30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] předvolání STOPka  (Přečteno 23849 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
[LOST] předvolání STOPka
« kdy: 11 Listopadu 2019, 21:53:50 »

Zdravím, prosím o pomoc s budoucím správním řízením.
Jsem předvolán k podání vysvětlení, jako podezřelý, kdy jsem měl na základě svislé značky Stop nezastavit na místě, odkud mám náležitý rozhled. Spis obsahuje papíry, dostatečné foto stavební situace křižovatky v mém směru (příčná čára souvislá s nápisem STOP tam není) a video, které natočila hlídka MP jedoucí v té době po jiné silnici k téže křižovatce (mé auto je modrý kombík v čase 0:16). Video je ostříhnuté, video dále pokračuje do zastavení modrého auta, čitelná RZ a ztotožnění řidiče.
Lokalita zde https://mapy.cz/s/cusujoseso , ze severu z ulice Hořická odbočení vlevo do Dukelská.

Co mám říct koncem listopadu na podání vysvětlení?
a) Nevypovídat
b)  říct pouze "v souladu s § 22 odst. 4) Na příkaz dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" jsem zastavil vozidlo na takovém místě, odkud jsem měl do křižovatky náležitý rozhled."
c) říct pouze "v souladu s § 22 odst. 4) Na příkaz dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" jsem zastavil vozidlo na takovém místě, odkud jsem měl do křižovatky náležitý rozhled, což bylo předtím, než videozáznam poprvé zachytil mé vozidlo. "
d) účinnější návrhy určitě si nechám poradit a samozřejmě použiju

Děkuji za pomoc.

Cíl (v tomto pořadí):
1. určitě vyhrát
2. zbytečně celý případ neprodlužovat
« Poslední změna: 01 Února 2020, 21:39:03 od audis »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2019, 22:05:24 »

Ale Vy jste přeci neodbočoval, přijel jste po ulici Dukelská tř. a v křižovatce jste se otočil a jel zpět. Protože má Váš vůz mizerný rejd, částečně jste vjel do ul. Hořická.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2019, 22:28:30 »

Nelze. video ve spise obsahuje záznam  předcházející asi v délce 60 sekund, mému vystřiženému videu. Prostě políši měli natočeno celkem asi 5 minut, je záznam dlouho předem než dojedou, dlouho po tom, a já jsem vystřihl jen prostředek 20 sekund. Mohlo by tam být vidět, že tam se neotáčím (vůbec tam nejsem), ale kvalita je mizerná a pixely nečitelné pro koukání do dálky.

Otáčení v křižovatce ... nejsem si zcela jist, zda bych si 100% pomohl. Nevím nebo neznám  benefit tohoto řešení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2019, 22:34:11 »

Však jste počkal až projede to druhé auto a třeba Vám to mezi tím i chcíplo. Otáčet se v neřízené křižovatce může a značka B 25 tam také není.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #4 kdy: 12 Listopadu 2019, 00:26:31 »

Osobně bych na podání vysvětlení nijak nevypovídal, ani bych tam nechodil, buď bych jen odepsal, že sdělovat nic nebudu nebo to ignoroval úplně. Ještě se mi nikdy nepovedlo na základě podání vysvětlení zastavit řízení, vždycky stejně vydali příkaz. Dále bych doporučil si umazat druhý cíl. Čas hraje pro vás, jen nechejte úředníka ztrácet přehled ve vašem případu, ať dělá chyby. Navíc máte čas na studium. Nenechte se stresovat nejistotou, však to nějak dopadne, šance jsou velké a nejde o moc.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2019, 05:58:04 »

Na videu žádnou svislou dopravní značku STOP nevidím. Pokud Vás tedy zastavili mimo dohled k té značce ...
(Aby policisté nemohli tvrdit, že celou dobu měli značku "na očích" a po zastavení Vašeho vozidla se šli ujistit, že tam STOPka je)

@caroprd 111: myslím si, že jde o dost. Pokud mu to přišijou, pak další projetí STOPky během roku = papíry do čistírny.
A že nevědomky projedete STOPku, to se stát může.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2019, 06:02:18 od Grave »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2019, 12:13:10 »

Hm, ja z toho videa vidim, ze jste zastavil mimo dohled kamery, peclive jste se rozhledl a spatril velmi pomalu jedouci vozidlo. Vyhodnotil jste to tak, ze se bezpecne zaradite pred toto vozidlo, proto jste se rozjel, odbocil vlevo a bezpecne se zaradil pred velmi pomalu jedouci vozidlo.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #7 kdy: 12 Listopadu 2019, 12:30:30 »

Neoperoval bych úplně tím, že to MP vozidlo viděl, když ho neviděla zpátky kamera MP vozidla.

Ale je fakt, že zastavil, kde měl rozhled (za bílým autem), pak se rozjel, a aniž by kohokoli ohrozil či omezil, projel křižovatkou.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #8 kdy: 12 Listopadu 2019, 13:40:25 »

Přesně tak. Zákon nestanoví, v jaké konkrétní vzdálenosti před či za značkou P6 má řidič zastavit, pouze tak má učinit "na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled". Viz § 22(4) ZPPK.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #9 kdy: 13 Listopadu 2019, 19:43:00 »

Na videu žádnou svislou dopravní značku STOP nevidím. Pokud Vás tedy zastavili mimo dohled k té značce ...
(Aby policisté nemohli tvrdit, že celou dobu měli značku "na očích" a po zastavení Vašeho vozidla se šli ujistit, že tam STOPka je)

@caroprd 111: myslím si, že jde o dost. Pokud mu to přišijou, pak další projetí STOPky během roku = papíry do čistírny.
A že nevědomky projedete STOPku, to se stát může.

Už to tak není. Stop je už nějaký pátek novelizována, je to myslím dokonce bez bodu. Jiné porušení povinností.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2019, 09:39:33 »

Jenom stopka je bez bodu.
Ale pokud je pri tom nekdo ohrozen, tak uz je to nedani prednosti a to je pak po srande.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #11 kdy: 22 Listopadu 2019, 13:59:42 »

Děkuji za rady. Vypovim jen stručně, že jsem na příkaz značky zastavil kde mám rozhled (ocituju zákon) a že to bylo předtím , než to kamera z její záběru kvůli stavebnímu řešení křižovatky a nemovitostí, mohla zachytit.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #12 kdy: 22 Listopadu 2019, 14:23:08 »

ja bych s vysvetlenim skoncil pred tim "(ocituju zakon)". Cim mene toho reknete, tim lepe.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #13 kdy: 22 Listopadu 2019, 16:20:21 »

Myslel jsem že bych tou druhou větou dostatečně naznačil orgánu, že se mnou nemá cenu otevírat správní řízení. Jasan, udělám jak radite. Jen řeknu, že jsem udělal " ocituju značku" .
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #14 kdy: 22 Listopadu 2019, 17:27:46 »

Já bych raději nevypovídal vůbec. K věci bych se vyjádřil až po výslechu opičáků.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5