30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.  (Přečteno 16683 krát)

djh

  • Host

Tak naše sousedka dorostla do prudícího senilního věku. Před barákem se jedním kolem na "hlíně" parkuje už 40 let a nikdy to nikomu nevadilo... tedy až do teď.
Baba Jaga nemá celý den co dělat a čumí z okna a jen co někdo zastaví, byť jen na vyložení, tak hned práská  >:(
Půjdu jí osobně poděkovat  8)

Takže i mě přišla "výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb." za "zaparkování částečně na silniční vegetaci". O tom zda mají důkaz, se v dopise nic nepíše. Že by se chtělo opicajtům v sobotu v sedm ráno chtělo lítat po městě?

Protože jsem zrovna řešil s ouřadem převod nemovitosti, tak jsem idiot předpokládal, že je to kvůli tomu, takže ač mám datovku, tak jsem dopis převzal.

Otázka na zkušenější: jak teď dál, když jsem doručovatelce převezetí obálky s modrým pruhem podepsal? Mám do 15ti dnů ode dne doručení (tedy dnes) zaplatit nebo je nějaký jiný postup? Děkuji.
« Poslední změna: 06 Března 2019, 16:49:15 od djh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2019, 16:59:14 »

Sprdelní (odpustková) výzva byla doručena poštou, ačkoli máte DS. To bych neviděl jako problém, ale spíše jako taktickou výhodu. Teď se nabízí komunikovat poštou, DS nepřiznávat a vyčkat na chvíli, kdy se bude chybné doručování hodit.

Já bych navrhoval na výzvu zareagovat obyčejným dopisem, udat nějakého spolupracujícího řidiče, který se s nimi bude chvíli kočkovat a nakonec špatné parkování popře. Pak zbývá jen doufat, že SO se opět ozve provozovateli poštou (asi s příkazem) a než přijde na existenci DS, bude promlčeno.

Kdy se měl údajné přestupek stát?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2019, 17:02:12 »

Pokud sousedka udala přímo Vás, máte možnost spojit aktivní obranu s útokem a obvinit aktivistku z přestupku proti občanskému soužití, jelikož ona stěží bude disponovat nějakou kvalitní podrobnou fotodokumentací Vašeho údajně nezákonného jednání.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #3 kdy: 06 Března 2019, 17:03:20 »

Děkuji, zkusím se někoho zeptat, jestli by si chtěl s MěÚ dopisovat.
údajně na začátku února, tedy asi měsíc zpět.

V poučení se píše, že buď: zaplatit nebo udat řidiče, pokud ne, tak bude Mňau pokračovat ve vyšetřování.
Nezjistí-li však do 60ti dnů viníka, tak údajný přestupek odloží.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2019, 17:05:25 »

Pokud sousedka udala přímo Vás, máte možnost spojit aktivní obranu s útokem a obvinit aktivistku z přestupku proti občanskému soužití, jelikož ona stěží bude disponovat nějakou kvalitní podrobnou fotodokumentací Vašeho údajně nezákonného jednání.

to právě nevím, dle zjištění mého i dalších sousedů, bedlivě sleduje "trávu" a jen tam zastaví auto, tak telefonuje. zda následně přijede městapo a fotí nevím, protože jsem je tam nikdy neviděl. navíc v 7 ráno mám půlnoc, než abych čuměl z vokna sledoval zda tam fotí :(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2019, 17:08:28 »

kdo> Stání na silniční vegetaci sprdelizují úřady běžně.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2019, 17:10:49 »

takže zajít na ouřad a ofotit spis?
nebo rovnou udat Helmuta?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #7 kdy: 06 Března 2019, 17:28:54 »

Jako optimální se jeví získat spis, z něj zjistit, kdy se SO o přestupku dozvěděl a koncem lhůty 60 dní udat řidiče (ať už Helmuta nebo někoho jiného).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2019, 17:37:08 »

takže zajít na ouřad a ofotit spis?
nebo rovnou udat Helmuta?
Jestli to máte někde po cestě tak určitě zajít pro spis (hlavně udržet nervy na uzdě a NIC S NIMI NEŘEŠIT) a od vstupu do budovy nahrávat.
Helmutem není radno plýtvat pokud najdeme jinou možnost.

U Vás se rýsuje pokusit se udat existujícího, ale s úřadem dlouho laškujícího řidiče, který po maximálních obstrukcích svoje přestupkové jednání popře, ouřad to překlopí na SPRDEL a obešle Vás opět poštou....a v tu chvíli je to už na 90% win. Ale neudával bych ho v  té lhůtě 15 dnů, ale aby udání (samozřejmě ne DS ale písemně) dorazilo na úřad až tak 55 dnů od údajného přestupku resp od data kdy se o přastupku ouřad dozvěděl (pokud dojdete pro spis).

EDIT: Číkus byl rychlejší :)
« Poslední změna: 06 Března 2019, 17:39:09 od pk202 »
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2019, 08:56:29 »

ještě dotaz než tam vyrazím...

příjdu a řeknu, že chci vidět spis a že si ho ofotím mobilem, ano?
mohou to odmítnout s tím, že mi ho pouze za poplatek ofotí, že si ho sám ofotit nesmím?

děkuji
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2019, 09:29:06 »

Foto mobilem by mělo být zcela v pohodě, viz např. související článek (včetně užitečné judikatury).
Na větu úřednictva "tady v budově nesmíte fotit", kterou jsem jednou obdržel, zafungoval protiútok "podle jakého zákona mi to chcete zakázat?" - na foťák jsou ale obecně méně alergičtí ve srovnání s diktafonem.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2019, 11:53:56 »

Tak jako bonus jsem se od známého dozvěděl, že jsem blbec, protože:
- si kvůli pár stovkám přidělávám starosti a ztrácím čas na úřadu
- to nemá cenu, protože kdyby na to neměli důkaz, tak mi nepíší, tak to mám jasně prohrané a určitě zaplatím ještě něco navíc než jen těch pár stovek pokuty
- jen ze sebe udělám blbce a budu mít ostudu
- až budu něco od MeU potřebovat, tak na mě budou koukat jako na toho co dělá problémy

No a hned se mi tam pujde líp...
« Poslední změna: 09 Března 2019, 00:16:28 od djh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2019, 11:59:25 »

příjdu a řeknu, že chci vidět spis a že si ho ofotím mobilem, ano?
mohou to odmítnout s tím, že mi ho pouze za poplatek ofotí, že si ho sám ofotit nesmím?

Asi to nebude problém, ale když by k podobné situaci došlo tak to chtějte písemně.. o nahlížení se asi bude dělat protokol a tak tam budete chtít třebas "djh požádal o možnost si pořídit kopii spisu což SO odmítl".

Právo na kopii máte.. §38 SprŘ
Citace
(4) S právem nahlížet do spisu je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo jeho části.

..když tu kopii nepotřebujete nutně tak může být takticky lepší odmítnutí nerozmazávat na místě.. jen mít záznam a rozmazávat to až pak.

Druhá možnost je: "dobře.. tak mi tu někde udělejte místo a já si ten spis opíšu"..

Já myslím že takový přístup by nebyl od věci zejména když úřad neposílá do datovky.. asi by to přehodnotili když by se pár občanů kouslo a udělali si den volna a přijeli tam.. "když neposíláte do datovky tak já si tady sednu a opíšu si to".
..a ta nejlepší část by byla na konci jejich pracovní doby při vracení spisu říct "ještě to nemám všechno tak já přijdu zase zítra"  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2019, 12:06:42 »

Odteď  až do zahájení máte luxusní parkovací místo... Nemá smysl tam nebýt dál, poměr cena / výkon se může jen zlepšovat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #14 kdy: 08 Března 2019, 12:10:51 »



Proto tyhle věci odpříště taky nebudu řešit se známým...a hlavně těmi, co dělají / dělali ve státní správě.
IP zaznamenána