30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] předvolání STOPka  (Přečteno 23883 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #30 kdy: 17 Března 2020, 20:02:54 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #31 kdy: 17 Března 2020, 20:52:40 »

Tak to hlavně neposílejte na adresu úředníka uvedenou v rozhodnutí, ale na epodatelna@mmhk.cz

Jinak dnes jsem zachytil na ČT24, že údajně úřady (konkrétně šlo snad o Úřad práce) budou za platnosti nouzového stavu a omezení pohybu akceptovat elektronická podání i bez el. podpisu - např. že všelijaké typizované formuláře, které normálně člověk na úřadu vyplní a přinese k okýnku, stačí doma vytisknout, vyplnit, vyfotit a poslat mailem. Není mi úplně moc jasné, jak to mají vymyšlené a jak pak plánují řešit různé situace, až se  k těm podáním někdo nebude hlásit, ale pokud někdo nemá DS, el. podpis ani se mu nechce na poštu či podatelnu otevřenou pár hodin týdně, tak by možná v současné situaci šlo na úřad zavolat. Nespoléhal bych ale na automatickou akceptaci jakéhokoliv podání, chtěl bych po nich minimálně potvrzení (klidně opět na mail), že to i bez podpisu vzhledem k aktuální situaci berou.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #32 kdy: 17 Března 2020, 21:05:07 »

omlouvám se, už se stalo, posláno na mail úředníka Vodičková.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #33 kdy: 17 Března 2020, 21:41:13 »

Mně se neomlouvejte. Ale jestli nechcete, aby to rozhodnutí nabylo právní moci, tak to ještě jednou před půlnocí pošlete na e-podatelnu. Jinam doručené maily nejsou považovány za podání ve smyslu SprŘ (maximálně si můžete něco operativně domlouvat s úředníkem, ale ne dělat věci, které mají mít procesní účinky).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #34 kdy: 17 Března 2020, 22:13:30 »

rozumím. Odesláno i na epodatelna magistrátu města. Děkuji.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #35 kdy: 18 Března 2020, 22:01:22 »

sestavil jsem doplnění odvolání. Rozhodnutí SO je pro mě strašně nepřehledné, tak jsem to dal do tabulky. škoda že nejde napsat "SO nic nemá v ruce". Co byste prosím změnili doplnili? nebo takto klidně poslat? nebo úplně jinak?
A mám čekat na Usnesení než to pošlu že ano? 

Ještě jednou nahrávám G) Rozhodnutí (, aby byl po ruce)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #36 kdy: 19 Března 2020, 08:10:00 »

A mám čekat na Usnesení než to pošlu že ano? 

Ano. Počkejte na Výzvu k doplnění odvolání. V něm Vám SO určí novou lhůtu pro doplnění. Přebírejte poslední den, nebo nechte vhodit do schránky. Lhůta může být stanovena jako X dní od doručení.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #37 kdy: 31 Března 2020, 00:45:18 »

úřad  odeslal dopis, vyzvednu si ho před 9. dubnem. Očekávám že tam bude to usnesení, že mám do 5? dnů doplnit (blanketní) odvolání. Můžu před týdnem sestavené odvolání pak poslat? Chybí mi tam něco? je to dobré?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #38 kdy: 31 Března 2020, 01:15:40 »

Správní řízení ohledně nedání přednosti stále nebylo zahájeno? Kdy mělo k té nehodě dojít? Je také možné, že SO schválně odkládá zahájení, aby se vyhnuli slučování.

To doplnění odvolání bych považoval spíše jako jakousi osnovu pro sepsání ostrého doplnění odvolání, kde budou argumenty napsány srozumitelně a podpořeny konkrétními ustanoveními nebo judikaturou.

Asi by šlo ještě argumentovat, že se nejedná o přestupek dle § 125c(1)(k), nýbrž dle § 125c(1)(f)(5), ale to je trochu kamikadze metoda. Nezapomeňte se zeptat, jaká úřední osoba bude o odvolání rozhodovat.


IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #39 kdy: 06 Dubna 2020, 21:32:02 »

Citace
Správní řízení ohledně nedání přednosti stále nebylo zahájeno?
..... nevím od kdy se to počítá. Mám v budoucnu absolvovat Předvolání podání vysvětlení (termín z důvodu korony bude určen)

Citace
Doplnění odvovolání
... já to zkusím nějak doplnit.

Citace
dle § 125c(1)(k), nýbrž dle § 125c(1)(f)(5) 
... napíšu to do odvolání jako další bod k ostatním, ROzhodnutí nesrozumitelné.

Citace
Kdo bude rozhodvat na Krají   
?? .... zeptám se.
« Poslední změna: 06 Dubna 2020, 21:47:56 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #40 kdy: 06 Dubna 2020, 21:52:27 »

Dovolil jsem si opravit ty citace.

Správní řízení je zahájeno doručením oznámení o zahájení řízení, které může být spojeno i s další věcí (typicky příkaz, předvolání k ústnímu jednání nebo třeba vyrozumění o dokazování mimo ÚJ). "Absolvovat předvolání podání vysvětlení" je nesmysl, máme si to přeložit tak, že bylo doručeno předvolání k ústnímu jednání podání vysvětlení?
« Poslední změna: 06 Dubna 2020, 22:04:56 od Číkus »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #41 kdy: 06 Dubna 2020, 22:01:32 »

ano bylo doručeno PŘEDVOLÁNÍ K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ. Před termínem předvolání byl termín správním org. zrušen z důvodu korony a mám čekat na nový termín. Začalo mi správní řízení nebo ne?
Aha, asi nebylo zahájeno, neboť v předvolání se píše


PS: citace samozřejmě.  (nechtěl jsem příspěvek prodlužovat, tak jsem to dal jen textově)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #42 kdy: 06 Dubna 2020, 22:03:50 »

To jsem se do toho trochu zamotal já, zase rychleji píšu než čtu. Pokud se jedná o podání vysvětlení a nikoli ústní jednání, pak správní řízení ještě zahájeno nebylo.

edit: Což je trošku nepříjemné, neboť vcelku reálně hrozí, že se stihnou oba skutky projednat zvlášť (pokud SO2 nezruší rozhodnutí).
« Poslední změna: 06 Dubna 2020, 22:06:24 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #43 kdy: 06 Dubna 2020, 23:15:22 »

Pokud dva přestupy mají být projednány společně (tedy pokud řízení o tom první nebylo zahájeno před spácháním druhého), o benefit absorpčního principu obviněný nepřijde, ani když první řízení pravomocně skončí dřív než to druhé vůbec začne. SO musí postupovat tak, aby uložený správní trest v součtu odpovídal pravidlům pro ukládání správních trestů ve společném řízení, když už věc v rozporu s právní úpravou projednává ve dvou řízeních. Jak to zařídí je jeho problém, možností má dost - může postupovat dle § 43 nebo § 44 PřesZ, nemusí ani druhé řízení zahajovat a věc odložit podle § 76(5) PřesZ, asi by připadalo v úvahu i zrušení prvního rozhodnutí v přezkumu a nové řízení vedené už jako společné, nebo by snad šlo i uložit trest jako rozdíl mezi tím, co by SO připadalo jako adekvátní společný trest, a trestem již uloženým. Ve všech těchto variantách možná bude něco trochu haprovat, ale to je ostatně taky problém SO.

Jestli se to stane, je ale každopádně třeba se o to starat, a nejpozději v odvolání to namítat. Očekávatelné chování SO1, jestli řízení zahájí, bude samozřejmě takové, že nějakou absorpci vůbec nebude zvažovat (naopak, čerstvý záznam v kartě řidiče náležitě zohlední při stanovení trestu). Ani ne proto, že by byl tak zákeřný, spíš to úředníka vůbec nenapadne.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #44 kdy: 15 Dubna 2020, 20:58:46 »

HH:
já vám tomu druhému odstavci nerozumím. Mám pro to teď v doplnění odvolání prvního přestupku něco udělat? A jestli jo, tak co napsat?
IP zaznamenána