zda mohu v takovém případě očekávat nějaké následné problémy nebo šikanu.
Existuje také nějaké jiné řešení?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Stání na veřejné zeleni - výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2020, 11:32:06 »

Dopis od městapa s klidným svědomím úplně ignorujte. Teprve až se Vám ozve MHMP, bude čas na odmítnutí výpovědi. A tím to také pravděpodobně skončí.
IP zaznamenána

Eskymak

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stání na veřejné zeleni - výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2020, 13:09:08 »

Děkuji za informaci. A byl by nějaký problém v tom, kdybych se dostavil na vyžádané podání vysvětlení a tam odmítl vypovídat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Stání na veřejné zeleni - výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2020, 13:13:16 »

Proč byste takovou věc chtěl dělat?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:Stání na veřejné zeleni - výzva k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2020, 13:43:09 »

Problém by to asi nebyl, ale není sebemenší důvod tak činit.
Jestli se chcete podívat, jak to u nich vypadá, tak klidně můžete, ale co čekáte, že uvidíte?
Pokud nejste úplně zkušený, tak naopak hrozí, že vás nějakým trikem nebo nátlakem přimějí k nějakému prohlášení.
IP zaznamenána