30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?  (Přečteno 9372 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #30 kdy: 25 Srpna 2020, 11:11:39 »

Aha :O Myslel jsem si, že už se v tom aspoň trochu orientuju, ale každej den zjišťuju, že ne. Informuju provozovatelku, tak je obecně dost pro a budu vás pak zde poslouchat na slovo :D Opravdu vám moc děkuji, že věnujete ten čas, abych se to taky trochu naučil.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #31 kdy: 25 Srpna 2020, 11:13:57 »

Pro začátek ze spisu zjistěte, kdy se SO o přestupku dozvěděl. A také kdy byla doručena odpustková výzva. Podle toho lze stanovit optimální chvíli pro udání.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #32 kdy: 25 Srpna 2020, 11:18:55 »

No a doručeno bohužel hned, tedy v den, kdy jsem sem příspěvek vložil.
« Poslední změna: 23 Září 2020, 11:24:00 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #33 kdy: 25 Srpna 2020, 11:42:29 »

SO se tedy o přestupku dozvěděl 30.7., 60 dnů uběhne 28.9. a do té doby je potřeba, aby se dozvěděl o totožnosti řidiče. Není ale potřeba spěchat, neboť se tak získá více času a také dostane SO šanci udělat zásadní chybu (odložit předčasně).

Nechť Vás tedy Provozovatelka udá doporučeným dopisem někdy kolem 22.9.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #34 kdy: 25 Srpna 2020, 11:46:05 »

Ok díky. Dovolím si 3 dotazy, které asi ukáží, jak málo znalej jsem -

a) když v té výzvě píšou, že má 15 dní na udání řidiče, myslel jsem, že pak se zahájí sprdel. Bylo mi to divné, ale myslel jsem si to.. Co se tedy může zahájit? :D
b) musí to být doporučeným dopisem? Nemůže to být přímo na podatelnu?
c) předpokládám, že pak obešlou mě, já se přiznám a začnu správní řízení; jak se tedy z toho pak případně dá (jestli vůbec) vybruslit, abych měl kartu řidiče čistou?

edit d) kdyby to odložil předčasně, tak to je pro nás výhra, ne?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #35 kdy: 25 Srpna 2020, 11:55:04 »

a), d) Když zahájí sprdel dříve než po oněch 60 dnech, jsou v prdeli. Šach-mat. Je dobré jim tu šanci dát a nebo alespoň získat čas.

b) Může to být i na podatelně. V takovém případě by to stačilo i o něco později, třeba 24.9. V udání by mělo být vaše jméno, příjmení, bydliště a datum narození.

c) Pravděpodobně Vám přijde výzva k podání vysvětlení a Vy se při podání vysvětlení k přestupku doznáte. Pak si s nimi budete co nejdéle hrát. Pokud chcete být 100% v bezpečí, je potřeba, abyste se nepřiznal znova. Přiznání z podání vysvětlení totiž nemůže být použito jako důkaz. Jelikož ale jde o nebodovanou prkotinu, tak IMHO není vyloženě nutné hrát až tak na jistotu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #36 kdy: 25 Srpna 2020, 12:00:55 »

Ok, děkuji vám moc <3, předpokládám, že teď toto vlákno na pár týdnů usne. Může provozovatelka očekávat nějaké např. opakované výzvy, nebo rozhodnutí o odložení? Vše přebírat v poslední den, nebo je to v této fázi zcela jedno?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #37 kdy: 25 Srpna 2020, 12:05:05 »

V této fázi by mohla očekávat výzvu k podání vysvětlení pokud úřad nejede tzv. turbomodel (ale to se už často nevidí) a nebo příkaz (což by znamenalo, že odložili předčasně). U těchto věcí by předčasné převzetí/doručení nevadilo.

Ale jelikož může přijít i cokoli jiného, je obecně lepší nechávat všechny úřední dopisy na poště co nejdéle uležet.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #38 kdy: 25 Srpna 2020, 12:27:46 »

Díky. Turbomodel imo KH nejezdí. Trošku mě děsí, že si provozovatelku předvedou, nebo ji v případě nepodání vysvětlení dají pořádkovou pokutu. Je možné případně na konci lhůty podání vysvětlení odepřit a pak na konci 60 denní lhůty udat řidiče?

Vím, že je otravné, jak se furt ptám, sorry za to.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #39 kdy: 25 Srpna 2020, 12:33:31 »

Klid, předvedení ani pořádková pokuta nehrozí.

Ano, je možné odepřít podání vysvětlení a následně udat řidiče. Dokonce to asi i mírně zvyšuje šanci, že odloží předčasně.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #40 kdy: 26 Srpna 2020, 12:39:17 »

Achjo, tohle nadcházející řízení mi dalo bezesnou noc plnou přemýšlení nad tím, jak to bude atd.. Sice jsem byl dost bojovně naladěný a docela i přesvědčen, že bych to vyhrál. Ale když jsem si to představoval, jak budu během semestru řešit nějaké ústní jednání, tak jsem se na to vysral a provozovatelce poručil odpustek zaplatit, takže už je rozhodnuto.. Já v tom vůbec nejsem zajetý a i taková naprostá prkotina, jako je řízení o banálním přestupky je pro mě stres jako blázen.. nerad to říkám, ale jsem ta poslušná ovce... A za ty nervy mi to v tuto chvíli nestojí :'(

Tímto bych se chtěl omluvit hlavně Číkusovi, kterej mě celou dobu vedl a investoval do mě svůj čas.. samotného mě to docela mrzí.. Díky ti!
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #41 kdy: 26 Srpna 2020, 16:10:19 »

S Vámi je fakt radost pracovat Joshi...

Vzhledem k tomu, že lze celé správní řízení absolvovat korespondenčně na pár dopisů bez osobní návštěvy (účast na ústním jednání je Vašim právem nikoli povinností), moc nechápu, proč by to měl být problém řešit během semestru. Co studujete tak náročného?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #42 kdy: 26 Srpna 2020, 16:53:14 »

Softwarové inženýrství a pokouším se o Bc za 2 roky, tzn musím odstudovat to, co lidi studují 3 roky za 2. Chápu, že tu působím jako totální tatar.. :'( ale už z toho studia mám slušné neurózy  :-\
« Poslední změna: 26 Srpna 2020, 16:55:39 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #43 kdy: 26 Srpna 2020, 16:58:23 »

Nemáte laťku zbytečně nízko? Nešlo by to za rok a přibrat si k tomu paralelně nějaký skutečně tvrdý obor typu kreativní komunikace či gender studies?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na zákazu - lze nahlížet do spisu?
« Odpověď #44 kdy: 26 Srpna 2020, 17:22:22 »

No pomýšlím si na Politologii a taky na Mezinárodní vztahy  :) :) /s
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.