30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení od PČR poštou, mám datovku  (Přečteno 6066 krát)

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Doručení od PČR poštou, mám datovku
« kdy: 19 Března 2019, 00:36:19 »

Zdravím, dorazila mi na poštu výzva k podání vysvětlení od PČR. Nevyzvedl jsem. Mám datovku na fyzickou osobu.

V Zákoně o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů (č. 300/2008 Sb.) se v § 17 píše, že orgán veřejné moci musí doručit přes datovku.

Jak to tedy je? Musí doručit datovkou a když vyzvednu na poště, bude se brát jako doručeno? Díky!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Doručení od PČR poštou, mám datovku
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2019, 00:44:40 »

Citace
Musí doručit datovkou a bude se brát jako doručeno?
Ano a ano.

EDIT: Je to trochu jinak. Musí doručit zaslat datovkou, doručeno může být i jinak (nahlížením do spisu, vyzvednutím poštovní zásilky u doručovatele či na poště, v nějaké fázi řízení se blbě přiznat k doručení ....). Na doručení pozemní poštou nefunguje fikce doručení, tedy pokud obálku necháte vhodit do schránky, nebylo doručeno.
« Poslední změna: 19 Března 2019, 00:48:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Doručení od PČR poštou, mám datovku
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2019, 00:58:39 »

Děkuji za odpověď. Jsem zvědav na další postup PČR, dopis vyzvedávat nebudu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Doručení od PČR poštou, mám datovku
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2019, 03:48:36 »

Pozor ale na to, kdyby Vás pošťačka náhodou zastihla, tak nesmíte říkat - já nic nechci já mám DS, ale musíte se vyhnout doručení jinak, např, nemám u sebe OP - tak já si to teda vyzvednu na poště....
A i potom - pokud dopis vhodí do schránky, si musíte dát pozor, abyste se neprozradil že jste se s písemností seznámil.
IP zaznamenána