30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: doručování poštou  (Přečteno 6921 krát)

200km/h.

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
doručování poštou
« kdy: 14 Února 2019, 17:50:12 »

Zdravím všechny,
 mám dotaz ohledně doručování. Odpustkovou výzvu převzala manželka, podepsala autogramem doklad pošťačce, takže mě osobně jakožto údajnému pyrátovi nedoručeno. První téma tu založil Číkus viz: odpustkovou výzvu převzala manželka. Teď nový vývoj. Po roce boje s orgánem, za pomoci Číkuse to vypadá na vyslovení viny, orgán si jede stále svoje doručeno a basta. Je imunní vůči jakýmkoli dalším důkazům, nicméně jsem do donutil reklamovat doručení zásilky u pošty a ta samozřejmě tvrdí, že doručeno v pořádku, nicméně v dokladu který se podepisuje při převzetí zásilky je pouze napsáno tiskacím písmem moje příjmení a autogram. Není tam údaj číslo OP, byť je předtištěno na formuláři. Za mě tedy konkrétnímu adresátovi nedoručeno. Normální člověk by uznal chybu a game over. Po dosavadních zkušenostech, kdy úřednice jsou schopné tvrdit, že čtverec je kulatý prosím o informaci, jestli není nějaký zákon nebo vyhláška, kde je přesně uvedeno jaké náležitosti musí mít dodání na dodejku. Tedy ne jen předtištěný formulář pošty, ale i nějaké paragrafy, které toto nařizují. Z dosavadního vývoje se obávám, že ani toto nedoručení jmenovité osobě je nezastaví od výroku vinen a pomalu se chystám na druhé odvolací kolo.
Děkuji za odpovědi.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2019, 18:50:49 »

Při převzetí zásilky si pošťačka opisuje číslo o.p. Bez tohoto údaje snad ani nemůže vydat zásilku  ???
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2019, 18:58:23 »

Viz §19, odst 6) SprŘ

Prostě trvejte na svém, že doklad o doručení neexistuje. Jméno a příjmení nejsou dostatečná identifikace osoby, zvlášť když zjevně nebyly uvěřeny.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2019, 20:31:53 »

Ale je to průchodný argument jen jestli máte DS.. jinak bylo doručeno stejně.. jen o něco později fikcí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2019, 20:36:56 »

2M> To si úplně nemyslím. Pokud pošta doručila špatné osobě na první dobrou, nebyly splněny podmínky pro doručení fikcí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2019, 20:49:39 »

Aha.. to je pravda.. jestli ani nevhodili poučení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2019, 01:51:59 »

2M> A ještě rozšíření myšlenky:

den 0: První pokus o doručení, adresát nezastižen, vhozena výzva (k vyzvednutí zásilky, od pošty) i poučení (dle SprŘ, od SO).
den A: Druhý pokus o doručení, zásilku (určenou do vlastních rukou) přebírá manželka.
den B: Adresát se na základě ve schránce nalezené výzvy dostaví na poštu a požaduje vydání uložené písemnosti. Dozvídá se však, že písemnost již byla doručena dříve. (nepovinný bod, jelikož to lze dost těžko dokázat jak ze strany adresáta, tak ze strany pošty)

Může snad být v takovém případě aplikována fikce doručení?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2019, 07:47:15 »

Může snad být v takovém případě aplikována fikce doručení?
Pošta to má za doručené a při případné reklamaci se zeptá doručovatelky zda to doručila. A vona, že jo. A je to.
Takhle mi "vyřešili" i nevhozenou zásilku. Máňa říká, že to tam vhodila, tak teda vhodila a basta.
IP zaznamenána

200km/h.

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2019, 12:26:21 »

Zdravím, jo tak nějak jak píše Jan Novák. Máňa napsala na papír že doručila a hotovo. Proto hledám, jestli někde nejsou vypsaný náležitosti dodávání do vlastních rukou na dodejku. SprŘ to říká jasně, ale nedefinuje a v poštovních podmínkách to taky není jasně definováno. A po dosavadních zkušenostech se obávám, že to, že jsou na dodávacím dokladu který si nechává pošta, předepsané jasné kolonky jméno, podpis a číslo dokladu kdo zásilku převzal stačit nebude. Normálnímu bělochovi ano, ale těmhle....
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #9 kdy: 19 Února 2019, 12:54:09 »

Za mě pokud nemá SO jak prokázat, že jste to převzal zrovna vy (k čemuž jméno a podpis nestačí), tak prostě nemá doručeno. Podpořit to můžete svědeckou výpovědí vaší ladies, že dopis převzala a pak ho omylem asi s reklamními letáky vyhodila do koše nebo spálila v krbu.
IP zaznamenána

200km/h.

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:doručování poštou
« Odpověď #10 kdy: 19 Února 2019, 13:08:12 »

Za mě pokud nemá SO jak prokázat, že jste to převzal zrovna vy (k čemuž jméno a podpis nestačí), tak prostě nemá doručeno. Podpořit to můžete svědeckou výpovědí vaší ladies, že dopis převzala a pak ho omylem asi s reklamními letáky vyhodila do koše nebo spálila v krbu.

Něco takového jsem už udělal, poslal jsem jim čestné prohlášení, kde manželka prohlašuje, že dopis převzala ona a tedy mě nebylo doručeno a ....nic. Reakce nula, nikdo se tím nezabývá, jako bych nic neposlal. Jedou si stále svoje. Doručili jsme, nezaplatils odpustek, tak teď si tě vychutnáme.
IP zaznamenána