30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237668 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1200 kdy: 08 Ledna 2022, 16:09:44 »

Do hospod a stravovacích zařízení chodím sporadicky, ale během vánoc jsem byl a všechno probíhalo ve švejkovkém duchu a stylu. Koviďák, očkovaný, neočkovaný,chřipkař nebo žloutenkář-tamhle si dřepni, zaplať si pivo a žvaň si co chceš. Měl jsem z toho takový celkem příjemný pocit.
Spíše se mi jako "nadčlověku" se třemi dávkami vadí, proč se musím od 16.1. 2x týdně šťoura tv nose. V práci jsme 2 dispečeři. Já očko a kolega antivaxer a nemáme problém na sebe prskat celý den ty kovidi a nijak to nenarušuje naši spolupráci a přátelství. Provozní účetní je taktéž neočko a také máme s touto soudružskou oba vřelé vztahy. Garážmistr i mechanik jsou oba neočko a často potahují z jednoho jointa. A tak tam žijem od počátku pandemiie a nic vzláštního se neděje.
Teď na nás s povinným testováním 2x týdně. Já osobně si myslím, že s tím šéf vysírat nebude, protože by mohl být rázem co ? Bez klíčových zaměstnanců.
Pokud ano, tak  se odmítnu podrobit nějakému samotestu na pracovišti, neboť nejsem proškolen a nemám s tím zkušenosti a nemohu zaručit, že test proběhne správně, aby měl nějakou vypovídací hodnotu. Nemohu ohrožovat neočkované kolegy falešnou negativitou. Dále riskuji poškození nosní sliznice neodborným výtěrem, které by pak muselo být posouzeno jako pracovní úraz, zamměstnavatel by pak musel plnit pravděpodobně z pojistky odpovědnosti zaměstnavatele. Takže pokud se budu muset testovat, tak výhradně na testovacím místě a zdravotnickým personálem, čímž probendím 2x týdně polovinu pracovní doby a vzniknou vícenáklady mě i zaměstnavateli. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1201 kdy: 08 Ledna 2022, 19:23:11 »

Jak přesně by to chtěli prokázat bez mojí spolupráce..?
No pokud byste (teoreticky) ignoroval pozitivní PCR test
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1202 kdy: 08 Ledna 2022, 19:41:54 »

Na Dfensu vyšel článek, taková cesta do hlubin kovidiotí duše:

https://dfens-cz.com/jak-se-bojuje-s-pandemii/

Spíš by se to ale mělo jmenovat "kovidioti mezi námi". Po prvním odstavci jsem začal kroutit hlavou a nepřestal jsem s ní kroutit až do konce.
Mít takové hovado, jako je autor, ve své sociální skupině, tak nevím, co bych s ním provedl. Asi bych tu pak musel velmi akutně shánět kontakt na dobrého obhájce.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1203 kdy: 08 Ledna 2022, 19:53:41 »

Jak přesně by to chtěli prokázat bez mojí spolupráce..?
No pokud byste (teoreticky) ignoroval pozitivní PCR test

pozitivní PCR test snad nic neznamená, tím pádem ani jeho ignorace. Ignorovat by musel až nějaké rozhodnutí SO.

Pro zajímavost teda z HK.
11.12. pozitivní PCR
14.12. odeslán email s žádostí o rozhodnutí
15.12. vyhotoveno rozhodnutí

Pro zajímavost přikládám. Jestli by se tam něco nenašlo. Na odvolání je pozdě, osoba by ho stejně neměla zájem podat.


IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1204 kdy: 08 Ledna 2022, 21:45:57 »

Pánové tak blbý snad nikdo není. Bavím se o situaci kdy jdu ZDRAVÝ do hospody. Jít tam pozitivní a "prudit s neprokazováním" už je krapet za hranou i na to, že tu "nemoc" považuji za chřipku.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1205 kdy: 08 Ledna 2022, 22:47:23 »

V australii uz to nekteri pochopili a odebrali fizlum kafea koblihy  https://www.youtube.com/watch?v=dyDM7wyPuLc
v postate staci mrknout na prvni a posledni minutu.

V nemecku zatim https://www.protestkarte.de/
« Poslední změna: 08 Ledna 2022, 23:18:42 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1206 kdy: 09 Ledna 2022, 00:01:11 »

Byl jsem dnes na veřejném bruslení na zimním stadionu. Jediná ochrana, kterou jsem tam viděl byly přilby malých dětí. Doslova ani 1 rouška nikde, na ledě, vně plochy, v přidruženém bufetu, na toaletách. Nikde snad ani zmíňka o nějakém covidu, pravidlech, prostě nic. Na www toho stadionu jsem při hledání "rouš" našel pouze "broušení" bruslí. Lidí tam bylo jako nas.... Prostě krásný život jako za starých dobrých časů, které se snad jednou vrátí....
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1207 kdy: 09 Ledna 2022, 09:47:47 »

Můžu vás ujistit, že hned tak ten návrat nebude. Nám už přestala existovat jedna amatérská liga... Stadion chce totiž po organizátorovi aby nesl za všechny odpovědnost. Ten to přenesl na vedoucí mužstev a ti si to na sebe nevezmou... Takže další zářez. Obyvatelstvo je nespokojené, nesportuje, tloustne a pharmalobby má zase o kousek blíž k cíli..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1208 kdy: 13 Ledna 2022, 01:32:09 »

Č. j.: MZDR 461/2022-1/MIN/KAN
https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2022/01/Mimoradne-opatreni-testovani-zamestnancu-a-dalsich-osob-s-ucinnosti-od-17-1-2022.pdf


1. Všem zaměstnavatelům se nařizuje podle § 2 odst. 2 písm. m) zákona č. 94/2021 Sb. zajistit pravidelné testování všech svých zaměstnanců na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, nestanoví-li bod 2 jinak, které bude provedeno na pracovišti prostřednictvím rychlého antigenního testu (RAT) určeného pro sebetestování (použití laickou osobou), a to s frekvencí dvakrát za týden tak, že následující testování zaměstnance proběhne nejdříve třetí den po předchozím testování. Není-li zaměstnanec v den termínu testování přítomen na pracovišti zaměstnavatele, jeho preventivní testování se provede v den jeho příchodu na pracoviště.

2. Všem zaměstnancům se nařizuje podle § 2 odst. 2 písm. m) zákona č. 94/2021 Sb. na výzvu zaměstnavatele podstoupit rychlý antigenní test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 ve stanovené frekvenci, není-li v čl. V stanoveno jinak nebo nejde-li o zaměstnance, který se vzhledem k povaze práce na svém pracovišti nesetkává se třetími osobami, za které se nepovažují osoby žijící s ním ve stejné domácnosti, nebo  který nevykonává práci na pracovišti.

3. V případě, že zaměstnanec odmítne podstoupit test podle bodu 2, nařizuje se zaměstnavateli tuto skutečnost bez zbytečného odkladu ohlásit místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví, v jehož obvodu zaměstnavatel vykonává činnost



VII.
1. Zaměstnanci, který si sám provedl nebo mu byl proveden test podle čl. I nebo podle bodu 3 tohoto článku, se nařizuje podle § 69 odst. 1 písm. i) zákona č. 258/2000 Sb. v případě, že je výsledek testu pozitivní, bezodkladně uvědomit zaměstnavatele o plánované nepřítomnosti na pracovišti kvůli podezření na pozitivitu na přítomnost viru SARS-CoV-2, pracoviště opustit a poskytnout součinnost místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví, který mu nařídí karanténu v délce trvání pěti dnů ode dne provedení testu. Do doby nařízení karantény zaměstnanec nosí respirátor třídy FFP2 a zamezí kontaktu s jinými osobami, pokud to je možné, nejdéle však pět dnů ode dne provedení testu.


Nikde tam nevidim povinnost sdelovat zamestnavateli vysledek pokud je negativni.

(4) Mimořádné opatření
a) podle § 2, nebo
b) podle § 69 odst. 1 písm. b) nebo i) zákona o ochraně veřejného zdraví, jehož účelem je likvidace epidemie COVID-19 nebo nebezpečí jejího opětovného vzniku a které má celostátní působnost,
může být nařízeno pouze v době stavu pandemické pohotovosti. Skončením stavu pandemické pohotovosti mimořádná opatření podle věty první pozbývají platnosti.


Nikde se mi neporadilo nalezt ani vyhlaseni pandemicke pohotovosti dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-94 , krome samotneho zakona(tedy byl vyhlasen a nebyl zrusen?)

(3) Dnem nabytí účinnosti tohoto zákona je vyhlášen stav pandemické pohotovosti. Stav pandemické pohotovosti lze ukončit či znovu obnovit usnesením Poslanecké sněmovny přijatým na návrh vlády nebo jedné pětiny všech poslanců. Usnesení o ukončení stavu pandemické pohotovosti a jeho obnovení se vyhlašuje ve Sbírce zákonů.
« Poslední změna: 13 Ledna 2022, 02:17:49 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1209 kdy: 13 Ledna 2022, 09:42:26 »

A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takými slovami: "zaměstnanci se nařizuje ....poskytnout součinnost místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví".

napadá mě jediný postup: ...přijedou, zalezu, zamknu a fertig...
IP zaznamenána

mexiko30

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1210 kdy: 14 Ledna 2022, 22:20:45 »


Nikde se mi neporadilo nalezt ani vyhlaseni pandemicke pohotovosti dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-94 , krome samotneho zakona(tedy byl vyhlasen a nebyl zrusen?)
Přesně tak, dříve se o zrušení snažilo SPD, ale už ty snahy za ty měsíce vyvadly. Nová vláda si jej loni prosadila, tak ta není vůbec proti.
IP zaznamenána

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1211 kdy: 14 Ledna 2022, 23:00:39 »

Už se těším, jak v pondělí 17. začne hromadné testování. Od čehož si Válek určitě slibuje desetitisíce pozitivních a spolu se svatým Omikronem to prohlásí za nouzový stav. Následně dojde k prodloužení pandamického zákona.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1212 kdy: 15 Ledna 2022, 10:58:32 »

U nás ve firmě se testuje tímto způsobem :

Podepíšeme čestné prohlášení, že jsme se testovaly jinde a že jsme negativní na Covid a tím to zhasne. Takže fizicky se netestujeme, a asi je to legální, když jim to prochází :-)

« Poslední změna: 15 Ledna 2022, 11:00:43 od TomRider »
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1213 kdy: 15 Ledna 2022, 16:55:31 »

Vím o firmách (včetně mé), kde se na to z vysoka prdí…
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1214 kdy: 15 Ledna 2022, 18:12:43 »

Jako OSVČ budu od pondělka také patřit mezi subjekty, které jsou povinny provádět sebetesty a sebebonzy. No, a taky z vysoka na ně..
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 94