30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Poučení adresáta nebylo vhozeno do schránky  (Přečteno 920 krát)

eldorado

 • Příspěvků: 9
  • Zobrazit profil
Poučení adresáta nebylo vhozeno do schránky
« kdy: 28 únor 2019, 01:40:47 »

Dobrý den,
při řešení přestupku mi jedno oznámení spadlo do schránky bez poučení adresáta, ve schránce bylo jen potvrzení o zásilce s poznámkou, vrátit odesílateli, bez odůvodnění ve spisu.
Při převzetí je poučení neodtrženo na obálce.

Co si zběžně pamatuji musí být podle NSS poučení vhozeno do schránky, aby mohla být uplatněna fikce doručení - vidím to jako jedinečnou příležitost prokázat, že se tak neděje.

Orgán v předešlých případech také doručoval způsobem nevhazovat do schránky a vrátit odesílateli, bez podpory ve spisu. Byla podána stížnost na jednání úřadu, ta byla vyřízena způsobem, že na jiný právní názor ohledně doručování si nelze stěžovat, s tím, že to má být podáno až kraji.

V konkrétním případě to nijak nepomůže, jednalo se o doručení odpovědi stížnosti, určitě bude podána další stížnost na způsob doručování.
Obecně se tomu nedá bránit, protože důkazy ničí pošta+úřad, když si všimne, že nebylo poučení odtrženo - adresát tak nemá způsob, jak dokázat, že k tomu došlo.

Máte nějaké doporučení, jak toho využít ve veřejném blahu?
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 831
  • Zobrazit profil
Re:Poučení adresáta nebylo vhozeno do schránky
« Odpověď #1 kdy: 28 únor 2019, 07:28:51 »

Máte nějaké doporučení, jak toho využít ve veřejném blahu?
Šlo-li o doručování vyrozumění o „vyřízení“ stížnosti, tak se obávám, že na absenci vložení poučení do schránky, případně svévolné vyloučení vložení písemnosti do schránky po uplynutí úložní lhůty, moc jinak než novou stížností reagovat nemůžete.

Obecnému blahu to asi tolik neposlouží, ale tvrdíte-li, že jde o běžnou praxi dané pošty, resp. úřadu, a že jste tím byl či můžete být v budoucnu poškozen, ovšem bez možnosti to prokázat, tak jim nejvíc zavaříte tím, že v situaci, kde o nic nejde, ale prokázat to zrovna můžete, to náležitě rozmáznete, třeba zrovna těmi stížnostmi. Až budou v budoucnu tvrdit, že pošta by přeci nic takového neudělala, budete proti tomu mít snadnou obranu.
IP zaznamenána

pk202

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 301
  • Zobrazit profil
Re:Poučení adresáta nebylo vhozeno do schránky
« Odpověď #2 kdy: 28 únor 2019, 09:10:43 »

Jestli to dobře chápu, tak ve schránce Vám vždy přistane pouze takový ten počítačový papír od české pošty, ale to poučení zůstane na obálce a tím pádem nevíte číslo jednací atd.
Jak píše hh zkuste jim to na nějaké nezajímavé písemnosti dokázat. Jednak těmi stížnostmi, druhak bych zkusil, jakmile Vám pošta hodí to její oznámení, naklusat na poštu a písemnost vyzvednout. Podle mne tam ještě bude to oznámení neodtržené. Tohle nafotit a hned na poště stropit virvál, že takto ne a pokud možno je donutit to nějak na místě zaprotokolovat (jako stížnost). Tím budete mít v ruce důkaz, že pošta chybuje.
Mimochodem, zkuste nahlédnout do spisu, třeba to blba netrkne a poučení nechá neodtržené tak jako mu to vrátila pošta.
IP zaznamenána