30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DASka  (Přečteno 31924 krát)

javanse

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
DASka
« kdy: 02 Září 2014, 18:09:43 »

Ahoj
Chci se zeptat, zda už jste někdo zkusili zapojit do střetů s Opicajty DASku. Podle mých indicií by měli být schopni poměrně slušně pořešit správní řízení. A když jsem podal opicajtovi papíry od auta (TP...) a ve futrálu "zapoměl" kartičku od DAS odjížděl jsem asi po minutě s přáním hezkého dne. Je možný, že se jich opicajti bojí? Nebo je to jen Urbanlegend? Máte někdo zkušenosti?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2014, 11:16:09 »

Chci se zeptat, zda už jste někdo zkusili zapojit do střetů s Opicajty DASku.
Já ne, ale vím o takovém případu. Bohužel jen vzdáleně a nevzpomínám si přesně na výsledek. Ale jiný než WIN by mě překvapil.
A jestli máte DASku tak právě za tohle je platíte, ne? Aby tohle řešili.

Urychlení silniční kontroly bych taky věřil. DAS pokud vím svým klientům doporučuje při kontrole asi totéž co FSM: Nevypovídat, nepodepisovat, při potížích volat právníka (v jejich případě DASku). Z toho snadná pokutička nekouká.
A mimo to na té kartičce určitě bude něco o telefonu na právníka, to taky zabírá  :)
Zapomínat ji u dokladů je dobrý nápad  :)
IP zaznamenána

kicw

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2014, 11:31:28 »

DAS jsem měl. Zrušil jsem je, protože na vše co jsem kdy vhtěl byla výluka. Po telefonu poradili známému, ať zaplatí, že to jinak může být ještě dražší - zrušil také. Nedoporučuji.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2014, 13:59:15 »

DAS jsem měl. Zrušil jsem je, protože na vše co jsem kdy vhtěl byla výluka. Po telefonu poradili známému, ať zaplatí, že to jinak může být ještě dražší - zrušil také. Nedoporučuji.

Presne stejna zkusenost. DAS fungovala pred cca 15 lety vyborne. Uspesne pomohli napr. v pracovne-pravni cause. Posleze zacalo pribyvat vyluk v plneni, podminky zacaly byt plne malyh pismenek a nakonec uz nechteli pomoc prakticky s nicim - pravda, dopravu a spravni rizeni jsem s nimi resit nepotreboval ... ale take jsem ukoncil smlouvu nekdy 2009. Jak je to v soucasnosti nevim, ale ma-li nekdo zkusenost, sem s ni.
IP zaznamenána

kstano

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2014, 22:20:14 »

S DAS som riesil jeden problem (pravny, ale nesuvisiaci s priestupkami) a akurat mi to skomplikovalo situaciu, lebo som to riesil cez nich a po dlhom zdrziavani a doplnovani dokumentov/info (pricom ja som sa chcel domoct prava, nepotreboval som prekluzi) mi napisali, ze to moje poistenie nekryje.

Potom som mal druhy pripad, kde po tom, co som im poslal dokumenty k pripadu mi poslali odpoved - taku frazicku, ze "nebudu ma zastupovat, moje prava neboli dotknute..." Hned som poistku zrusil. Ked som tento pripad vyhral a protistrana mala povinnost zaplatit 3 500 Eur (98 000 CZK) trovy pravneho zastupenia, tak som im bol ukazat rozsudok a ten panacek, co to predtym odmietol len rozpacito pozeral.

Sam sa im cudujem, ved na trovach by mali mat hlavny biznis, nie na poisteni....
IP zaznamenána

Romulus

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2015, 16:46:23 »

Dobréj, kamoš měl DAsku a prd mu pomohli. Jinak se s ním policajti bavili úplně normálně. A s Dasky si nic nedělali i když jim řekl ,že ho budou zastupovat.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2015, 22:12:08 »

jojo, měl jsem je rok a kousek a chtěl po nich pomoci ve dvou věcech. Na první v podmínkách našli výluku a z druhé se vykroutili tím, že tvrdili, že věc nastala ještě před vznikem pojištění, což jsem rozporoval, ale neúspěšně. Takže šli z domu, co s takovým pojištěním.
IP zaznamenána

ygaptb

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #7 kdy: 19 Června 2015, 14:18:55 »

DASku mám, jen jsem zatím nepotřeboval řešit věci související s policajtama. Dopravní situaci jsem už řešil (loni), stál jsem na křižovatce a zezadu buch. Sepsali jsme s viníkem záznam a já si v něm nechal podepsat, že jsme se dohodli na tom, že viníkem je on. Pojišťovna viníka odmítla přiznat plnou škodu s tím, že jedno poškození zadních dveří prý nemá příčinnou souvislost s nehodou. Trvala na tom a přesvědčil je až znalecký posudek z Dekry, takže zaplatili nakonec celou škodu i ten posudek. Z mého pohledu situace dobře zvládnutá, tu komunikaci směrem ke druhé straně je fakt sranda číst :).

Druhá věc se týkala situace, kdy jsem někomu něco prodával přes net a já blb jsem to poslal ještě před tím, než peníze dorazily. Ty pak už nedorazily. Bylo to pár stovek, ale nechal jsem DASku, ať řeší. Vyřešili to tak, že po několika upomínkách včetně té předžalobní nakonec žalobu nepodali a vzniklou škodu mi zaplatili ze svého. Zdůvodnili to tím, že je poměrně malá šance, že bych z toho zmetka vůbec něco dostal a bylo by to na několik let a že je pro ně efektivnější mi to zaplatit ze svého. Takže já svoje mám, DASka splnila povinnost a šmejd má zadarmo nějakou věc :).

Takže já u DASky zatím zůstávám, i když nevím, jak to uměj na silnicích (tak nějak doufám, že je nebudu v tomhle potřebovat). Už se mi zaplatila na několik let dopředu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #8 kdy: 19 Června 2015, 14:44:14 »

DASku mám, teď řeším přestupkové řízení, kdy jsem střílel po psovi. Komunikují, přidělili právníka, ten funguje v pohodě. Na přestupkové komisi si z právníka nic nedělali, plácali tam blbosti, tak jim to rozstřílel v odvolání a teď čekáme.
Nemá problém jít i ke správnímu soudu, podle něj byla střelba zcela ok.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2015, 19:58:06 »

Jasná reklamní činnost.  :x
Stačí se podívat na statistiku prvního přispěvatele. Připojil se jenom jednou, napsal příspěvek a ani ho nezajímali odpovědi. Celkem 8 minut online.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2015, 00:58:07 »

Jasná reklamní činnost.  :x
Stačí se podívat na statistiku prvního přispěvatele. Připojil se jenom jednou, napsal příspěvek a ani ho nezajímali odpovědi. Celkem 8 minut online.
Chápu, jen registrace neumožňuje celkem nic navíc. Takže pokud nebudu přispívat, mohu fórum v klidu číst jako neregistrovaý uživatel. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2015, 08:53:50 »

zceyee: to je samozřejmě možné. Nicméně diskuzní forum je od diskuze. A pokud je člověk opravdu zapálený, tak většinou má něco co k dané problematice chce říct. Stejně tak, pokud sem napíšu příspěvek, tak bych chtěl reagovat a rozvíjet diskuzi. Jak psal kverulant, tohle je zcela zřejmě reklama. Nevím však, jestli správně zacílená.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #12 kdy: 26 Prosince 2015, 12:48:53 »

Paralelně s daskou řeším jeden sprdel v Židlích. Respektivě jsem musel jménem jednoho člověka podat na poslední chvíli odpor, protože se na to vyprd a přišel s tím 8 den a poté z něj vypadlo,že je pojištěnej u DASky. Tak ji kontaktoval a DASka mu sdělila, že je pozdě. Poté ji sdělil, že odpor už podal, tak se toho DASka ujala. S tím člověkem z DASky  jsem mluvil, že je ve fázi žádosti o spis a že byl zamítnut. Já jsem dostal paralelně také zamítavou odpověď.Tak jsem podal stížnost. Tomu člověku z DASky se moc nechce do stížnosti(má na to jiný názor), ale slíbil, že zajde nahlédnout do spisu. Tak ho nechám pracovat, ať se ukáže a uvidíme. Já teď budu jen prudit kolem spisu a budu přichystaný v záloze. 
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #13 kdy: 04 Března 2016, 13:41:42 »

Já mám z doslechu reference na DAS u dopravních věcí spíše negativní - ne že bych nevěděl o ničem, co se jim povedlo, ale od profesionálních právníků bych čekal jiné výkony.

Ad „žádný vysírky s prekluzí“ - dobrý právník by měl svého klienta bránit i využíváním procesních prostředků. To nejsou jen prekluse, ale například i důsledné hlídání toho, aby se úřad choval výhradně podle platných zákonů, dobře vyfutrované námitky podjatosti atd.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:DASka
« Odpověď #14 kdy: 26 Června 2016, 17:48:30 »

Čerstvá vlastní zkušenost - posílal jsem do DAS email, že chci pojištění zrušit, protože už v ČR nežiju. Za měsíc přišlo zpět, že to nejde a že se to musí poštou (uzavřít lze během 5 minut na internetu). Letěl jsem tedy do ČR napsat, zabalit, poslat dopis. Přišlo zpět, že jsem ho poslal pozdě a že musím uhradit pojistné na další rok. Zaplatil jsem a čekal na zrušení. Nyní, po měsíci, přišla předžalobní výzva, protože jsem pojistné zaplatil pozdě (o ten jeden měsíc) a mám zaplatit dalších 1000 Kč penále. Názor na takové jednání si udělejte sami (moje i jejich).

EDIT: Včera jsem volal do DAS s tím, že jestli to myslí vážně, nic nevěděli. Dnes se DAS se ozvala s tím, že teda nic nechce a že vrací přeplatek za nevyužité období.
« Poslední změna: 27 Června 2016, 14:18:56 od mcsoap »
IP zaznamenána