30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 94

Autor Téma: Rousky na hubu vsude  (Přečteno 242262 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1215 kdy: 15 Ledna 2022, 20:45:25 »

teď mne jen napadá — a nějaké „nařízení“ nějakého ministerstva jest nad zákonem? Mohou to opravdu vymáhat a nedodržování účinně trestat?
Ministerstvo se sice opírá o §69 zák. 258/2000 Sb.: (1) Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou i) zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.
Nicméně žádná epidemie nebyla doposud vyhlášena, že ano…
« Poslední změna: 15 Ledna 2022, 20:47:57 od ViktorN »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1216 kdy: 16 Ledna 2022, 00:38:39 »

Dost dobře si nedovedu představit, že se OSVČ nabonzuje KHS, že měl pozitivní antigen. Rozhodnutí nechá hnít na poště, mezi tím bude normálně fungovat a po fikci už je stejně 5ti denní karanténa pryć.

Máte aktuální zkušenost, jestli praktici posílají po pozitivním antigenu (+ příznaky) na PCR? Nebo už je PCR vždy za peníze?
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1217 kdy: 16 Ledna 2022, 01:50:21 »

teď mne jen napadá — a nějaké „nařízení“ nějakého ministerstva jest nad zákonem? Mohou to opravdu vymáhat a nedodržování účinně trestat?
Ministerstvo se sice opírá o §69 zák. 258/2000 Sb.: (1) Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou i) zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.
Nicméně žádná epidemie nebyla doposud vyhlášena, že ano…
Bohužel byla.
Na podzim jsem něco řešil a tak jsem poslal dotaz na KHS Královéhradeckou, Středočeskou a Prahu a je.
Resp. ptal jsem se, jestli je to podle daného paragrafu v zákoně. Jestli a případně jak vyhlašovali, jsem se netázal...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1218 kdy: 16 Ledna 2022, 08:35:27 »

Dost dobře si nedovedu představit, že se OSVČ nabonzuje KHS, že měl pozitivní antigen. Rozhodnutí nechá hnít na poště, mezi tím bude normálně fungovat a po fikci už je stejně 5ti denní karanténa pryć.

Máte aktuální zkušenost, jestli praktici posílají po pozitivním antigenu (+ příznaky) na PCR? Nebo už je PCR vždy za peníze?

Čínskou komunistickou chřipku jsem měl v první polovině prosince tj. čerstvější info nemám: průběh byl takto - od kamaráda přišla informace, že "to" asi má, bo ztratil chuť, obratem jsem si udělal doma domácí "těhotenský test" a ten byl pozitivní.. Jelikož už den před tím jsem se necítil zcela fit + test + info od kámoše, tak jsem zavolal obvoďákovi. Po popsání situace mi poslal na mail+smska do mobilu žádanku na PCR, já se jen v nemocnici objednal na čas a dostavil se. Platba žádná - bylo to na žádanku. Jinak veškerá následná komunikace od nemocnice i KHS byla jen smskama - veškerá opatření jsem tak dodržoval jen dobrovolně, žádné rozhodnutí jsem nedostal..
Jako OSVČ jsem povinnost testovat se měl už myslím na jaře ( ?? ) - stejně jako tohle nové nařízení to bylo úspěšně ignorováno..
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1219 kdy: 16 Ledna 2022, 13:42:42 »

Berserk: ale nebyla. Kolega vznášel dotaz na KHS JMK a odpovědí bylo, že žádná epidemie nebyla žádnou hygienickou stanicí vyhlášena v posledních dvou letech. (dotaz byl dávan na podtim 2021).
Pokud máte informace, že nějaká KHS epidemii vyhlásila, tak sem s tím!
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1220 kdy: 16 Ledna 2022, 16:25:23 »

Taky jsem psal 106 a odpovědí bylo, že sice epidemie vyhlášena nebyla, ale že je všechno cajk, protože WHO vyhlásila pandemii. Takže asi tak..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1221 kdy: 16 Ledna 2022, 17:14:10 »

Conservative MPs discuss Canada’s public health agency tracking mobile devices  https://www.youtube.com/watch?v=I5c75RST30c
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1222 kdy: 16 Ledna 2022, 17:20:01 »

Fogyn: jenže WHO není orgán nadřazený KHS a naše legislativa se o WHO nezmiňuje, pandemii vyhlašují KHS. Stačilo by dát druhý dotaz…
Takže status quo jest následující: žádná epidemie u nás nebyla a ani nebyla vyhlášena.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1223 kdy: 16 Ledna 2022, 18:52:11 »

Ja to vim, ale urednikum je to svata mantra..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1224 kdy: 16 Ledna 2022, 22:19:33 »

...
Jako OSVČ jsem povinnost testovat se měl už myslím na jaře ( ?? ) - stejně jako tohle nové nařízení to bylo úspěšně ignorováno..
tam mediálně vyhrožovali, že budou "kontrolovat faktury"
ale jestli to někde přešlo do podoby - "musíte prokázat nákup-pořízení testu", to nevím
já se zachoval jako vy  8)
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1226 kdy: 16 Ledna 2022, 23:48:47 »

...
Jako OSVČ jsem povinnost testovat se měl už myslím na jaře ( ?? ) - stejně jako tohle nové nařízení to bylo úspěšně ignorováno..
tam mediálně vyhrožovali, že budou "kontrolovat faktury"
ale jestli to někde přešlo do podoby - "musíte prokázat nákup-pořízení testu", to nevím
já se zachoval jako vy  8)

No tak to bych chtěl vidět, tuhle show "kontrolování faktur"  :D Já po státu nic proplácet nechtěl a nechci.. A pokud mi testy věnoval bratr, otec či okolo procházející svědci Jehovovi může být úřadu či státu u zádele.. testy byly negativní - vždy  8)
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1227 kdy: 17 Ledna 2022, 01:48:59 »

Berserk: ale nebyla. Kolega vznášel dotaz na KHS JMK a odpovědí bylo, že žádná epidemie nebyla žádnou hygienickou stanicí vyhlášena v posledních dvou letech. (dotaz byl dávan na podtim 2021).
Pokud máte informace, že nějaká KHS epidemii vyhlásila, tak sem s tím!
Zu Befehl :-) Soubory přiloženy.
Hradec jsem nedohledal a momentálně se nemohu přihlásit do DS, ale odpověď byla stejná.
Podle datumu si vybavuji, že jsme se asi chystali na škádlení s hygienou ten čt a so, kdy měly v tom listopadu být ty megazátahy...
IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1228 kdy: 17 Ledna 2022, 06:19:27 »

tam mediálně vyhrožovali, že budou "kontrolovat faktury"
Tak to je lapálie, protože žádný zákon neukládá živnostníkovi, aby si schovával faktury.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Rousky na hubu vsude
« Odpověď #1229 kdy: 17 Ledna 2022, 07:24:07 »

Ty odpovědi jsou jako přes kopírák. Spisové číslo navazuje na sebe ze dvou různých KHS a mají stejnou ředitelku odboru protiepidemického? KHS Prahy a STČ jsou nějak víc spojení?

Mohl padnout dotaz na datum a spisové číslo toho rozhodnutí o vyhlášení epidemiologického stavu.

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 94