30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn  (Přečteno 4591 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
[LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« kdy: 30 Května 2019, 09:00:26 »

Zdravím pánové. Tak už sem mi také poštětilo a byl jsem upyrátěn. Prozatím je vše nejspíše ve stádiu příprav, ale já zajisté také začal průzkum bojem. Bohužel mě zklamala technika takže "obrazovou" část mám poněkud zkrácenou a nejsem schopný určit kdo mě to vlastně chytil... Je někdo schopný identifikovat k jakému útvaru opička patří..? Děkuji, o dalším vývoji budu informovat...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2019, 09:55:57 »

Zdravím pánové. Tak už sem mi také poštětilo a byl jsem upyrátěn. Prozatím je vše nejspíše ve stádiu příprav, ale já zajisté také začal průzkum bojem. Bohužel mě zklamala technika takže "obrazovou" část mám poněkud zkrácenou a nejsem schopný určit kdo mě to vlastně chytil... Je někdo schopný identifikovat k jakému útvaru opička patří..? Děkuji, o dalším vývoji budu informovat...
A, Praporčík policie české republiky ve služebním stejnokroji, muž ve věku odhadem přes 40 let s ostražitým pohledem hledící kamsi dozadu do auta.
B, Najatý herec nebo šprýmař v uniformě praporčíka PČR ve věku odhadem přes 40 let s ostražitým pohledem hledící kamsi dozadu do auta.

Co byste z toho chtěl dedukovat a hlavně proč? Všechno včetně výrobního čísla fízla bude ve spisu, pokud dosšlo k řešení nějakého přestupku.
Na ulici vás tak nějak z logiky věci staví dopravní policie, případně pořádková. Zatím jsem nezažil, že by mě na ulici stavěl plácačkou major hospodářské kriminálky nebo vyšetřovatel od vražd.
« Poslední změna: 30 Května 2019, 09:58:31 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2019, 10:33:27 »

Díky Honzo. Vzhledem k absenci výstražných nápisů jsem (mylně a naivně) usuzoval, že se jedná o městapo :( Taky by se ti blbci mohli aspoň představit / identifikovat když někoho zastaví... O to víc mě překvapuje, že nemá tušení co je to 109 :-)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2019, 09:16:24 »

Takže se opět vracím, po uplynutí 10 dnů od dodání papírku paní pošťačkou jsem si na poště vyzvedl 13.6.2019 tento hezký příkaz. Koukám, že proti dříve diskutovaným lhůtám se zkrátila lhůta pro podání odporu na pouhých 8 dní. Pokud tedy správně počítám, musím odpor podat v pátek 21.6.2019..?
Náležitosti jsem si prostudoval na FSM a pokud chápu správně měl bych ideálně nějakou náležitost vynechat (řekněme třeba trvalé bydliště) aby mě v první řadě orgán musel vyzvat k doplnění (což ale neovlivní platnost odporu).
Sice mám celkem načteno a nastudováno, ale chybí mi zkušenost, proto bych rád každý krok konzultoval s matadory předem - aby tito pak nemuseli hasit nějaké moje zbytečné přešlapy. :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2019, 09:54:59 »

Sice mám celkem načteno a nastudováno, ale chybí mi zkušenost, proto bych rád každý krok konzultoval s matadory předem - aby tito pak nemuseli hasit nějaké moje zbytečné přešlapy. :-)

Na příkaz se podává odpor, 8 dnů je tam odjakživa

"proti příkazu XY podávám odpor" nic víc se tam nepíše.

Pokud při podání odporu něco zmotáte (bude to pozdě podané, nebude jasné od koho to přišlo nebo jakého příkazu se to týká), stane se akorát to, že příkaz bude pravomocný.

Ale pokud nepoznáte policajta a divíte se osmidenní lhůtě na odpor a chcete v něm něco vynechávat, vrátil bych se na vašem místě k tomu studování, případně si rozmyslel, zda ten případ má i s dopomocí fóra šanci. A fofrem dojít pro spis a nahrát ho sem - pokud chcete bojovat a je o co bojovat.
« Poslední změna: 14 Června 2019, 09:58:14 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2019, 10:19:53 »

Honzo byl bych rád kdybychom si ujasnili situaci. Nejsem zdaleka takový idiot jak se ze mě snažíte dělat. Takže si vyprošuji podobně blbé řeči. Co se týče 15 dnů u vašeho "8 dnů je tam odjakživa" tak buďte tak laskav a sám si projděte zdejší vlákno ve vzorech podání - odpor - odkaz zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0
Co se týče toho, že nepoznám policajta - ne, nepoznám. Jednak opičky nepatří mezi mé hobby, jednak uniforma na fotce není standardním stejnokrojem (hledal jsem i ve vyjádřeních PČR apod.), jednak na ní není ŽÁDNÉ označení, ... z čeho přesně mám jako laik vycházet? Dejme tomu z označení hodnosti. Ale nejsem si jistý - TAK SE ZEPTÁM je špatně?! Ano, mám méně zkušeností, ale to neznamená, že se vůči mně budete vyhrazovat způsobem "jsi úplněj idiot".

K praktické části - "Pokud něco zmotáte, bude to pozdě podané, .." - proto se ujišťuji dokud je čas.
"divíte se osmidenní lhůtě na odpor a chcete v něm něco vynechávat" - Páni, já na fóru "vytvořce obstrukce v mašinerii" chci dělat obstrukce a je to .. ŠPATNĚ?!

Pro spis mám v plánu zajít v nějakou vhodnou dobu, do včerejška jsem nevěděl spisové číslo.

Takže abych to shrnul - pokud hodláte pomoct, výborně, budu vám vděčný. Ale držme se laskavě profesionální úrovně a ušetřeme si tuto zbytečnou aroganci. A pokud ne - buďte tak laskav a přenechte vlákno kolegům, kteří budou ochotnější. Věřím, že s mým přístupem "vím zhruba co mám dělat, ale radši se ujistím" jsem stále vysoko nad úrovní jiných žadatelů o pomoc, kteří se ptají stylem "přišel mi tenhle papír (příkaz) a nevím jestli si s ním mám vytřít nebo co - jo a přišel 2 měsíce zpátky".  Hezký den.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2019, 10:58:19 »

Zachovejte prosím věcný tón diskuse. Radíme si tady z dobré vůle, nikdo tu nechce nikoho zbytečně poučovat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2019, 11:13:57 »

Honzo byl bych rád kdybychom si ujasnili situaci. Nejsem zdaleka takový idiot jak se ze mě snažíte dělat. Takže si vyprošuji podobně blbé řeči.
Takže abych to shrnul - pokud hodláte pomoct, výborně, budu vám vděčný.
Nikdo z vás idiota nedělá, vaše zkušenosti a postupy hodnotím na základě toho, co jste zde napsal.
Přestože se mi nelíbí, když mi někdo od dveří tyká, dal jsem vám radu na to, co jste se ptal a upozornil vás, že se chystáte udělat pěknou blbost.
Pokud vám nevyhovuje můj tón, rád přenechám rady někomu, kdo vám bude lépe vyhovovat nebo volte postup podle sebe.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2019, 11:19:00 »

"vaše zkušenosti a postupy hodnotím na základě toho, co jste zde napsal" - neboli "stavím se do role soudce a vás do role souzeného, přičemž ignoruji fakt, že jsou oprávněné (viz vlákno o odporu)". Ano, to je férový přístup od někoho, kdo si vynucuje vykání.
"upozornil vás, že se chystáte udělat pěknou blbost" - zatím se nic udělat nechystám, pouze shromažďuji informace, návrhy a podněty.
"Přestože se mi nelíbí, když mi někdo od dveří tyká" - A já si myslel, že jsme na spřáteleném fóru, o to více na internetu, kde je vykání dávným přežitkem. Hluboce se omlouvám. Tímto bych toto téma uzavřel a nechal to už otevřené jen pro praktickou stránku věci....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2019, 11:38:12 »

Tímto bych toto téma uzavřel a nechal to už otevřené jen pro praktickou stránku věci....
Praktickou radu máte. Ve lhůtě včas podat odpor (a nefejkovat bydliště nebo něco vynechávat - to se obrátí pouze proti vám). Zajistit si spis, anonymizovat a nahrát sem. Třeba vám pak někdo poradí, co s tím dál.

Pokud někam přijdu žádat o radu, tu radu dostanu a následně zprcám toho, kdo mi ji dal, jak se mnou má mluvit, může se snadno stát , že ochota dávat nějaké další rady padne k nule, zejména, když to tu děláme pro své potěšení ve svém čase a zdarma.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2019, 12:17:57 »

Jan Novák> Od stálého člena bych čekal trochu trpělivosti a velkorysosti, zvláště když se sám splete a uvede, že na odpor je 8 dní odjakživa (ve skutečnosti před 1.7.2017 to bylo 15 dní).

Fogyn>

Ač je tykání na internetu poměrně běžné, tady je zvykem vykat. Zkuste to dodržovat, někteří tady mají s tykáním velké problémy. A držte se tématu, bude to přehlednější.

Poslední den lhůty (8 dnů od doručení, kalkulačka - s neaktuální radou ohledně lhůt) podejte odpor, v odporu není třeba vhodné uvádět žádné argumenty. Já bych se asi nebál risknout poslat odpor bez podpisu. Případně můžete poslat odpor a do 5 dnů jej doplnit (poštou s podpisem, e-mailem s elektronickým podpisem, na podatelně...).
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2019, 13:14:09 »

Číkus: Děkuji, beru na vědomí :-) Kalkulačku jsem použil, ale pro jistotu ještě padl dotaz. Tady víc než kde jinde platí, že kdo je připraven, není překvapen. Prozatím tedy budu volit cestu "vzorného" odporu. Jakmile přijde něco dalšího, budu informovat.

Jan Novák: Ve lhůtě podat odpor - ano, to jsem sám psal hned na začátku, tudíž se na mě nezlobte, ale to opravdu nepovažuji za "radu". Žádal jsem o kontrolu správného výpočtu u data. A "nefejkovat" - nic takového jsem nikde nezmiňoval. Zmínil jsem "vynechání náležitosti za účelem aby mě SO vyzval k doplnění a tudíž zdržení" - stejně jako se toto aplikuje u jiných podání.

Jen drobnost k vašemu postoji "daleko zkušenejšího" - Na ulici vás tak nějak z logiky věci staví dopravní policie, případně pořádková. Zatím jsem nezažil, že by mě na ulici stavěl plácačkou major hospodářské kriminálky nebo vyšetřovatel od vražd. - zřejmě zase tak dobře situaci na naší dopravně-fašistické scéně nesledujete, zejména v poslední době, kdy auta staví příslušníci cizinecké v osobních fábiích s majáky z Ali a frajeři z kriminálky v bundě ze sekáče... :-)
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2019, 18:41:31 »

OT:
Dnešní doba je vážně střelená. Dříve se prosilio, když se něco chtělo, dnes přiburácí anonymní internetový hrdina a místo aby poděkoval, dělá ramena a každému týká. Když ho člověk potká na ulici, nemá ani dost odvahy aby rozevřel pysk na pozdrav.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 19 Června 2019, 11:45:04 »

Pánové, prosím o zvážení této informace a případné zamyšlení jak by se jí dalo využít... Dohledal jsem, že u středního překročení se uloží... 1500-2500, ALE mám (audio/video) záznam, na kterém mi opička oznamuje, že to bude za 500,- - půjde to nějak využít, nebo si s tím SO vytře, "že se spletl"..? Zároveň než budeme pokračovat spisem, atd. - mám vám záznamy nějak dodat..? Anonymizovat je nezvládnu (přece jen s videem toho moc neumím).
g) od 1500 Kč do 2500 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 1 a 4 a písm. k).
Pro spis nejspíš zajdu někdy v pátek před obědem, přijde mi, že to by tam na mě mohli mít klid a mohli by se mi nerušeně věnovat..
Díky za názory.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 19 Června 2019, 12:00:11 »

Opička chtěla zaplatit na místě.

edit: Středním překročením rychlosti bych nazýval spíše o 20-40 v obci nebo 30-50 mimo obec.
« Poslední změna: 19 Června 2019, 12:26:51 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 9