30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního  (Přečteno 5824 krát)

jncz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek,
je nějak dáno zákonem že musím použít standardní kancelářský papír A4?

Třebaže bych měl nutkání použít (nepoužitý) hajzlpapír, termopapír, obal od léků, obal od mouky - ideálně s nějakým zbytkem
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2020, 22:28:06 »

Některé věci občas posílám napsané na rubu účtenky z Tesca. Zatím uznáno :-)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2020, 13:02:12 »

Chystám se podat nějaké vyjádření roli na účtenkového termo-papíru. A protože se zpravidla vykecávám přes několik stránek A4, tak myslím, že to vyjde tak na 3-5metrový pás.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #3 kdy: 20 Července 2020, 13:13:16 »

Zákonem co do požadavků na formát nijak konkrétně, viz § 37 SprŘ, ale různé druhy formátu podání včetně poslání reostatu jako odporu se zde na fóru řešily, možná i ten termopapír, zkuste hledat...
Myslím, že v tom vlákně padla i konkrétní judikatura.
« Poslední změna: 20 Července 2020, 13:16:21 od IZS »
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #4 kdy: 20 Července 2020, 14:04:52 »

Různé návrhy padaly v tomto tématu ;)

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2864.0
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #5 kdy: 20 Července 2020, 14:47:30 »

Jak už padlo, jediným formálním limitem je taxativní výčet forem podání v § 37(4) větě první správního řádu. Nečiníte-li podání ústně do protokolu či elektronicky (viz dále), musí mít písemnou formu.

Na to, co je písemnost, existuje konsensus (jak v doktríně, tak judikatuře) - musí jít o nějakou formu čitelného textu, tedy pomineme-li elektronická podání, bavíme se o tzv. listinné podobě, tedy nějakém hmotném substrátu (typicky papír, ale technicky může jít o cokoliv od žulového náhrobku po pergamen) schopném nést psaný text. Za písemnost se naopak nepovažuje např. snaha vyjádřit vůli pomocí obrázků (pokud by šlo např. o komix, relevantní by byly jen textové bubliny, pokud by z nich byl obsah podání srozumitelný), mluvících pohlednic (https://www.youtube.com/watch?v=MxgobyXYGNg), nahrané na audio/videokazetě atp.

Pokud jde o technické řešení, tedy na čem má text být, jediným limitem je asi zjevné zneužití práva. Dokud je „listina“ čitelná, dá se s ní rozumně manipulovat a nepůsobí nějaké další problémy, měl by to SO akceptovat. Hranice přípustného asi nebude úplně ostrá a hledat ji asi nepůjde jinak než průzkumem bojem. Termopapír je zřejmě v pohodě, nepoužitý hajlzpapír v případě zvládnuté techniky tisku asi hraničně taky, naopak něco s absurdní gramáží a rozměry zřejmě může SO ignorovat.
IP zaznamenána

jncz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #6 kdy: 20 Července 2020, 22:43:27 »

Děkuji za informace  :)
Ještě mě napadá, co takhle použít technologii proti kopírování EURion constellation, kterou nalezneme třeba na bankovkách? Všechny nové tiskárny to mají implementované. Tiskárna si bude myslet, že se ouřada snaží kopírovat bankovku a vyhodí mu to prázdný papír. To by také mohla být prča ne?  :D

Edit: tento generátor (nejlépe vybrat žlutou barvu) by měl fungovat. Kdyby chtěl někdo zkoušet: https://output.jsbin.com/nikoxod/26/
« Poslední změna: 20 Července 2020, 22:51:10 od jncz »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #7 kdy: 21 Července 2020, 09:51:47 »

Děkuji za informace  :)
Ještě mě napadá, co takhle použít technologii proti kopírování EURion constellation, kterou nalezneme třeba na bankovkách? Všechny nové tiskárny to mají implementované. Tiskárna si bude myslet, že se ouřada snaží kopírovat bankovku a vyhodí mu to prázdný papír. To by také mohla být prča ne?  :D

Edit: tento generátor (nejlépe vybrat žlutou barvu) by měl fungovat. Kdyby chtěl někdo zkoušet: https://output.jsbin.com/nikoxod/26/
Pokud neposíláme úřadu žulový pomník, pak jsou na tom datovkáři lépe. Deset stran Hellveticou (https://hellveticafont.com/), písmo v nízkém rozlišení, vše vykřivkované a jako podklad v neviditelné vrstvě nějaký vtipný odkaz parazitovi. Nedá se to číst, nedá se to kopírovat, nedá se to přečíst OCRkem, dá se to jen opsat. V podstatě ekvivalent iluminovaného rukopisu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2020, 10:47:56 »

Byl tu kdysi obrázek jak někdo podal odpor napsaný fixou na polystyrenové desce..
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2020, 11:02:40 »

Někde jsem viděl, možná i na tomto fóru, odpor podaný zasláním nějakého finančního prostředku úřadu a do poznámky u platby uvedeno, že podává odpor :-D
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2020, 12:02:39 »

Co tak použít hliněnou tabulku, vypált v troubě a pak poslat jako balíček :)
Moc rád bych viděl, jak to budou zakládat do spisu :D

Samozřejmě se pak nezapomenout zastavit se žádostí o kopii spisu.
« Poslední změna: 21 Července 2020, 12:05:18 od cocomoon »
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2020, 13:36:53 »

Někde jsem viděl, možná i na tomto fóru, odpor podaný zasláním nějakého finančního prostředku úřadu a do poznámky u platby uvedeno, že podává odpor :-D

To celé vyvstalo na základě toho, že jiného nebožáka úřednický zmrd pokutoval za hrubě urážlivé podání na základě poznámky k platbě. A pokud je poznámka k platbě podání, tak proč ji nevyužít k podání odporu :)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #12 kdy: 02 Srpna 2020, 20:37:31 »

Někde jsem viděl, možná i na tomto fóru, odpor podaný zasláním nějakého finančního prostředku úřadu a do poznámky u platby uvedeno, že podává odpor :-D

To celé vyvstalo na základě toho, že jiného nebožáka úřednický zmrd pokutoval za hrubě urážlivé podání na základě poznámky k platbě. A pokud je poznámka k platbě podání, tak proč ji nevyužít k podání odporu :)

Stojí za zmínění, že ten nebožák byl nechvalně známý Kocourek a platil pokutu/prohraný soud s poznámkou, že soudkyně je svině a že doufá, že dostane kotel..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #13 kdy: 02 Srpna 2020, 21:19:43 »

Dostalo se ke mě video, kde o tom mluvil Kocourkův parťák Oganesjan. Co je na tom pravdy nevim, ale tvrdil tam, že to od od začátku plánovali. Tim, že to soud protlačil jako další urážlivé podání (protože je v tom chtěl vykoupat) vlastně uznal ,že poznámka k platbě je podáním a existuje na to tedy rozsudek. Toho počítám plánujou využít u nějakýho dalšího vysírání. Napadá mě třeba k platbě za příkaz napsat do zprávy podání odporu a pokud úřad platbu nevrátí, tak si po prekluzi zažádat o vrácení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prudění úřadu - použítí jiného papíru než standardního
« Odpověď #14 kdy: 03 Srpna 2020, 01:33:19 »

Máte pravdu, to video jsem kdysi viděl a skutečně to tam říkali. Nicméně nevím úplně, jestli to bylo naschvál. Káčko je často agresivní a jde za hranu. Byl snad (not sure anymore) odsouzenej, nebo dokonce vybodovanej za najíždění na fízla a taky měl nějaký problém, protože snad zveřejňoval na gay seznamky gay inzeráty nějakých SO referentů.

Čili ano, určitě se jim to hodí a za tu případnou pokutu jim to stojí, ale jestli to bude využitelný... Já jsem kdysi, hodně dávno, poslal něco se zprávou "Výpalné pro zmrdy" a nic :D

Ještě je pak otázka (A to by mě skutečně zajímal názor místních odborníků, protože sám jsem začátečník), jestli lze tímto judikátem NSS šermovat už dnes v různých přestupcích, tedy jestli to někdo zkusil realně nasadit. Já bych se bál, že by se mi na to vysrali, v nejhorším scénáři bych to musel táhnout až k NSS a ten by nejspíš rozhodl v můj neprospěch.. ale nevím. Určitě by bylo zajímavé, kdyby to někdo vyzkoušel na nějaké banalitě, kterou by případně mohl zaplatit :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.