30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.  (Přečteno 16519 krát)

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #30 kdy: 11 Března 2019, 08:58:22 »

Omlouvám se za překlep, je to  můj druhý přestupek co mám řidičák a ta 10tka se mi tam vloudila z nepozornosti a rozrušení, když jde o par.10 ods.3.

Přečetl jsem si návody na roaD-FENS, několikrát, takže buď do 20.3.:
1) zaplatím > tím vše skončí (ani prý nedostanu body dle par.123b)
2) nezaplatím a nic nenahlásím > MěÚ bude pokračovat v šetření a po 60ti dnech věc odloží a zahájí řízení proti provozovateli vozididla dle par.125f odst.1 pro porušení par.10 odst.3
3) nezaplatím a "sdělím úřadu jméno řidiče" > MěÚ zahájí řízení proti tomuto člověku = já jsem z toho venku

Rozumím tomu správně? Děkuji.

"řízení o přestupku" je za poplatek 1000 Kč? Pokud ano, tak mi příjde "jednoduší" zaplatit pár stovek a mít vše z krku, omlouvám se za zbabělost, jak říkám můj druhý přestupek v životě řidiče.
Jediný problém je, že nevím kolikrát baba Jaga napráskala sousedy a PČR si hrála na fotografy. Pokud by to bylo 4-5x tak už by to asi za legraci dopisování si s ouřadem stálo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #31 kdy: 11 Března 2019, 09:20:15 »

Podívejte se, Váš případ je podle mne napůl vyhraný. Stačí to nepokazit. Vy ovšem stále jenom hledáte nějaké ujištění a jistoty a přitom tomu tady evidentně nedůvěřujete. Jistoty Vám tady nikdo nedá. Rady (a podle mne dobré) jste tady dostal a jak vám napsal kdo je jenom na Vás jak se dál rozhodnete.

P.S. V bodě 3 se velmi mýlíte - venku z toho úplně jen tak nebudete - sledujte téma HELMUT
« Poslední změna: 11 Března 2019, 09:21:50 od pk202 »
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #32 kdy: 11 Března 2019, 09:49:09 »

Výzva k úhradě určené částky s termínem úhrady stanoveným v přímém rozporu s ustanovením ZPPK (par. 125h, odst. 3 zák. č. 361/2000 Sb.) je vůči provozovateli neúčinná.
par 125h ods.3 říká: (3) Určená částka je splatná do 15 dnů ode dne doručení výzvy podle odstavce 1.

odst 1 říká:
a) jsou splněny podmínky podle § 125f odst. 2 (Správní delikt provozovatele vozidla) = provozovatel vozidla nezajistil dle §10 aby byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu
b) totožnost řidiče vozidla není známa nebo není zřejmá z podkladu pro zahájení řízení o přestupku a
c) porušení je možné projednat uložením pokuty v blokovém řízení.

Omlouvám se, ale v právničtině se opravdu nevyznám, ale z výše uvedného mi vychází, že na můj případ lze použít odst.1 za B



Podívejte se, Váš případ je podle mne napůl vyhraný. Stačí to nepokazit. Vy ovšem stále jenom hledáte nějaké ujištění a jistoty a přitom tomu tady evidentně nedůvěřujete. Jistoty Vám tady nikdo nedá. Rady (a podle mne dobré) jste tady dostal a jak vám napsal kdo je jenom na Vás jak se dál rozhodnete.

P.S. V bodě 3 se velmi mýlíte - venku z toho úplně jen tak nebudete - sledujte téma HELMUT

Děkuji za podporu, nehledám jistotu, jen bych rád pochopil jak postupovat. Jisté jsou jen daně a smrt.
Tedy buď být "ovce" a zplatit a tím mít vše z krku (a dostat pochvalu od známých, jak hezky dodržuju zákony tohodle kocourkova).

Nebo nezaplatit, ale pak co? Nechat to úřad po 60ti dnech odložit, aby proti provozovateli zahájil SprDel?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #33 kdy: 11 Března 2019, 10:16:01 »

Tohle nemá smysl. Napíšete, že lhůta k úhradě byla stanovena na 10 dnů, já Vám napíši, že to je v rozporu se zákonem, a Vy mi ten zákon ocitujete. Tady to není o znalosti právničtiny, ale o schopnosti interpretovat psaný text a porozumět mu.

A jakou verzi zákona tu zase citujete? Žádné blokové řízení už neexistuje, místo něj máme příkaz na místě.

Pokud nechcete být ovce, sežeňte si právníka nebo se domluvte s nezaplatim.cz. Nebo zaplaťte ten odpustek, toto je bohapusté mrhání časem.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #34 kdy: 11 Března 2019, 10:27:31 »

Znovu se omlouvám se za překlep, ta 10tka se mi tam vloudila z nepozornosti a rozrušení, viz výše...

Omlovám za obtěžování, již nebudu otravovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #35 kdy: 11 Března 2019, 11:22:30 »

Já se omlouvám za možná přehnanou reakci, ale třístránkové vlákno nad takto bagatelní záležitostí mi přijde zcela absurdní. Mnoho lidí Vám tu jistě rádo pomůže, pokud jim to nebudete sám nesmyslně ztěžovat.

Jinak i česká Wikipedie u slova "citace" uvádí "obvykle doslovně". Jakmile začnete používat uvozovky, nedivte se, že čtenář oprávněně očekává, že mezi nimi uvedený text je doslovnou citací. 
IP zaznamenána

BzLz

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #36 kdy: 15 Března 2019, 15:30:12 »

tak hádám, že jsem ze stejné ulice jako djh, včera jsem vyzvedl spis... viz níže.
paní ochotná, docela se bavila tím, že nejsem první, prej nás tam je z "týhle" ulice" hoooodně a vytáhla hromadu asi 10cm vysokou.

tak "spis" se skládá ze tří A4 stran, teď už tedy ze čtyřech včetně potvrzení o nahlédnutí.

strana 1. oznámení přestupku provozovatele vozidla
... kde vám oznamuji podezření ze spáchání přestupku ve smyslu par.125f odst.1 ... protože provozovatel vozidla XXX nezajistil dle par.10 odst.3, aby pri užití vozidla byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla silničního provozu.

Popis:
Dne xxx v zzz hod v obci yyy bylo zjištěno porušení par. 17/1r zák. o silničním provozu neznámým řidičem, spočívající v tom, že v dne xxx nejméně od AAA do BBB hod v obci yyy stál nesprávně na vegetaci. řidič na místě nebyl.
Toto jednání vykazuje znaky přestupku dle par 125c/1k z.č.361/2000.
Porušení pravidel spočívá ve smylsu porušení par.125f odst.2. pism. a) zák. v neoprávněním zastavení nebo stání . viz foto.
svědci: žádní

strana 2 a 3 obsahují fotky zepředu a zezadu auta

nic víc, to je celý spis, nic jako seznam tam nebylo, ani to nemají ve složce, jen prostě A3 papír přeložený napůl a v tom vložený 3 A4 secvaknutý sešívačkou.

Výzva k zaplacení mi též přišla poštou, i když mám DS. Bohužel též převzato společně s další poštou... pošťačka "podpis tady tady a tady".

Má se s tím cenu ročtilovat? Nebo zaplatit odpustek pár stovek? Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #37 kdy: 16 Března 2019, 19:14:11 »

Má se s tím cenu ročtilovat? Nebo zaplatit odpustek pár stovek? Děkuji.

No to je na vás..
když budete počítat i svůj čas tak zaplatit vyjde určitě levněji než bojovat..
..ale to se může změnit jestli jste tam parkoval opakovaně a nebo tam chcete dál parkovat.. u odpustků není společné řízení jak je tu už napsané.

Ale asi nejdůležitější je získání zkušeností s vedením správního řízení.. natrénovat na řízení kde hrajete o 2500 může být velká výhoda když se jednou stane něco kde třebas půjde o řidičák..
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #38 kdy: 16 Března 2019, 20:40:23 »

Omlovám za obtěžování, již nebudu otravovat.

Tak tři stránky rad byly zbytečné a bude zaplacena pokuta?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #39 kdy: 16 Března 2019, 21:44:53 »

No upřímně řečeno když vlastník DS, kterému doručuje ouřad písemně, což znamená na 99% výhru zaplatí odpustek značně to vypovídá o jeho osobnosti. Dál bych to nerozvíjel....
IP zaznamenána

BzLz

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #40 kdy: 16 Března 2019, 22:27:55 »

Já ještě nic nezplatil a vůbec se mi nechce.
Především proto, že celý náš barák už zaplatil... jsem černá ovce ...
Sousedi už několikrát zastavili přítelkyni a ptali se jestli už jsem zaplatil, protože oni už jo.
IP zaznamenána

djh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #41 kdy: 07 Května 2019, 21:51:28 »

Tak už buzerují i ve slepé ulici, kde projedou 2 auta za den  >:(

Zajímavé, že tentokrát to přišlo do DS, jak se to asi ouřada dozvěděl, že ji mám, když jsem v předchozím případě mi poslal dopis a já udal řidiče taky dopisem?  ::)
Kde mají lidi parkovat nikoho samozřejmě nezajímá, hlavně když mužou buzerovat a vybírat pokuty.  >:(  :(

Citace
Policií ČR bylo při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích zjištěno, že dne xx. 4.2019 v době nejméně od xx:xx hod. do yy:y hod. bylo toto vozidlo zaparkováno při pravém okraji vozovky ulice zzzz v obci AAAA, ačkoliv při stání nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy. Tím porušil § 25 odst. 3 zákona o provozu na pozemních komunikacích a dopustil se tak přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) téhož zákona. Řidič se na místě nenacházel.
V tomto případě se tedy jedná o porušení povinností řidiče a současně pravidel provozu na
pozemních komunikacích, které vykazují znaky přestupku podle zákona o provozu na pozemních
komunikacích; k dopravní nehodě nedošlo.
IP zaznamenána

djh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #42 kdy: 10 Května 2019, 12:03:37 »

Je možné se v tomto případě "omluvit" na nutné parkování? Tedy že jsem tam auto odstavil jen na "dobu nutnou", abych došel pro odtah?
Předpokládám, že k tomu bych potřeboval nějakého svědka, že?
Děkuji.
IP zaznamenána

djh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #43 kdy: 12 Června 2019, 10:08:14 »

Tak první podezření WIN

Teď se ještě vypořádat s druhým ... pán z magistrátu se mi zdál trošku předpojatý a předjímající výsledek :o
IP zaznamenána

djh

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #44 kdy: 18 Prosince 2019, 15:09:29 »

přesunuto do nového tématu: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9057.0
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 15:14:11 od djh »
IP zaznamenána