30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Moje první nehoda -> správní řízení  (Přečteno 20348 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #30 kdy: 09 Července 2019, 23:16:53 »

mám tu totiž případ, kdy klient dle zákona oznámil pojišťovně škodní událost, ale zároveň upozornil, že dosud nebyla stanovena vina
dle PĆR samozřejmě vinen, dle SO1 taky, ovšem kraj to vrátil, že to SO1 málo projednal
aktuálně předpokládám, že to SO1 založil na dno hromady a již nic nepodnikne
čili nejde ani tak o pojišťovnu jako spíš o ČKP nebo kdo "centrálně eviduje", aby došlo k návratu v předchozí stav, tedy nezměnění bonusů
případně by se dalo požádat o navráceni pojištění, ale po změně pojišťovny se dostal na zhruba stejnou částku, takže to je dle mého mrhání časem
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #31 kdy: 10 Července 2019, 09:39:52 »

V souvislosti s "bonusem" či "malusem" nemáte s ČKP vůbec žádný vztah. ČKP eviduje údaje dle § 15 (9) zákona 168/99, které jí sděluji pojistitelé. Pokud byl odebrán, či snížen bonus, případně uplatněn malus, a následně vyjde najevo, že nesprávně, pak musíte jednat s pojistitelem, který musí a) upravit tzv. délku bezeškodní doby (což je údaj sdělovaný ČKP)  a b) vyřešit neoprávněně zvýšené pojistné. Opravené údaje pojistitel následně předá ČKP.  Popisované "navrácení pojištění" je úplný nesmysl - ke změně pojistitele došlo výpovědí jedné ze stran (z 99,8% ze strany klienta kvůli zvýšení pojistného), domáhat se neplatnosti výpovědi z důvodu navýšení a následného snížení pojistného není reálné, nehledě na to, že bylo uzavřeno navazující pojištění u jiného pojistitele.
Opět pak uvádím, že případné "vyhnití" případu či odložení v rámci probíhajícího SŘ nemusí mít žádný vliv na výplatu pojistného plnění - tedy pak i na popsaný problém bonusů.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #32 kdy: 10 Července 2019, 10:12:10 »

Jaké SŘ máte na mysli, podle kterého zákonného ustanovení a co je jeho výsledkem? Rozhodnutí o tom, kdo způsobil nehodu, nebo o tom, že někdo spáchal přestupek?

rozhodnuti o tom kdo zpusobil nehodu, vysledek jeste neni zatim
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #33 kdy: 10 Července 2019, 10:32:53 »

V tom případě jsem dychtiv vidět alespoň (anonymizovanou) listinu, kterou se takové řízení zahájilo - tj. buď žádost, jde-li o řízení o žádosti, nebo oznámení o jeho zahájení účastníkovi, jde-li o řízení ex offo.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #34 kdy: 23 Března 2020, 14:55:25 »

Tak prohráno  :(

Obrátil jsem se na nezaplatim.cz, přístup z jejich strany profesionální, stejně to nestačilo.
Odvolání na kraj dopadlo tak, že SO1 prakticky všechno odsouhlasili, bez jakéhokoli prokazování a důkazů.
Hlavní jejich argument je to, že moje vyjádření je "nevěrohodné", protože jsem se vyjádřil až 5 měsíců po nehodě, přičemž SO1 těch skoro 5 měsíců ani žádné vysvětlení nepožadoval - podle spisu mi údajně volal fízl, kterému se nelíbilo, že jsem s ním nechtěl komunikovat telefonem a odkázal ho na datovku.

Zvažuji správní žalobu.

Pokud bude zájem, nahraji anonymizované dokumenty (nezaplatim.cz souhlasilo).
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -&gt; správní řízení
« Odpověď #35 kdy: 23 Března 2020, 21:14:03 »

Zdravím, určitě dokumenty nahrajte. Třeba někoho napadne nějaký bod do žaloby.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #36 kdy: 24 Března 2020, 18:14:51 »

Přikládám anonymizované rozhodnutí SO2, to obsahuje prakticky všechno, je to copy-paste z rozhodnutí SO1 a odvolání. Pokud bude  zájem anonymizuji další dokumenty.

Budu moc rád, když mi pomůžete rozhodnout se, jestli podat žalobu. Na jednu stranu bych rád, na stranu druhou, když vidím, jak si s odvoláním SO2 vytřel prdel, nemám důvěru v úspěch a nechci zbytečně krmit stát :x

edit: rozhodnutí skrývám

« Poslední změna: 30 Března 2020, 16:55:13 od Medojed »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #37 kdy: 26 Března 2020, 13:56:02 »

Poradíte, jestli má správní žaloba šanci na úspěch?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #38 kdy: 27 Března 2020, 09:02:46 »

No minimálně ten telefonát dle mě šanci má - vy přece žádný telefon nemáte, takže je docela divné komuže to volali... Ale já nejsem z těch zkušenějších, takže prosím s rezervou :-)
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #39 kdy: 28 Března 2020, 18:54:21 »

Žalobu podám.

Bylo by možné přesunout do neveřejné sekce?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #40 kdy: 18 Srpna 2020, 22:57:42 »

Byla ta správní žaloba nakonec podána?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #41 kdy: 19 Srpna 2020, 12:14:21 »

Podána.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #42 kdy: 17 Ledna 2021, 11:23:36 »

Poraďte mi prosím ohledně kasační stížnosti. Stranický samosoudce samozřejmě rozhodl, že se žaloba zamítá.

Protokol PČR -> copy/paste -> SO1 (námitky nezaplatim ignorovány) -> copy/paste -> SO2 (námitky nezaplatim ignorovány) -> copy/paste -> soud  (námitky nezaplatim ignorovány)

Z mého lajckého pohledu jsou námitky nezaplatim důvodné a dávají smysl.

Celé se to točí na tom, že po nehodě mi volal nějaký anonym, že mám to, že mám tamto - řekl jsem, ať to řešíme oficiálně písemně, to ho naštvalo.
Poslali mi do datovky předvolání do minulosti - tam jsem se z pochopitelných důvodů nedostavil.
Pak se několik měsíců nic nedělo.
Pak mi SO1 řekl, že se mám vyjádřit.
Tak jsem se vyjádřil, ale SO1 mi řekl, že už je pozdě a už mi nevěří, že jsem to měl uplatňovat už dřív - ještě dřív, než jsem byl obviněn a vůbec kontaktován ze strany SO1.

Dle SO2 cajk, dle soudu cajk. Bude to cajk i u NSS?

EDIT: skryt rozsudek.
« Poslední změna: 18 Ledna 2021, 15:43:01 od Medojed »
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #43 kdy: 18 Ledna 2021, 07:41:21 »

O co bojujete? Je tam zákaz řízení? ???
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Moje první nehoda -> správní řízení
« Odpověď #44 kdy: 18 Ledna 2021, 11:56:09 »

Žádný zákaz, žádné body. Z počátku jsem to chtěl jen zkusit, jak jsem ale viděl chování SO1, pokračoval jsem z nasrání. Teď už to nasrání ale leze do peněz a výsledek u NSS nejistý.
IP zaznamenána