30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] předvolání STOPka  (Přečteno 23856 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #15 kdy: 22 Listopadu 2019, 18:23:57 »

Já chovám naději, abych při podání vysvětlení vysvětlil tak, že otevírat sř nemá smysl.
Protože opicaci natáčeli z auta, viděli to samé co na kameře. Teoreticky pokud by byli ten den proaktivní, mohli si ten den stáhnout záznam z uličních kamer. Ale teď ve spise nic takového nebylo. Nevím jak dlouho max  je mp povinná uchovávat a předkládat záznam z uličních kamer, aby to nebylo déle než zákon přikazuje.. Pokud vím, tak kamera je ve wonkove ulici. Zda dokáže vidět k předmětné křižovatce nevím.
Z toho nejistě soudím, že si mohu dovolit bez rizika citovat chování dle značky. Mýlím se bez rizika ?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #16 kdy: 22 Listopadu 2019, 18:38:32 »

No tak bacha, abyste si svou otevřeností neublížil. Úředníci jsou asertivně vycvičeni tak, aby z Vás vytáhli to, co potřebují, aby Vás dotáhli tam, kam oni chtějí a zbytek už si dle potřeby překroutí sami. Jim jde jen o Vaše prachy a Váš postih. Už jsem zažil několikrát chápavé pokyvování úřednickou hlavou a v rozhodnutí pak padlo „správní orgán nemá žádné pochybnosti o vině dotyčného“…
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #17 kdy: 22 Listopadu 2019, 18:42:48 »

Nevím, koho máte jako OÚO, ale v HK je to skoro jedno. Pacholík nebo Čížková, prašť jako uhoď: jste vinen, protože jste vinen. Tečka. Šance, že byste je přesvědčil o své pravdě, je značně limitována jejich schopností porozumět mluvenému slovu, stejně jako psanému textu. Vaše věc se dá nejsnáze vyhrát u poměrně solidního SO2, proto bych argumentaci v rámci SŘ vedl pouze v bodech a všechny detaily bych si schoval do odvolání, nebo přinejmenším na fázi mezi výslechem svědků a vydáním rozhodnutí, jak velice správně radí pan Číkus.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #18 kdy: 01 Února 2020, 21:37:57 »

Zdravím, geneze pokračuje.

Listopad: vypověděl jsem, že jsem "zastavil na místě kde jsem měl rozhled a dal přednost". Nic víc. Viz příloha D) Záznam.

Prosinec: shledán viným příkazem. Příloha E) Příkaz. Má to šest stran, 4 odůvodnění strany bezduchá břečka, obracení naruby videa,  nalézání povinností které v zákoně nejsou. Dost mě to uráží takové lži a výmysly. Pěkně sprosté.

Prosinec: podávám odpor.

únor 2020: předvolání. Příloha F) předvolání.

Dle telef. konzultace s Vodičková ve spise je prý jen to, co tam bylo v listopadu (příloha A) Spis a A) video ). Nemám důvod tomu nevěřit. Příští týden to jdu osobně zkontrolovat. Předpokládejme nyní, že to je pravda.
-------------

Co mám říct v únoru na předvolání?
Opět jen to, že jsem "zastavil kde mám ... a že jsem dal přednost"?
Nebo navíc  začít cupovat jejich důvody v odporu?
« Poslední změna: 02 Února 2020, 10:22:36 od audis »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #19 kdy: 01 Února 2020, 23:19:29 »

Bylo předvolání doručeno alespoň 5 dní před ústním jednáním?

Možná by stálo za to se orgána zeptat, zda jsou předvolání polopičáci. Pokud ne, pak moc nevidím důvod, proč bylo ústní jednání nařízeno, leda snad že by podklady nestačily k uznání viny. (stejný §)
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #20 kdy: 01 Února 2020, 23:47:37 »

ano bylo doručeno aspon 5 dní předem (asi 20 dní).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #21 kdy: 07 Února 2020, 15:58:00 »

Nějaká rada v jaké relaci vypovídat prosím? Příští týden mám termín předvolání.
zatím mám plán říct "zastavil jsem na místě s dostatečným rozhledem, vzhledem k povaze vozovky, rychlosti, aktuální dopravní situaci, mým schopnostem a schopnostem vozidla. Pokud by se správní orgán domnívál, že se tak nestalo, musí to dokázat. Zákon o provozu na pozemních komunikacích neprikazuje při jakémkoliv stavebním uspořádání křižovatky a přilehlých nemovitostech zastavit na hranici křižovatky nebo téměř na hranici křižovatky. . "

Spis jsem minulý týden zkontroloval, nic dalšího než jsem sem nahrál, tj od listopadu 2019, není (přibyl výpis karty řidiče, asi nemusím nahrávat).

Jinak mi připadá, že Vodičková ví hovno (dal jsem dva krátké ústní dotazy ke spisu procesní a faktický a nedokázala odpovědět) a o vine nerozhoduje ona.
« Poslední změna: 07 Února 2020, 16:11:52 od audis »
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #22 kdy: 07 Února 2020, 18:07:23 »

Na stopce musím zastavit tam, kde mám náležitý rozhled.  A to může být klidně i druhé auto v řadě / v závislosti na podmínkách /. Dovedu si klidně představit  jednokolejný železniční přejezd na rovině bez stromů, s výhledem na 500 m na obě strany.  Tady klidně i páté auto v řadě bude mít dostatečný a náležitý rozhled.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #23 kdy: 03 Března 2020, 21:12:12 »

Geneze pokračuje:
březen 2020: SO rozhoduje vinen G) Rozhodnutí .

Odvolám se. Inspiruju a použiju leccos odsud https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3437.msg34092#msg34092. Plus že nic nemaj a rozhodli jak to vidí subjektivně oni. Nějaké další rady co tam napsat?

S druhým paralelním probíhajícím případem zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8884.msg100829#msg100829 jste vymysleli, že oba případy měly být sloučeny. Mám to teď napsat do tohoto odvolání? Jak se to píše?
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #24 kdy: 09 Března 2020, 21:19:34 »

hodilo by se mi více času na sepsání odvolání. Poslat bych ve lhůtě 15 dnů blanketní odvolání. Tak jsem sestavil toto. Je to dobré a funkční?
(Moc inspirace jsem nenašel na blanketní, asi neumím hledat. )
Citace
Věc: Odvolání proti Rozhodnutí
Dne xxxxxx mi bylo doručeno Rozhodnutí Magistrátu města Hradec Králové č. j. mmhk/xxxxxxxxxop/vod, kterým jsem byl shledán vinným z toho, že jsem se dopustil z nedbalosti přestupku proti zákonu 361/2000 Sb. § 125c odst. 1 písm. k).
Předmětné rozhodnutí napadám v plném rozsahu, neboť bylo vydáno v rozporu s právními předpisy, se skutkovými zjištěními a provedené správní řízení bylo stiženo vadami takového charakteru, že zakládají nezákonnost napadeného rozhodnutí.
Odůvodnění:
Vzhledem k rozsáhlému textu v Rozhodnutí (celkem 9 stran),  na doplnění Odůvodnění potřebuji více času na prostudování Rozhodnutí a sestavení odůvodnění . Odvolání doplním v nejkratší možné lhůtě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #25 kdy: 09 Března 2020, 21:31:25 »

Je to funkční ale zbytečně dlouhé a obsáhlé.

Podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. mmhk/xxxxxxxxxop/vod.

Jméno Příjmení
datum narození
adresa trvalého bydliště

podpis
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #26 kdy: 17 Března 2020, 18:51:52 »

prosímvás, nepodařilo se mi podat dnes blanketní odvolání na poštu. To je tak když řeknete ženě, která má plánovanou cestu kolem pošty, "podej to zítra je poslední den", a nemá čas a nedá vědět, že to nestihne, abych tam zajel sám.
Rozhodnutí vzyvednuto z pošty v 2. března, v rozhodnutí se píše

kdy je poslední den poslání na poště odvolání? Já se dopočítal poslední den 18. 3. ale nejsu si jistý. správně?

Pokud mi řeknete, že "vypršel", pošlu na dnes SO maila, že z duvodu nouzového stavu nařížení vlády toho a toho se mi nepodařilo poslat včas řádným způsobem odvolání a pošlu text blanketního odvolání mailem. S tím, že dopisem to půjde zítra.
« Poslední změna: 17 Března 2020, 18:59:15 od audis »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2020, 19:16:06 »

Vždycky to můžete poslat e-mailem ;-)
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #28 kdy: 17 Března 2020, 19:30:06 »

Poslední den je podle kalkulačky dnes.

Správní řád umožňuje podat podání emailem. Musí se potvrdit do pěti dnů. § 37 4) 500/2004 SprŘ. Není potřeba do toho tahat nouzový stav.

IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #29 kdy: 17 Března 2020, 19:39:27 »

rozumím, provedu, děkuji. (mailem a pak pošlu poštou už já )
IP zaznamenána