30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.  (Přečteno 16677 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #15 kdy: 08 Března 2019, 12:23:09 »

- až budu něco od MeU potřebovat, tak na mě budou koukat jako na toho co dělá problémy

To může být pravda jestli zatím máte s úřadem dobré vztahy a opravdu by pro vás něco udělali..
ale i tak asi jeden přestupek vztahy moc nevyhrotí.. když do něj nepůjdete s nasazením kolegy číkuse..

ale i být za potížistu není jen negativní.. často naopak nejvíc projde lidem kteří si neustále stěžují na každou chybu kterou úřad udělá.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #16 kdy: 08 Března 2019, 13:40:37 »

Tak drobny problém, zasekl jsem se v praci a nestihnu tam dojet... a příští tyden jsem celý mimo.

Je tu někdo ochotný z okoli Pelhrimova tam zajit a ofotit?

Cože?! To tu mame stejny zakon jako v US,ze za jeden prrstupek nelze trestat dvakrat? Takze kdyz tam auto znovu vyfoti, tak na ouřadu reknu, ze uz to mam "predplaceny"?
Omlouvam se za neznalost, ale tohle je druhy prestupek za 20let co mam ridicak.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #17 kdy: 08 Března 2019, 14:11:20 »

Cože?! To tu mame stejny zakon jako v US,ze za jeden prrstupek nelze trestat dvakrat? Takze kdyz tam auto znovu vyfoti, tak na ouřadu reknu, ze uz to mam "predplaceny"?

Zákon že jeden přestupek nelze trestat dvakrát opravdu máme, ale když tam zaparkujete znovu tak to je další jiný přestupek.

Kolega asmodeus asi myslel společné řízení.. všechny přestupky které budou do zahájení řízení o tom prvním a spadají pod stejný úřad by se měly spojit do společného řízení. Uloží se za ně jen jedna sankce v rozmezí pro nejhorší z těch přestupků a horní hranice se zvyšuje o polovinu.. ale obvykle i za několik špatných parkování dostanete stejně pokutu na spodní hranici jako za jedno parkování.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #18 kdy: 08 Března 2019, 15:53:59 »

Přesně tak. Když na daném místě budete parkovat pořád, tak Vám budou chodit výzvy k zaplacení částky.
A k nějakému domnělému přestupku úřad zahájí řízení. A všechno, co se událo před zahájením, by měl sloučit do jednoho.
Kdybyste měl nějaké překročení rychlosti apod, tak tam je vyšší sankce a parkování by se tím "neutralizovalo", s nějakým koeficientem.

Vždycky, když zaparkujete, tak můžete na sousedku zazvonit.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #19 kdy: 08 Března 2019, 17:22:18 »

- až budu něco od MeU potřebovat, tak na mě budou koukat jako na toho co dělá problémy
Vy od MěÚ (nikdy) nechcete laskavost, nýbrž aby plnil svou povinnost Vám sloužit, když byl pro tento účel zřízen a Vy si ho za to platíte. Že MěÚ většinu času škodí, je sice fakt, ale rozhodně to není správně.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #20 kdy: 08 Března 2019, 20:51:24 »

Teď mi došlo, že od doby na kdy mi přišlo to lejstro, tak jsem tam teoreticky parkoval několikrát...

Každopádně budu celý týden mimo, někdo kdo by měl čas udelat návštěvu MeU?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #21 kdy: 08 Března 2019, 22:13:49 »

Tak jestli dobře čtu jste ve fázi odpustkového dopisu..
když jste tam parkoval víckrát tak asi stejně nechcete odpustek platit.. na odpustky není společné řízení (protože odpustek není pokuta, ale něco jako úplatek aby úřad ten přestupek neřešil).

Jestli hrozí odpustky celkem aspoň za 1500 tak je přestupek i levnější.

Navíc jestli úřad doručil odpustek poštou i když máte DS tak je šance že to bude dělat i dál a to dává taktickou výhodu.. když ty dopisy nebudete vyzvedávat a necháte vhodit do schránky.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #22 kdy: 08 Března 2019, 22:29:08 »

Odpustek přišel za parkovani ze začátku února.
A v únoru jsem před barákem, tak jako všichni ostatní, parkoval několikrát ... takže otázka je kolikrát se chtělo babě-jaze práskat...

Tedy, že je teoreticky možné ještě nějaké dospisy dojdou... tentokrat ale vyzvedavat nebudu.

Ted mám ale jiný problém, protože jsem se v pátek kousnul v práci, tak jsem nestihl na ouřad zajít ofotit spis a celý příští týden jsem daleko ...

Nabízí se tedy:
- je tu někdo z okolí Pelhřimova a byl by ochoten na MeU zajít?
- požádat o výpis poštou?

Má žádost poštou odkladný účinek na lhůtu zaplacení odpustku?
V dopise se píše "zaplaťte do 10ti dnů od obdržení dopisu nebo udejte řidiče"
Jen nevím zda je to do 10ti pracovních dnů nebo se do toho počítá i víkend, pokud je to včetně víkendu, tak mám čas do přístího pátku... jenže já bych se mohl na MeU dostavit až v po 17hod a to tam těžko někdo bude :(

Lze udat řidiče, který "dočasně samozřejmě" bydlí na mojí adrese?

Něco jako: já majitel auta XXX, udávám řidič YYY, který v současné době bydlí u mne v podnájmu, pro obeslání proto použijte:
YYY
XXX
moje adresa
? jestli to nebude příliš nápadné ? nebo je lepší se domluvit s nějakým známý, který domnělý přestupek odmítne po prvním dopisu od MeU, že to neudělal.
« Poslední změna: 09 Března 2019, 00:35:00 od djh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #23 kdy: 10 Března 2019, 11:13:07 »

Na zaplacení má být 15 dní a ne 10.. a spočítat lhůty můžete kalkulačkou https://www.30kmh.cz/calc.html

O poslání spisu poštou žádat můžete, ale není jistota že ho pošlou.. někde v pohodě posílají, ale někde za žádnou cenu nepošlou.
Odkladný účinek na odpustek to nemá.. ale jestli k přestupku došlo v únoru a platit nechcete tak můžete řidiče udat i po lhůtě.. SO musí nejdřív aspoň 60 dnů hledat řidiče a až pak může pokračovat.. a tak na udání řidiče máte až 60 dnů od přestupku (je to 60 dnů od chvíle kdy přestupek došel na SO, ale to asi nevíte kdy bylo a tak je bezpečnější brát 60 dnů od přestupku).

Teď je asi stejně lepší odpustek neplatit když nevíte kolik dalších ještě přijde.. a tak se nemusíte stresovat a můžete zajít nahlížet asi tak do konce března a řidiče udat pak.

Udat řidiče na stejné adrese.. podle toho jestli to bude fiktivní Helmut a nebo reálný řidič který tam bydlí. Ale při udání existujícího řidiče musíte napsat i jeho správnou adresu.. když chcete udat existujícího řidiče s jinou adresou a nechat doručovat k vám tak ho vy musíte udat s jeho adresou a on pak oznámit úřadu že má doručovací adresu u vás.. ale to je asi jednodušší aby vám rovnou dal plnou moc na řešení toho řízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #24 kdy: 10 Března 2019, 18:55:22 »

příjdu a řeknu, že chci vidět spis a že si ho ofotím mobilem, ano?
mohou to odmítnout s tím, že mi ho pouze za poplatek ofotí, že si ho sám ofotit nesmím?

To záleží jak kdy a jak kdo a jak kde. Na jednom úřadě se mne dvakrát, jakmile jsem požádal o nahlédnutí, hned sami zeptali jestli chci kopii a zadarmo mi ji udělali a jednou jsem bojoval se samotnou paní vedoucí, která mne chtěla nechat přijít až po 4 hodinách což jsem odmítal, tak ta mně to nenabídla, ale počkala až si to na mobil ofotím a nic už pak nenamítala.

Já si ten zákon vykládám tak že by vám tu kopii měli na požádání udělat zdarma sami a nebo strpět její pořízení Vašimi prostředky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #25 kdy: 10 Března 2019, 19:16:30 »

Výzva k úhradě určené částky s termínem úhrady stanoveným v přímém rozporu s ustanovením ZPPK (par. 125h, odst. 3 zák. č. 361/2000 Sb.) je vůči provozovateli neúčinná.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #26 kdy: 10 Března 2019, 19:56:09 »

ale i být za potížistu není jen negativní.. často naopak nejvíc projde lidem kteří si neustále stěžují na každou chybu kterou úřad udělá.

Mohu potvrdit. Stalo se mi: Jdu na úřad a jimi požadovaný dokument mám vytištěný z DS a na flešce ve formátu .zfo celou datovou zprávu k ověření - paní chce kulaté razítko a když předstrčím flešku tak podjede od okénka jako svíčková bába od čerta, div se nepokřižuje a že ne, voláme šéfovou -také ne, voláme šéfa šéfové  - ten není k dostižení - chci od nich Potvrzení o odmítnutí provést úkon - Nejdřív že ne a když naznačím že mám zapnuté nahrávání v telefonu, najednou se vše obrátí papír vezmou na flešku zapomenou a úkon provedou....když jsem přišel podruhé a chtěl něco co nemělo v zásadě žádnou oporu v zákoně, paní mně poznala a už se nehádala a se slovy "co vím tak normálně to neděláme ale s Vámi se nemá smysl dohadovat že" ...

Takže ano být potížista se někdy i vyplatí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #27 kdy: 10 Března 2019, 20:23:42 »

Potížista je ten, co má tu drzost chtít vlašák?
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #28 kdy: 10 Března 2019, 21:31:42 »

Výzva k úhradě určené částky s termínem úhrady stanoveným v přímém rozporu s ustanovením ZPPK (par. 125h, odst. 3 zák. č. 361/2000 Sb.) je vůči provozovateli neúčinná.

Na papíru se píše:
"... policií ČR bylo zjištěno, že vozidlo během těchto 15ti minut parkovalo na silniční vegetaci ... a proto porušilo par.27 odst 1 pism. r ... a tím se řidič dopustil přestupku dle par. 125c odst 1 pism. k."
" .. protože jste v registru majitel a nesete za něj odpovědnost jakožto provozovatel ... dle par 125f odst 2 je pokuta xxx kč dle par 125h odst 1 právně podložena"

poučení:
"... pokud do 15ti dnů zaplatíte, tak správní orgán věc odloží"
"... pokud to neuhradíte, tak můžete do 15 dnů napráskat může provozovatel vozidla sdělit správnímu orgánu totožnost řidiče ... což bude považováno jako podání vysvětlení"
" ... neuhradíte-li ani nenapráskáte, tak bude správní orgán pokračovat v šetření. ... nezjítí-li však do 60 dnů, kdy se o údajném přestupku dozvěděl, skutečnosti odůvodňující zahájení řízení o odpovědnosti proti určité osobě, tak dle par125f odst 1 zahájí řízení o přestupku proti provozovateli vozidla pro porušení par 10 odst 3."

vím měl jsem to napsat rovnou na začátku...
Takže co tedy dál? Dle kalkulačky mám čas do 20.3.

« Poslední změna: 11 Března 2019, 08:44:57 od djh »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva k zaplacení částky dle par.125h odst.1 zák. č.361/2000 sb.
« Odpověď #29 kdy: 10 Března 2019, 23:17:11 »

Hm. Tak 10 versus 15 dní udělá opravdu rozdil. Co třeba zkusit napříště poskytovat informace namísto dezinformací? Ale to asi nepůjde, jelikož i v posledním příspěvku v citaci uvádíte např. slovo napráskáte, takže je jasné, že jste s citacemi asi takový kamarád jako Táňa Malá.

Takže dál si to řešte, jak je Vám libo.
IP zaznamenána