30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným  (Přečteno 35156 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #45 kdy: 08 Ledna 2019, 11:23:41 »

Z protokolu plyne, že jste orgánovi vycházel poměrně dosti vstříc a vaše jednání bylo korektní. Pokud skutečně máte nahráno, že orgán sdělil, že si pozve svědka, protože odmítáte spolupracovat, poslal bych námitku podjatosti, kterou bych spatřoval v tom, že orgán si spolupráci představuje nejspíše tak, že se přiznáte i k vyvraždění Přemyslovců a je zjevně podjatý. Navíc je to nepřímý nátlak na poskytnutí výpovědi.  Přítomnost třetí osoby nebyla nijak vysvětlena a je nepřípustná a vnímal jste jí jako nátlak a donucovací postup vůči vaší osobě, ačkoliv jste se choval zcela korektně.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #46 kdy: 08 Ledna 2019, 11:29:05 »

Děkuji za odpovědi.
Konkrétně je na záznamu:
... úředník podkládá otázky.
Já ho upozorňuji, že jsem již řekl, že dále se k věci nebudu vyjadřovat. A nic dalšího ani nepodepíšu.
Ouřada říká: "Dobrá, takže já sem zavolám kolegu, který bude přítomen tomu, že budete podepisovat pouze něco".

Je vhodné spolu s námitkou z podjatosti poslat také část audiozáznamu, kde ouřada tvrdí, že není potřeba rejstřík?
Doslova říká: "Rejstřík není potřeba a zakládá se do spisu až po jeho uzavření".
Na to odpovídám: "Myslím, že správní řád v tomto pojednává jinak."
A ouřada: "My jsme tady dnes ohledně projednávání přestupku. Tyto záležitosti jsou na nadřízeném správním orgánu".

Případně bude vhodné k tomuto ještě podat stížnost vedoucímu odd.? :)

« Poslední změna: 08 Ledna 2019, 11:44:04 od Sudaler »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #47 kdy: 08 Ledna 2019, 13:23:03 »

V příkazu vidím celé vaše jméno a příjmení a v úředním záznamu zase příjmení myslivce. Blbě anonymizujete.
Pokud tedy v rozhovoru nezazněla poznámka o vaší "nespolupráci", tak proč to píšete? Přesto bych asi námitku vznesl - protože účastník s funkcí "kolega", který není oprávněnou úřední osobou a byl na vás zavolán bezdůvodně, ve vás mohl vzbudit pocit nátlaku. Nemáte žádnou povinnost vůbec něco podepisovat, natož pak vypovídat k věci to, co se líbí orgánovi.
Žádný audiozáznam nepřikládejte - pokud o něm ouřada neví, lehce může sklouznout do modu lhaní  a bude to bod pro vás.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #48 kdy: 09 Ledna 2019, 08:48:13 »

Děkuji za upozornění na anonymizaci. Opraveno a budu dávat lepší pozor.
Námitka podjatosti dnes podána.
Jinak již v polovině prosince podáno trestní oznámení na lesní stráž. Každým dnem čekám na dopis, jak to dopadlo. V případě, že pozitivně, očekávám, že to velmi znedůvěryhodní jeho osobu, jakožto svědka v mém přestupku.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #49 kdy: 17 Ledna 2019, 07:56:05 »

Dne 12. 12. 2018 jsem podal trestní oznámení státnímu zastupitelství, jak jsem již popisoval. Na konec oznámení jsem uvedl, že žádám, abych byl v souladu s § 128 odst. 2 trestního řádu do jednoho měsíce informován o učiněných opatřeních. 12. 1. 2019 byla sobota, takže i kdyby to nejpozději v pondělí 14. 1. 2019 odeslali, měl jsem to již dostat. Doposud však nepřišla žádná odpověď. Napadá Vás důvod, případně zda činit nějaké další kroky pro nečinnost státního zastupitelství?
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #50 kdy: 12 Února 2019, 08:24:00 »

Nějaký pokrok v tomto případě?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #51 kdy: 13 Února 2019, 07:16:56 »

V prosinci podáno trestní oznámení na lesní stráž přímo na okresní státní zastupitelství. Celkem jsem se snažil doložit takové důkazy, aby to bylo neprůstřelné (např. aby nemohl říci, že se to stalo jinak atd.). Nyní to budou přesně 2 měsíce od podání TO a jelikož mě v této věci nikdo nevyrozuměl - byť jsem o to výslovně žádal, budu nyní pokračovat podnětem k opatření proti nečinnosti ke krajskému státnímu zastupitelství.

Co se týče přestupku, poslal jsem ihned den po ústním jednání námitku podjatosti podle zdejšího vzoru, kterou jsem o pár dalších bodů doplnil. Námitku jsem podal na příslušného úředníka, jeho nadřízeného a starostu, takže očekávám, že by měl rozhodnout krajský úřad, ale už to bude 3 neděle a opět se nic neděje. Námitku jsem poslal příslušnému úřadu, který se mnou přestupek řeší, nikoli krajskému úřadu.

Nakonec sem dám příslušně anonymizované trestní oznámení vč. toho, jak bylo vyřízeno atd., protože co jsem tak hledal na různých motorkářských fórech, není to jediný případ, kdy srnomrdi napadli motorkáře. Třeba posloužím jako inspirace ostatním.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #52 kdy: 08 Března 2019, 17:14:56 »

Tak jsem dostal vyrozumění o podaném trestním oznámení. Shrnu to ještě jednou:
- podáno TO okresnímu státnímu zastupitelství s žádostí o vyrozumění o přijatých opatřeních do 1 měsíce v souladu s § 158 odst. 2 trestního řádu,
- 2 měsíce v luftu a odpověď žádná,
- krajskému státnímu zastupitelství podán podnět k opatření proti nečinnosti okresního státního zastupitelství,
- odpověď krajského státního zastupitelství, že věc postupují konkrétní okresní státní zástupkyni,
- více, než 2 a půl měsíce po podání TO mi přišel dopis od úplně jiné státní zástupkyně, než jaká byla jmenována, že bylo rozhodnuto o odložení věci, neboť skutek, pro který bylo TO podáno, není trestným činem a není důvod k postoupení věci.

Čili, vypadá to, že se tím vůbec nikdo ani nezabýval, a rovnou to hodili do šuplíku. Až po tom, co jsem si dovolil si drze stěžovat, se teprve uráčili mi napsat, že si můžu vyhulit játra.
Dá se podniknout nějaký další krok? Aby to alespoň hodili jinému státnímu zastupitelství? Pokud Vás něco napadne, budu moc rád. Myslím, že důkazy, jaké jsem předložil k TO, jsou neprůstřelné.
Anonymizované dokumenty přikládám.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #53 kdy: 08 Března 2019, 17:32:35 »

Hmm, to znamená, že o skutku už bylo rozhodnuto jiným orgánem, například to mohl orgán policie už s tou lesní stráží vyřešit domluvou nebo napomenutím dřive, než bylo podáno trestní oznámení. Jak se říká, ruka ruku myje. Viz. trestní řád:

§ 172
(2) Státní zástupce může zastavit trestní stíhání, ...
b) bylo-li o skutku obviněného již rozhodnuto jiným orgánem, ...

Vyžádej si od státního zástupce kopii spisu, jestli se chceš dozvědět podrobnosti. Každopádně to že ti neposlali samotné rozhodnutí, ale pouze vyrozumění o rozhodnutí, znamená, že tě nepovažují za poškozeného, ale pouze za oznamovatele a nejspíš ti nahlížení do spisu a pořízení kopie ani neumožní. Leda zkusit tvrdit, že chceš podat žalobu na ochranu osobnosti a nahlédnout do spisu požaduješ za účelem uplatnění svého práva v této chystané žalobě (§ 65 trestního řádu).
« Poslední změna: 08 Března 2019, 18:06:56 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #54 kdy: 09 Března 2019, 10:54:32 »

Když na to tak koukám, tak si státní zástupce se*e do huby, neboť nejprve odkazuje na § 172 odst. 2 písm. b, kde je uvedeno to, co jste výše zmínil, nicméně v té samé větě cituje odst. 1 písm. b, tedy, že skutek není trestným činem. Dále pokračuje, že stíhání bylo zastaveno. Z výše uvedeného dle mého názoru plyne, že si jej nikdo ani nepředvolal k výslechu, neboť jeho jednání nepovažují za protiprávní.

Vidí to prosím někdo stejně? Co s rozporem, kdy se odvolávají na § 172 odst. 2 písm. b, ale citují totéž písm. z odst. 1? Díky.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #55 kdy: 09 Března 2019, 13:56:51 »

Odložili to pro neúčelnost (usnesením dle § 159a/3 tr.řádu), pro neúčelnost to je možné odložit pouze z důvodů uvedených v § 172/2a),b) tr.řádu, nikoliv pro důvod uvedený v § 172/1b) tr.řádu. On tam státní zástupce nic necituje, pouze něco dodává navíc, tedy něco upřesňuje. Neúčelnost trestního stíhání znamená, že už je proti osobě vedeno trestní řízení pro jiný trestný čin s vyšší trestní sazbou (§ 172/2a tr.řádu), nebo že už byl pachatel za předmětný skutek potrestán jiným orgánem (§ 172/2b tr.řádu), tedy v tomto případě to není trestný čin (dodal a upřesnil navíc státní zástupce), ale nejspíš přestupek (jsem si já domyslel), policajti mohli vyřešit ten přestupek třeba domluvou, napomenutím, pokutou. Více se dá zjistit ze spisu, možná by stačilo vidět jen samotné usnesení o odložení věci, kde bývá samotný výrok dostatečně odůvodněn. Jenže tobě neposlali usnesení jako by poslali poškozenému, ale poslali ti pouze vyrozumění jako oznamovateli.

Kdyby to chtěli odložit, protože v tom nevidí trestný čin ani přestupek, tak by to odložili usnesením dle § 159a/1 tr.řádu a ne usnesením dle § 159a/3 tr.řádu.
« Poslední změna: 09 Března 2019, 14:36:50 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #56 kdy: 04 Dubna 2019, 14:44:25 »

Prosím o radu. Pakliže chci kopii usnesení výše uvedeného spisu - mám zažádat dle Zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím?
Čili formulovat to nějak, že "...dle zákona Zákona č. 106/1999 Sb. žádám o kopii usnesení ze spisu č. XXX-YYY"?
Nikdy jsem touto formou o spis nežádal, ale velmi rád bych se dozvěděl, jak to dopadlo.
Díky mockrát.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #57 kdy: 04 Dubna 2019, 15:06:05 »

Trestní řízení se řídí trestním řádem, usnesení o odložení věci se doručuje jen poškozenému a státnímu zástupci.

Můžeš požádat o souhlas s nahlédnutím do spisu dle § 65/1 tr.řádu, pokud jim prokážeš, že je to třeba k uplatnění tvých práv, např. já bych jim do žádosti uvedl důvod, že chci podat žalobu na ochranu osobnosti.

Cituji:
... Jiné osoby tak mohou činit se souhlasem předsedy senátu a v přípravném řízení se souhlasem státního zástupce nebo policejního orgánu, jen pokud je toho třeba k uplatnění jejich práv.
« Poslední změna: 04 Dubna 2019, 15:10:31 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #58 kdy: 21 Dubna 2019, 14:19:04 »

Tak, než jsem stačil zažádat o spis, přišly mi další 2 dopisy ze státního zastupitelství v jeden den. Přeji příjemné počtení, neboť toho, na koho bylo podáno TO, ani nepozvali k výslechu.
Zároveň až nyní mi přišlo "Vyrozumění o založení věci", které obsahuje náležité poučení o tom, že v případě nespokojenosti se způsobem vyřízení, mohu požádat o přezkoumání vyřízení nadřízenému státnímu zastupitelství. Zajímavé je, že tento dopis nese datum 28. 2. 2019, a přišel až nyní.
Jinak je docela zábavné, jak se státní zástupkyně vypořádala s trestním oznámením formou, že mi byly sebrány klíčky, aby mi byla znemožněna další jízda. Přitom je zřejmé, a také jsem to v TO uváděl, že v tu dobu jsem již měl vypnutý motor, vozidlo stálo, žádal jsem zavolání PČR a ještě se ten primitiv vůbec ničím neprokázal. Mám velmi silné nutkání provést paní st. zástupkyni to samé, čili jí takto vytrhnout klíčky od auta s tím, že se jedná o občanské zadržení, protože mám podezření, že se dopustila přestupku a chce odjet....
Podnět samozřejmě podám, pravděpodobně hned v úterý. Je nutné jej odůvodňovat, příp. napadá Vás něco, jakým způsobem argumentovat, aby se tím někdo zabýval?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #59 kdy: 21 Dubna 2019, 16:11:34 »

No vytřeli si s tebou nehezky zadek sice, ale mají pravdu. Není naplněna skutková podstata toho přečinu, na který jsi to oznamoval. Skutkové podstaty trestných činů jsou uvedeny jen a pouze v trestním zákoníku.

§ 329
Zneužití pravomoci úřední osoby
(1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch
a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu,
b) překročí svou pravomoc, nebo
c) nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci,
bude potrestána ...

Neprokázal jsi jim, že při činu vystupoval jako úřední osoba (uváděl jsi muž bez odznaku, který ukázal nějaký průkaz, který jsi nestihl rozpoznat). To je chyba, toho přečinu se nemůže dopustit kdokoliv, ale pouze úřední osoba. Co když by tvrdil, že ti ukázal občanský průkaz a jednal jen jako soukromá osoba a zástupce vlastníka lesa? Lesní stráž nemá uniformu ani specialní označení vozidel, není jednoduché jim prokázat, zda čin spáchali jako úřední osoba nebo soukromá osoba.

Neprokázal jsi, že při činu jednal v úmyslu způsobit jinému škodu nebo závažnou újmu anebo neoprávněný prospěch sobě nebo jinému. On tvrdí, že zastavil motorkáře a vzal mu klíče od motorky z důvodu zadržení pachatele do příjezdu policie. To je ale legitimní důvod, který jsi měl rozbít. To už nyní ale nerozbiješ, když je jasné, že klíče předal policii, tedy že je např. nezahodil, nepoškodil, ..., všimni si, že v těch případech, kdy se tento přečin dostal k soudu, tvrdí řidiči např., že jim policajt nebo strážník vytrhl mobil a odhodil ho, přitom ho poškodil - tedy jednal v úmyslu způsobit jinému škodu. Měl jsi např. využít toho, že na chvíli odjel a pak se vrátil a tvrdit, že je klíč od té doby poškozený, motorka nejde nastartovat, teď už je na to ale pozdě, motorku jsi pak určitě nastartoval odjel, měl jsi jí naschvál pokusit neúspěšně nastartovat a odtlačit. Přitom jsi měl víc možností, např. že tě při zastavování vytlačil a odřel jsi motorku o strom. Přečti si své původní trestní oznámení, a zjistíš sám, že jsi tam o žádném vzniku škody nic nenapsal, žádnou výši škody jsi nevyčíslil. Není tak naplněna skutková podstata tohoto přečinu.

Ale tohle ti tu někdo už vysvětloval i když ne tak podrobně jako já.

...
Zneužití pravomoci tam taky moc nevidím - buď to nebyla úřední osoba, pak se takového TČ z principu nemůže dopustit (chybí speciální subjekt), nebo šlo o nějakou veřejnou stráž, pak je ale takový zásah plně zákonný, stráž měla právo dotyčného do příjezdu PČR zadržet a provedla-li to formou nějaké tahanice o klíčky k motorce, šlo patrně v dané situaci o relativně nejmírnější postup.
...
« Poslední změna: 21 Dubna 2019, 17:02:49 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.