30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 237690 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1185 kdy: 07 Ledna 2022, 13:01:24 »

Otázka do pléna: Je vlastně deliktem se neprokázat, nebo nenaplňovat podmínky a zároveň využívat restaurační zařízení?

S obsluhou, ani číšníky opravdu nemám potřebu se kočkovat. Do předem vyhraného správka ale půjdu opravdu rád. Pokud bych se nachomýtl kontrole, tak bych neměl problém žádat správní řízení. Pokud je však deliktem už to samotné neprokázání, pak RIP. I když i tam by se to asi dalo hrát na absenci zavinění, protože se mi vybil telefon apod.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1186 kdy: 07 Ledna 2022, 14:08:47 »

Pokud je číšník kolaborant a buzeruje mne nějakými nesmyslnými požadavky, budu se klidně kočkovat i s ním. Ale spíš odejdu a zvolím nějaký slušný podnik.
IP zaznamenána

tslany

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1187 kdy: 07 Ledna 2022, 14:27:49 »

Z mý zkušenosti - mám dva papíry o protilátkách, jeden z půlky dubna, druhej z konce listopadu. Na začátku jsem ukazoval ten první, 100% úspěšnost, pak jsem ukazoval ten druhej a taky v pohodě až na jeden jeidnej případ - slečna asi měla strach, a já zrovna byl s někým, u koho nebylo úplně košér ji tam začít říkat o tom, že jsem ji doklad ukázal a tím pádem ona je z obliga, že je to potom na mě, kdyby náhodou nějaká kontrola, tak jsme šli jinam, kde to bylo v pohodě. Většina, když to už chce někdo vidět, se na to z dálky jen podívá a odkývne, stalo se mi jen dvakrát za celou dobu, že někdo chtěl zoomovat k datu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1188 kdy: 07 Ledna 2022, 16:37:04 »

datum, tss takova prkotina, resi fotokram  ;D ;D
IP zaznamenána

tslany

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1189 kdy: 07 Ledna 2022, 16:54:05 »

A nebo to přímo upravit v PDFku :D Ale mě to osobně zajímalo, o kolik ty strašlivý a nefunkční protilátky klesly. Za 7 měsíců to byl hrozivý sešup z vysoké hladiny do vysoké hladiny!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1190 kdy: 07 Ledna 2022, 20:48:46 »

Pokud je číšník kolaborant a buzeruje mne ....
Tak já tohle probíral s nájemcem hospody. A on to vidí asi tak, - mám hypotéku, tři děti a loni za lockdownu jsem více méně spotřeboval většinu úspor takže nemám na vyskakování. Takže já hosta požádám o bezinfekčnost a on mi klidně může ukázat prakticky cokoliv co má na sobě nějakej QR kód a já se do toho dál nebudu šťourat. Ale když se sem budou cpát baby z hygieny (a že už to na něj prej zkoušely) tak jsem z obliga, protože já to kontroluju a ony se rozhodně falešným certifikátem prokázat nesmějí...takže já prostě někoho kdo kvávká o lidskejch právech, mává paragrafama že se prokazovat nemusí a nadává mi že jsem nějakej kolaborant a podobně prostě vyženu a neobsloužím. Ať mi ukáže třeba certifikát svý babičky, já si budu pamatovat pouze to že mi "něco" ukázal rád ho obsloužím a dál je to jeho boj.
Nehodlám to hodnotit, ale docela tomu postoji rozumím, ne každej z nás je Číkus a ne každej hospodskej se bude do alelůja soudit nota bene, když ty jeho postihy jsou opravdu docela likvidační.
Akorát to bylo před vánocema v době kdy tam asi nebylo to o té "čTečce".  Tak uvidíme jak to uvidí nadále.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1191 kdy: 07 Ledna 2022, 20:51:51 »

Otázka do pléna: Je vlastně deliktem se neprokázat, nebo nenaplňovat podmínky a zároveň využívat restaurační zařízení?

Myslím, že deliktem číšníka je že nezkontroluje a deliktem hosta je že nesplňuje.

BTW - víte někdo jak funguje ta "čTečka" jakou informaci to dá po načtení QR kódu ?
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 20:53:36 od pk202 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1192 kdy: 07 Ledna 2022, 21:06:26 »

Technicky vzato funguje tak, že ověří, jestli je certifikát (jehož datové znění je obsaženo v onom QR kódu) je podepsán uznávanou certifikační autoritou (např. Ministerstvo zdravotnictví ČR) a současně jestli je certifikát k současnému dni platný.

Prakticky vzato se po načtení zobrazí buďto zelená fajfka, nebo červený křížek. Potom se zobrazí jméno a datum narození osoby, které je ten certifikát. Dále lze rozkliknout detaily a zjistit datum vakcinace, vakcinační látku (Spikevax, Comirnaty, Janssen) a počet dávek (1., 2., booster). A pak samozřejmě vydavatel certifikátu. Bohužel, adresu trvalého bydliště to zatím nezobrazuje - Helmuti nebudou :(

EDIT: Samozřejmě není problém takto certifikáty krást. Pokud bude kontrolovač chtít, může si klidně uložit všechny certifikáty a pak se s nimi prokazovat.

Do restauračních zařízení chodím vzácně, vždy chtěli vidět nějaký kód, ale nikdy ho nescanovali. V zahraničí to dotáhli dál.
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 21:10:32 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1193 kdy: 07 Ledna 2022, 21:07:22 »

čTečka by měla dekódovat QR kód. Ve formě jméno, datum narození, barva.

Jinak si můžete certifikát načíst libovolnou QR čtečkou. Přeloženou hatmatilku dekódovat Base45, Zlib, atd. do formátu JSON. A tam už to v textu najdete.

https://dencode.com/string/base45

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1194 kdy: 07 Ledna 2022, 21:31:36 »

Na jidlo ne, ale:
Důležité profese půjdou i s covidem do práce, připravuje ministr Válek

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-koronavirus-valek-opatreni-vlada.A220107_164348_domaci_ihal

To jim pirati dasi asi dobry matros, pozitivni test znamena, ze je nemocen a ma se lecit a ne pracovat.
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 21:41:15 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1195 kdy: 07 Ledna 2022, 22:09:37 »

deliktem hosta je že nesplňuje.
Nevím jestli to zapatchovali, ale delikt hosta ještě tuším měsíc zpět neexistoval. Tenkrát jsem to kvůli hokeji studoval důkladně a jestli si to dobře pamatuji tak tam bylo, že zakazuje vstup osobám, které nesplňují. Jenže to bylo podle zákona o ochraně zdraví a v něm neexistuje přestupek "porušení zákazu". Jediný přestupek, který tento zákon FO označuje, je dle §53, ale "zákaz" je dle §69.

Na jidlo ne, ale:
Důležité profese půjdou i s covidem do práce, připravuje ministr Válek
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-koronavirus-valek-opatreni-vlada.A220107_164348_domaci_ihal
To jim pirati dasi asi dobry matros, pozitivni test znamena, ze je nemocen a ma se lecit a ne pracovat.
Co na jídlo?!! ALE - Nakažlivá osoba s pozitivním testem může do práce, ALE zdravá osoba, která nemá očkování, tutéž práci vykonávat nesmí.
« Poslední změna: 07 Ledna 2022, 22:12:02 od Fogyn »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1196 kdy: 07 Ledna 2022, 23:26:54 »

Nevím jestli to zapatchovali, ale delikt hosta ještě tuším měsíc zpět neexistoval.

No pokud by se prokázalo, že jste pozitivní a věděl jste o tom, mohli by Vám napařit šíření choroby ať je ten zákaz podle jakéhokoliv zákona.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1197 kdy: 07 Ledna 2022, 23:42:49 »

cTecka mi hlasi jmeno, prijmeni, datum narozeni, jaka a kolikata ockovaci davka, kdy naposledy opichan a clensky stat. V pripade nemoci misto ockovani je datum prvniho pozitivniho vysledku.
IP zaznamenána

tslany

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1198 kdy: 07 Ledna 2022, 23:49:24 »

BTW - víte někdo jak funguje ta "čTečka" jakou informaci to dá po načtení QR kódu ?
Přehled o tom, co všechno v těch QR kódech je uloženo, je tady v těch jsonech
https://github.com/eu-digital-green-certificates/dgc-testdata/tree/main/CZ
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1199 kdy: 08 Ledna 2022, 10:57:03 »

Nevím jestli to zapatchovali, ale delikt hosta ještě tuším měsíc zpět neexistoval.
No pokud by se prokázalo, že jste pozitivní a věděl jste o tom, mohli by Vám napařit šíření choroby ať je ten zákaz podle jakéhokoliv zákona.
Ale to jsme už u procesu ala Horáková.. Jak přesně by to chtěli prokázat bez mojí spolupráce..? Teda samozřejmě vím, že by se snažili, ale stejně jako všichni co tady diskutují funguji v režimu "jsem zdravý". Nemocný asi nepůjdu hrát hokej, žejo..
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 94