30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Plná moc pro Celní Úřad vzor?  (Přečteno 2590 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Plná moc pro Celní Úřad vzor?
« kdy: 03 Ledna 2019, 18:07:34 »

Zdravím vespolek,

chtěl bych se zeptat, zda někdo z Vás náhodou nemá vzor plné moci, díky které bych panu X mohl dát souhlas, aby mým jménem vystupoval u Celního Úřadu a mohl převzít zásilku na mé jméno? Věc se má tak, že jsem si před měsícem objednal balíček z Ameriky, který teď leží na Celním Úřadě a čeká. Mohu dát plnou moc České Poště a ta mě bude zastupovat a řešit to, to ovšem nechci, nechci ještě jim platit něco za zastupování, proto bych to rád řešil sám s kamarádem, který v Praze bydlí a může tam zajít. Volali jsme tam a po telefonu řekli, že potřebují fakturu a plnou moc, oni ověří cenu balíčku a vydají mu balíček, případně doplatí clo. Můj problém je, že nikde na internetu nemohu najít žádný vzor plné moci pro zastupování pro toto.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro Celní Úřad vzor?
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2019, 18:24:45 »

Když jsem jezdil na MKD před vstupem do EU tak jsem vystupoval samozřejmě jako deklarant a měl jsem normálně od stálého zákazníka vystavenou celkem normální neověřenou plnou moc,že pan ten a ten je oprávněn zastupovat firmu tu a tu v celním řízení v souvislosti s dovozem výše uvedených komodit od firmy té a té. A nikdy nebyl problém. Samozřejmě dovozové papíry vystavoval smluvní špeditér příjemce, já si papíry u něho vyzvedl a mazal s nimi na celnici a za půl hodiny bylo po nerváku. 
 Prostě napište stejnou plnou moc jako, jako když někoho zmocňujete  k zastupování ve spravním řízení. Jen slovo správní zaměňte za celní.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro Celní Úřad vzor?
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2019, 18:36:36 »

Děkuji za info, použiju tedy normální plnou moc a jen jí upravím do stylu celního úřadu, jednání o zásilce atp.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc pro Celní Úřad vzor?
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2019, 02:39:52 »

Nebo upravit tu od České pošty.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.