30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: [WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným  (Přečteno 35154 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #60 kdy: 23 Dubna 2019, 10:47:38 »

Ale tohle ti tu někdo už vysvětloval i když ne tak podrobně jako já.
Kamiq: Ono méně je někdy více. Když tak čtu váš blábol, dovolím si upozornit že 1) oznamovatel/poškozený v trestním řízení opravdu neprokazuje naplnění znaků TČ, 2) vznik škody není znakem TČ dle § 329 TZ a 3) znaky TČ křivého obvinění naopak naplňuje to, k čemu tazatele nepřímo navádíte, resp. píšete, že tak měl postupovat v minulosti (fingovat škodu, která nenastala). Příště bude podobně zavádějící post v poradně odstraněn.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #61 kdy: 30 Září 2019, 13:41:45 »

Abych doplnil, jak dopadlo přezkoumání vyřízení založení věci krajským státním zastupitelstvím. Samozřejmě to i krajské st. zast. smetlo ze stolu. Je tam mraky nesrovnalostí, např., že "Nikde není uvedeno, že by se jednalo o příjezdovou komunikaci zastavěného pozemku", přičemž dále dovozuje závěr, že se jedná o lesní cestu i přesto, že správě lesů nepatří. Čert vem, že je to jediná komunikace, která na danou přehradu vede, a také u ní končí. Akorát se ve mne posílil pocit bezmoci ve vztahu občan a plátce nemalé daně x stát.
Ačkoli mou snahu nepovažuji za úplně marnou, neboť zaměstnala alespoň pár státních zástupců a vyprodukovala jednu stížnost, která byla uznána jako odůvodněná, chci se zeptat, zda někoho nenapadá, jak přimět státní orgány se tímto zabývat? Zanedlouho to bude rok a věc bude promlčená. Byl bych moc rád, kdyby toho vohnouta alespoň museli vyslechnout. Takto se o podaném tr. oznámení ani nedozvěděl. Co když celé tr. oznámení sbalím, vytisknu a zašlu na policii?

Co se týče přestupku, posledním mým úkonem byla námitka podjatosti, od které je ticho po pěšině. Protože cca za měsíc to bude rok od prvního úkonu orgánu ve spr. řízení, čímž by měla zaniknout odpovědnost za přestupek, brzy je popoženu žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti k SO2.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #62 kdy: 25 Listopadu 2019, 08:12:39 »

Po čase opět zdravím. Dorazilo usnesení s tím, že se řízení o přestupku zastavuje, neboť zanikla odpovědnost za přestupek.
Zajímavé je odůvodnění, kdy město uvádí, že celou věc blokoval krajský úřad, který řešil od ledna do listopadu mnou podanou námitku podjatosti. Vyjádření krajského úřadu k námitce podjatosti je také vtipné, neboť podle něj, pokud se jednání konalo 8. 1. 2019, a já jsem námitku podal ihned další den (úřad uvádí pouze den doručení námitky, tj. 10. 1. 2019 - podle mého názoru by měl brát den odeslání dopisu, nikoli den doručení na úřad), nejedná se o včasně podanou námitku, tedy bezprostředně po tom, co jsem se o podjatosti dozvěděl. Dále už jsou jen plky k "systémové podjatosti", přičemž jsem namítal mnohem více věcí, ve kterých působila úřednice jako podjatá.
No nic, já velice děkuji všem přispívajícím a téma můžeme přesunout do "WIN".

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #63 kdy: 25 Listopadu 2019, 10:32:50 »

Vzhledem k tomu, že jste vyhrál na základě "promlčení" - ihned žádejte o náhradu nákladů správního řízení ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #64 kdy: 25 Listopadu 2019, 11:13:29 »

Já bych proti usnesení o zastavení řízení doporučil podat odvolání, pro začátek blanketní.

1. Aby s tím měli paraziti ještě nějakou práci.
2. Aby se parazitům hůř vymýšlely nějaké levárny jako třeba ve Frýdlantu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #65 kdy: 25 Listopadu 2019, 13:03:10 »

Zde je promlčení jednoznačné (řízení zahájeno doručením příkazu 16. 11. 2018), odvolání nic neřeší, i kdyby v zastavení byly nějaké formální chyby, výsledkem bude zas a pouze zastavení. Práci to přidělá odvolacímu SO, který ale má momentálně zjevně dost jiných starostí (a celkově funguje dost zvláštně, např. mi nedávno vyřídili opatření proti nečinnosti SO1 asi půk roku poté, co ve stejné věci sami rozhodli o zastavení řízení ...), tak bych jim snad ani nemotal hlavu.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #66 kdy: 25 Listopadu 2019, 13:36:41 »

Zde je promlčení jednoznačné (řízení zahájeno doručením příkazu 16. 11. 2018), odvolání nic neřeší, i kdyby v zastavení byly nějaké formální chyby, výsledkem bude zas a pouze zastavení. Práci to přidělá odvolacímu SO, který ale má momentálně zjevně dost jiných starostí (a celkově funguje dost zvláštně, např. mi nedávno vyřídili opatření proti nečinnosti SO1 asi půk roku poté, co ve stejné věci sami rozhodli o zastavení řízení ...), tak bych jim snad ani nemotal hlavu.
Odvolacím SO je zde Krajský úřad Ústeckého kraje, nikoli Pardubického.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #67 kdy: 25 Listopadu 2019, 13:38:05 »

Vzhledem k tomu, že jste vyhrál na základě "promlčení" - ihned žádejte o náhradu nákladů správního řízení ;)
Na to se nyní chystám. Viděl bych to tímto způsobem, viz. příloha. Činím tak prvně, můžete mi na to, někdo edukovanější, prosím juknout? :) Je šance na úspěch? Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #68 kdy: 25 Listopadu 2019, 13:48:03 »

Zde je promlčení jednoznačné...
Ve Frýdlantu bylo také jednoznačné, že se nejedná o přestupek dle § 125f ZPPK...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #69 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:02:33 »

Odvolacím SO je zde Krajský úřad Ústeckého kraje, nikoli Pardubického.
Pravda, zamotalo se mi to s jiným vláknem.

Ve Frýdlantu bylo také jednoznačné, že se nejedná o přestupek dle § 125f ZPPK...
Ale no tak ... Že orgáni zkoušejí sprdelizovatelovat stání za zákazem vjezdu je známo, opakovaně zde koluje stanovisko MV (založené na argumentu a minori ad maius), existuje ten KÚ odkazovaný rozsudek týkající se stání na V13a ... Přestupek je sprdelizovatelný při kumulativním splnění podmínek v § 125f(2)(a-c) a v dané situaci jak a), tak b) nemá jednoznačný výklad.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #70 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:09:56 »

Aby nezkoušeli argumentovat, že v zákoně není uvedeno, že se u promlčení jedná o pozemský rok.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #71 kdy: 25 Listopadu 2019, 14:40:00 »

Na to se nyní chystám. Viděl bych to tímto způsobem, viz. příloha. Činím tak prvně, můžete mi na to, někdo edukovanější, prosím juknout? :) Je šance na úspěch? Díky.
Argumentujete odškodněním za nedůvodně vedené trestní stíhání - tam ale nefunguje analogie. Skončí-li trestní stíhání zproštěním či zastavením z určitých důvodů, automaticky se všechny úkony, především samotné zahájení, považují ve smyslu OdpŠk za nezákonná rozhodnutí, za která lze žádat náhradu. U přestupkového řízení to není stejné, zahájení není rozhodnutím. Musíte najít ve vedení řízení nějaké konkrétní vady, nesprávný postup - srov. II. ÚS 3005/14, II. ÚS 1099/19.

Zde konkrétně asi obtížně napadnete samotný fakt zahájení řízení, dostatečné podklady k podezření, že obviněný porušil DZ, v době zahájení řízení evidentně byly - pokud jde o okolnosti zastavení, kudy jste se tam dostal atp., to mělo být řešeno v rámci dokazování, na což ale kvůli průtahům bohužel nikdy nedošlo. Takže chcete-li se o náhradu kočkovat, zaměřil bych se spíše tímto směrem - že vám právě kvůli průtahům úřady zmařily možnost se obhájit věcně.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #72 kdy: 26 Listopadu 2019, 12:07:14 »

Zde je promlčení jednoznačné (řízení zahájeno doručením příkazu 16. 11. 2018), odvolání nic neřeší, i kdyby v zastavení byly nějaké formální chyby, výsledkem bude zas a pouze zastavení. Práci to přidělá odvolacímu SO, který ale má momentálně zjevně dost jiných starostí (a celkově funguje dost zvláštně, např. mi nedávno vyřídili opatření proti nečinnosti SO1 asi půk roku poté, co ve stejné věci sami rozhodli o zastavení řízení ...), tak bych jim snad ani nemotal hlavu.
Diskuse se již podobá gaychatu, tož si přisadím k odkazovanému článku o systémové podjatosti kraje perníku....Krajští soudruzi udělili ekologickou výjimku chvaletické elektrárně na produkci rtuti a dusíku, kterou mu nadřízené ministerstvo hodilo na hlavu. Nepovedlo se to tak nějak "potichu protlačit" - spíše se to naopak ventilovalo až příliš a soudruzi začali mít poněkud obavy - tedy se učinili systémově podjatými. Vůbec jim přitom nevadí, že zcela shodná parta navrhla a pomohla protlačit změnu SprŘ o systémové podjatosti - http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=54&CT1=0, kterou se nyní ohání ve většině námitek. Takže shodný hejtman nyní tvrdí, že je v podstatě systémově podjatý v jakékoliv věci, kde je účastníkem nějaký městský úřad z jeho kraje či kraj sám. Ohání se přitom judikáty z roku cca 2004, které sám pomáhal zákonem překonat. Jednal-li by takto někdo známý, řekl bych mu "ty jsi ale debil" - zde je k tomu třeba funkce hejtmana.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #73 kdy: 20 Prosince 2019, 07:38:13 »

Neprávní dozvuky přestupku, aneb přání k Vánocům, které již putuje poštou k srnomrdovi.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #74 kdy: 27 Února 2020, 11:27:37 »

Nakonec jsem žádost o poskytnutí zadostiučinění s ohledem na rady zdejších upravil a přece jen odeslal.
Ministerstvo dopravy teď žádá o doplnění - chce doložit, jak se mne obvinění psychicky dotklo, a jak mi vznikly prokazatelné náklady - vyčíslení jim nestačilo.
Napadá Vás něco zajímavého, co by se dalo uplatnit? Podotýkám, že po doktorech běhat nechci - ŘP potřebuji a ZP taktéž ztratit nechci.
Myslíte, že pro doložení cestovného bude stačit kopie velkého TP vozidla, že jsem opravdu majitelem?
Za jakékoli nápady díky :)
Hezký den.
Sudaler
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6