30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 241596 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1170 kdy: 06 Ledna 2022, 07:26:26 »

Ne, oboji podle me bez sance, za antigenni samotest papir o prodelani nemoci ziskat nepujde. Tato cesta uz je delsi dobu zavrena, pricemz stat se snazil (vyslo to?) znemoznit i PCR vyhodnocene ze samoodberoveho vzorku.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1171 kdy: 06 Ledna 2022, 08:17:23 »

Takže jen pozitivní PCR test je brán jako prodělání nemoci?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1172 kdy: 06 Ledna 2022, 08:32:13 »

Rozhovor s advokátem JUDr. Tomášem Nielsenem, zakladatelem institutu Pro Libertate
https://www.svedomi-naroda.cz/2022/01/04/rozhovor-s-advokatem-judr-tomasem-nielsenem/
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1173 kdy: 06 Ledna 2022, 08:43:51 »

to Hugo: V minulosti tam byla dira, ktera souvisela jeste s pocatky covidbyznysu, kdy pocty pozitivnich byly radove nize a kdy az negativni PCR test cloveka vysvobodil z domaciho vezeni. Stacilo nahlasit pozitivni samotest, objednat se na PCR, neprijit (takze z tehdejsi definice ne negativni) na nej, clovek obdrzel papir s prodelanou nemoci, ale podle soucasnych pravidel se za 14 dni uzdravil byrokraticky a test pro navrat do spolecnosti uz nepotreboval. Toto bylo cca mesic az mesic a pul zpatky v systemu pry odstraneno.

Dnes je prodelani nemoci jen po pozitivnim PCR a navic se jeste resi, jak moc jde osidit odber vzorku. Na test muze jit jina osoba, ale totoznost nekde jakoby kontroluji. Dale byly velmi popularni samoodberove sady, kdy clovek sehnal jakykoli vzorek a pro PCR otestovani ho predal kuryrovi nebo lekarne, ale to stat hodlal "resit", nevim ale s jakym uspechem... pouzivaji to totiz nektere skoly a zarazit jim to by asi politicky nebylo uplne ono.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1174 kdy: 06 Ledna 2022, 14:05:08 »

No já si myslím, že pokud se teď (dokud budou ještě stíhat) po samotestu samonapráším a dostanu od nich SMS (případně vydindám i písemné potvrezení) o izolaci můžu se oficielně považovat za osobu která nemoc prodělala.
Všude se budu prokazovat tímto potvrzením o nařízené karanténě - nikdo mně nemůže nutit instalovat si nějakou pofidérní aplikaci - a myslím že většina provozovatelů služeb mne po prokázání tímto ráda obslouží.
No a až  by mně vymákla nějaká kontrola z hygieny, tak bych stále tvrdil že jsem prodělal. Těžko by prokazovali že jsem neprodělal - když mi byla nařízena karanténa a mají o tom záznam.
Všude v nařízeních je totiž napsáno že "prodělal covid v minulých 180 dnech" a ne "měl pozitivní PCR test v minulých 180 dnech"
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1175 kdy: 06 Ledna 2022, 14:16:46 »

Ne. Uz dnesni system rozlisuje dva stavy a to nove narizeni v teto linii evidentne pokracuje. S mobilem obsahujicim SMS neuspejete nikde.

Prvnim je podezreni (takto se nazyva i diagnoza pro neschopenku) na covid, toto je na urovni pozitivniho antigenu nebo kontaktu s nakazenym, v takovem pripade prijde SMS o karantene a neziska se potvrzeni o nemoci.

Status prodelani nemoci se ziskava az pozitivnim PCR a v takovem pripade je narizena izolace.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1176 kdy: 06 Ledna 2022, 19:54:17 »

A na jakém právním základě je nařízena karanténa? To nemusí být karanténa nařízena rozhodnutím SO narozdíl od izolace?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1177 kdy: 06 Ledna 2022, 20:57:37 »

Musí, jenom jsou ovce blbé a dobrovolně to berou že ji mají ;)
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1178 kdy: 07 Ledna 2022, 01:47:29 »

I karanténa musí být samozřejmě nařízena správním rozhodnutím, soud se v tomto vyjádřil jasně.
Otázka zní - pokud je nyní pět dnů, chápu to správně tak že takovou karanténu můžu porušovat naprosto beztrestně, dokud mi nebylo doručeno rozhodnutí? Podle mého soudu, nemůžu porušit rozhodnutí, které mi nebylo doručeno. A fikce doručení je deset dnů, takže stačí nepřihlásit se do datovky/nevyzvednout dopis a jsem z obliga?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1179 kdy: 07 Ledna 2022, 08:51:40 »

S mobilem obsahujicim SMS neuspejete nikde.
To jste asi nikde nebyl. Např. v mekáči se zeptají a kouknou na mobil zhruba z 5 metrů. Posledně jsem tam schválně ukázal úplně jiný dokument bez QR kódu a nikdo se ani nepozastavil.
No a pokud bych měl pocit, že někde opravdu kontrolují QR kódy, klidně se obsluze prokážu QR kódem jiné osoby (nemá šanci si ověřit jméno) ale případné hygienicko-policejní kontrole pouze prokážu totožnost a řeknu, že jsem nic neporušil, ať to dají do správka, kde se budu bránit tím, že jsem prodělal a nevím o co jim kráčí. Verifikovat jak jsem se do podniku dostal už nikdo zpětně nedokáže.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1180 kdy: 07 Ledna 2022, 09:19:19 »

Evidentne jsme si nerozumneli, samozrejme, ze v mistech, kde se nekontroluje nebo jen jako, tak mohu mit SMS, ci cokoli jineho, ci nic. Ale v momente, kdy baba chce ockovani nebo nakazeni, tak SMS nedavam nejmensi sanci.

QR kody cizich osob pouzivam cilene za ucelem pruzkumu bojem, obcas (kdyz tam podruhe nepujdu) i samozvaneho horliveho kontrolora s usmevem poucim, ze to odflakl. U kodu pro osobu opacneho pohlavi byla uspesnost jen kolem poloviny. U kodu pro osobu, ktera ma na prvni pohled zcela neodpovidajici vek, jsem byl za celou dobu odhalen jednou. A narazil jsem i na poctive kontrolujici pani, kolem ktere jsme prosli ctyri lide ruzneho stari i pohlavi po sobe na stejny papir.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1181 kdy: 07 Ledna 2022, 09:56:43 »

No pokud se ale dostaví oficielní kontrola budete mít problém. Já budu namítat minimálně nenaplnění materiální stránky, když jsem nemoc prodělal a pouze jsem to neverifikoval PCR testem ke kterému jsem nebyl ani vyzván.
IMHO je něco jiného získat mezinárodně platný certifikát o prodělaném covidu a prodělat covid.  A v nařízeních není že tam smí pouze "ten kdo má cerifikát" ale "ten co prodělal covid v posledních 180 dnech" což je medicínský pojem a nikdo mi nedokáže že to není pravda.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1182 kdy: 07 Ledna 2022, 10:31:05 »

Pokud se dostavi oficialni kontrola, tak mam kody na me jmeno. To s tim prodelanim je zajimavy namet, zvlaste ve spojeni s tradicne zprasenym aktualnim opatrenim, kdy se metodou copy/paste dostali uz na 42 stran nazvajem nekompaktibilnich nesmyslu. Opravdu u ockovani chteji certifikat, ale u prodelani neni blize specifikovano. V celem narizeni je ale jako novinka naroubovano klicove slovo cTecka a pekne je to popsano v oduvodneni:

...Všude, kde se provozovatelům zařízení, poskytovatelům služeb a organizátorům akcí nařizuje kontroloval splnění podmínek podle bodu I/15, nařizuje se činit tak prostřednictvím mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví „čTečka“, neboť se jedná o způsob zaručující spolehlivé ověření pravosti a platnosti prokazovaného dokladu obsahujícího QR kód, a to i vzhledem k rostoucímu množství zpráv o prokazování se nepravdivými, resp. falešnými potvrzeními...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1183 kdy: 07 Ledna 2022, 12:29:33 »

Pokud se dostavi oficialni kontrola, tak mam kody na me jmeno.

Tak samozřejmě pro Vás můj postup nemá žádný smysl. A ani mi nedává smysl to Vaše kočkování s obsluhou, která za to ani v nejmenším nemůže. Co Vás k tomu vlastně motivuje ?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1184 kdy: 07 Ledna 2022, 12:56:04 »

...... nařizuje se činit tak prostřednictvím mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví „čTečka“, neboť se jedná o způsob zaručující spolehlivé ověření pravosti a platnosti prokazovaného dokladu obsahujícího QR kód,......
Znám minimálně jednu hospodu, kde provozovatel, číšník, vrchní a uklízeč v jedné osobě má tlačítkový telefon a necítí potřebu to měnit. Je to totiž "služební" telefon a nemá důvod používat ani data. Obdobně pak i u vícečetných podniků. Bude zajímavé sledovat střet této debilní povinnosti s absentující povinností vůbec disponovat nějakým zařízením, schopným pobrat tuto státní aplikaci.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 94