30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Napomenutí skupiny osob  (Přečteno 7017 krát)

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Napomenutí skupiny osob
« kdy: 05 Prosince 2018, 12:16:09 »

Zdravím,
včera mi v datové schránce přistálo jedno milé psaní ve kterém jsem byl obviněn a potrestán. Zarazilo mě že je tam napsáno více osob, kterým bylo toto oznámení odesláno. Po nahlédnutí do spisu jsem mohl vidět a vyfotografovat listiny jako "opis z evidence přestupků" a podobně s údaji všech ostatních osob a to i s údaji jako jejích trvalé adresy, rodná čísla a podobně. Je toto vůbec možné/běžné?
Můj další dotaz je na to pokud podám proti rozhodnutí odpor může mi hrozit něco horšího než toto napomenuti? (krom uhrazení 1000korun za náklady)

IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2018, 12:39:35 »

Ne. Vyšší sankci než v příkazu dostat nemůžete (jen budete hradit správní poplatek 1 000 Kč v případě prohry).
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosince 2018, 12:52:34 »

A jestli to není tajný, co je skutková podstata? Co je to za činnost, za kterou orgán vypisuje lejstro bez inkasování peněz?
IP zaznamenána

V3mach

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosince 2018, 13:02:39 »

e-m: na road-fens webu jsem se dočetl:
"Pokud byl proti příkazu podán odpor, nelze obviněnému v řízení uložit jiný druh správního trestu s výjimkou napomenutí nebo vyšší výměru správního trestu, než mu byly uloženy příkazem..."
Tak mě to trošku zmátlo.

Jan Novák: Přestupek proti veřejnému pořádku. (pokud by se věcí chtěl někdo zabývat mohu poskytnout detaily ale jelikož mi nehrozí nic víc než napomenutí tak nevidím důvod proč nebojovat sám :D )
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2018, 13:49:15 »

Zakon 250/2016, § 88 (2):
Ve společném řízení se projednají rovněž přestupky více podezřelých, jestliže spolu souvisejí, jejichž skutková podstata se týká porušení právních povinností vyskytujících se ve stejné oblasti veřejné správy a k jejich projednání je příslušný týž správní orgán.

Asi odpovida na tvoji otazku ohledne 'napomenuti skupiny osob', ne? Co se tyce osobnich udaju, nemam poneti jestli to je spravne nebo ne.

Co se tyka podani odporu je to (dle meho amaterskeho vykladu a pokud to dobre chapu) tak, ze jedinym 'jinym druhem trestu' jez lze ulozit (namisto pokuty napriklad) je napomenuti - coz je nejmirnejsi trest.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2018, 13:49:41 »

Tak v případě prohry budete muset zaplatit 1000 CZK.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosince 2018, 13:59:25 »

Záleží na tom, jestli má třeba zbroják, protože za dva přestupky (byť řešené napomenutím) je zrušen.
Nevíme o co jde ani jaké budou důkazy, to už si pak kolega musí rozhodnout sám.

Může to být třeba tak, že kamarádi to vezmou na sebe stylem "my dělali bordel a on nás napomínal"
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosince 2018, 14:11:38 »

To napomenutí bude 5 let v evidenci a dalších 10 let v archivu. Vzhledem k dynamice legislativy bych nechtěl mít evidované ani napomenutí. pro sichr.
IP zaznamenána

dank

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #8 kdy: 05 Prosince 2018, 14:19:04 »

Před podáním odporu bych zvážil, jak se zachovají vaši spoluobvinění. Byl jsem v podobné situaci, řekl jsem si že zabojuju a projel jsem to na tom, že ostatní obvinění nepodali odpor, úřednice je předvolala jako svědky a oni se zalekli výhružky pořádkovou pokutou.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #9 kdy: 05 Prosince 2018, 14:34:05 »

Člověk může spoléhat jen na sebe.
Škoda tedy, že když podá jeden z nich odpor, že pro ostatní příkaz nabyde právní moci, když jsou na jednom příkazu uvedeni všichni najednou.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #10 kdy: 05 Prosince 2018, 15:06:14 »

Kamiq: Proč škoda? Procesní společenství založené tím, že v jednom řízení (resp. jedním příkazem) je rozhodnuto o více (spolu)obviněných, nepochybně není nerozlučné, není žádný důvod, proč by odpor jednoho účastníka měl rušit příkaz ve vztahu k jinému účastníkovi. Pokud bych z libovolných důvodů chtěl příkaz akceptovat (a situací, kdy je to racionální a výhodné, může nastat mnoho, nejde jen o případy postavit se k tomu jako chlap), to bych měl být odkázaný na to, že někdo jiný nepodá odpor?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #11 kdy: 05 Prosince 2018, 19:08:07 »

IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #12 kdy: 05 Prosince 2018, 22:11:27 »

Z ostatních se stanou svědci a budou mluvit pravdu, jak psal dank.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #13 kdy: 05 Prosince 2018, 23:09:43 »

i svědek může odmítnout výpověď  ;)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Napomenutí skupiny osob
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2018, 00:11:41 »

Z ostatních se stanou svědci a budou mluvit pravdu, jak psal dank.
+1

i svědek může odmítnout výpověď  ;)
Jenže to je spíše zbožné přání. Realita je jinde.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.