30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky  (Přečteno 24148 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #45 kdy: 20 Ledna 2020, 19:46:24 »

Absolvoval jsem ústní jednání jako zmocněnec obviněného i zmocněnec poškozeného současně, úředník s tím neměl problém. Vyjednána lhůta 15 dnů na vyjádření.

Úředník prohlásil, že by to viděl na zákaz 14 měsíců (přičemž 8 již od zadržení ŘP uběhlo).

Pyrát se po poradě a sdělení variant kloní k variantě kapitulovat. SO do 18.2.2020 nestihne pravomocně rozhodnout, takže dojde k odečtu bodů a nenastane tak vybodování. Následně by mělo jít obratem zažádat o prominutí zbytku trestu, třeba současně se vzdáním se práva na odvolání ještě během odvolací lhůty. Nutné by samozřejmě bylo mít pokutu uhrazenou a absolvované psychologické vyšetření. Znamenalo by to tak pravděpodobně nejrychlejší cestu zpět k ŘP.

Zapomínám na něco zásadního?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #46 kdy: 04 Února 2020, 23:29:20 »

Ohledně "vrácení řidičáku" po polovině:

Nejprve je potřeba požádat o zrušení trestu po polovině prominutí zbytku trestu (zákazu řízení), kdy podmínkou je pouze to, aby polovina již uplynula, pokuta byla uhrazena a žadatel neudělal v mezičase žádný další průser (prominutí není nárokovatelné).

Až po rozhodnutí o prominutí zbytku trestu stačí vyřešit psychotesty a lékařskou prohlídka (pokud byl původní zákaz uložen na 6 měsíců a více), které jsou následně potřeba přiložit k žádosti o vrácení ŘO.

Naopak autoškola potřeba není (pokud od pravomocného rozhodnutí o zákazu řízení neuplynulo 12 měsíců).

Chápu to správně?

edit: Děkuji kolegovi kdo za vzory podání.
« Poslední změna: 05 Února 2020, 00:19:08 od Číkus »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #47 kdy: 05 Února 2020, 20:41:01 »

Ano, je to přesně tak, jak píšete.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #48 kdy: 13 Února 2020, 21:15:28 »

SO1 včera vydal rozhodnutí, poškozenému (firmě) doručeno do datové schránky dnes, Pyrát má dopis ještě na poště.

Uložen zákaz řízení na 14 měsíců a 30k pokuta.

Asi by se tam pár věcí napadnout dalo, ale nabízí se spíše toto řešení:

1. Vyčkat do 18.2.2020 kdy dojde k odečtu bodů a pyrátovi tak zůstanou "jen" 3 body, zkontrolovat kartu řidiče, zda k odečtu skutečně došlo.

2. Až pak (pro jistotu) nechat doručit rozhodnutí Pyrátovi.

3. Pyrát obratem uhradí pokutu, vzdá se práva na odvolání a požádá o prominutí zbytku trestu.

4. Pyrát absolvuje psychotesty (tento bod je možné vykonat i dříve).

5. Pyrát požádá o vrácení ŘO (a ŘP).

6. Pyrát odloží ŘP k Číkusovi do trezoru a pořídí radarový detektor.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #49 kdy: 19 Února 2020, 19:53:04 »

Odečet bodů proběhl, zkontrolováno v aktuálním výpisu z karty řidiče. Pyrátovi bylo dnes doručeno rozhodnutí.

V plánu je zítra uhradit pokutu (+ správní poplatek) na účet a zároveň doporučeně poslat dopis, ve kterém bude:
- vzdání se práva na odvolání proti rozhodnutí
- žádost o prominutí zbytku trestu
- potvrzení o úhradě jako příloha

edit: Nějak takhle:

Citace
Přílohy:
- rozhodnutí č.j. ODSČ-XXX/19-55
- doklad o uhrazení pokuty

Vzdání se práva na odvolání

Tímto se v souladu s § 81 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb. správní řád vzdávám práva na odvolání proti rozhodnutí č.j. ODSČ-XXX/19-55, které mi bylo doručeno (oznámeno) dne 19.2.2020. Toto rozhodnutí tak dle § 73 odst. 1 tohoto zákona nabývá právní moci.

Žádost o upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti

Žádám tímto dle § 47 odst. 4 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, o upuštění od výkonu zbytku zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel po uplynutí poloviny trestu, který mi byl uložen rozhodnutím  č.j. ODSČ-XXX/19-55.

Řidičský průkaz mi byl zadržen dne 20. 5. 2019 a následně mi byl uložen vedle pokuty i zákaz řízení motorových vozidel na dobu 14 měsíců. Polovina tohoto trestu uplynula dne 20. 12. 2019. Uložená pokuta byla uhrazena (viz příloha).

Svoji chybu jsem uznal, přijal trest a bez prodlení uhradil pokutu. Zákaz řízení motorových vozidel mi ztížil běžný život natolik, že další výkon zákazu není potřebný, neboť jsem pevně rozhodnut vystříhat se v budoucnu jakéhokoli protiprávního jednání, které by mohlo vést k opětovnému zákazu.

Předem děkuji za kladné vyřízení mé žádosti.

S pozdravem

Pyrát
Ulice číslo
PSČ Město
Narozen DD.MM.YYYY
« Poslední změna: 19 Února 2020, 22:21:49 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #50 kdy: 27 Února 2020, 14:56:38 »

MMB počkal na vzdání se práva na odvolání a uhrazení pokuty a obratem vyblil příkaz proti provozovateli (firma) za přestupek dle § 83a odst. 2 písm. d) zákona č. 56/2001 Sb., kterého se prý dopustil porušením § 38 odst. 1 písm. e). Kurvy nenažrané.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #51 kdy: 24 Března 2020, 11:44:15 »

Doručeno rozhodnutí, kterým se upouští od zbytku trestu. Pyrát teď musí absolvovat lékařskou prohlídku, psychotest, návštěvu na úřadě. To bude vzhledem k aktuální situaci asi také docela výzva.
IP zaznamenána