30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným  (Přečteno 35264 krát)

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #30 kdy: 20 Listopadu 2018, 22:00:16 »

Jaké vodní dílo je na konci cesty? Podle §3 odst.1 b zákona 289/1995 příjezdní komunikace k zastavěným pozemkům není "pozemek určený k plnění funkcí lesa". Pokud je tam hráz nebo vodárna, je srnomrd v problému. Pochybnosti podle odst. 3 téhož jasně nejsou. Zda majitel cesty dal návrh nebo souhlasil podle odst. 4 bude muset prokázat SO1, pokud tedy alepoň tuší existenci 289/1995.
 
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #31 kdy: 21 Listopadu 2018, 07:57:10 »

Na konci cesty je přehrada. Děkuji za postřeh.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #32 kdy: 10 Prosince 2018, 15:25:29 »

Dobrý den.
V posledních dnech nastal v mém případu mírný posun.
1. Přišlo Potvrzení o provedeném úkonu od PACHů, které je překvapivě stručné a lživé (viz. příloha), neboť bylo s policií vše vyřešeno na místě, nikoli jak uvádí, na služebně. Navíc se vůbec nezmiňují o tom, že přijeli na mé zavolání na tísňovou linku a o přítomnosti nimroda už vůbec ne. Zvolil jsem tedy vyčkávací taktiku na pokračování řízení o přestupku (čehož jsem se dočkal) s tím, že potřebné indicie budou ve spisu na úřadě - a nemýlil jsem se.

2. Pokračování v řízení o přestupku obsahuje předvolání mé osoby na ústní jednání v lednu 2019.

3. Na to jsem ihned ráno naběhl na úřad zajistit spis se zapnutým nahráváním audia. Ouřednice, co mě má jakožto silničního dobytka a pyráta na starost, má dnes dovolenou, a tak jsem byl odkázán za vedoucí oddělení. Ta nejprve tvrdila, že nemá ke spisu přístup, ať přijdu zítra. To jsem odmítl s tím, že mám právo nahlížet do spisu kdykoli v pracovní dobu. Mlela cosi o nečekaných komplikacích. Sdělil jsem, že lituji, ale není to můj problém a připomenul jsem, že ode mne úřad čeká striktní dodržování zákonů, kdežto sám tak nečiní. Chvilku to trvalo a ke spisu jsem se nakonec dostal. Spis byl jeden velký chaos, stránky nebyly očíslovány a chyběl seznam příloh. To jsem také nechal zaprotokolovat.
Podstatné části spisu přikládám.

Trestní oznámení na lesní stráž podám na základě úředního záznamu policie, kde je v podstatě napsáno, že se srnomrd prokázal jako "myslivec" a o lesní stráži není ani zmínka. Dále tam také je, že vytrhnul ze zapalování klíčky. Zároveň se budu opírat o to, že komunikace není lesní cesta (snadno prokazatelné výpisem z katastru nemovitostí).

Prosím však o radu, jak postupovat ve správním řízení o přestupku - předpokládám, že zákazovou značku jsem neprojel, řídil jsem až za ní. Musím však označit toho pyráta, co mi tam motorku odstavil?

Dále jsem si všiml, že výpis z katastru nemovitostí a fotografie z mapy.cz jsou vztaženy na část komunikace před zákazem vjezdu, nikoli za ním. Tam je pak i jiný majitel komunikace. Dá se na tomto také stavět?

Mnohé díky za Vaše rady, čas a ochotu.
Přeji klidný předvánoční čas.
« Poslední změna: 08 Ledna 2019, 14:22:19 od Sudaler »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #33 kdy: 10 Prosince 2018, 15:49:09 »

Chtěl jste k přehradě. Nevěděl jste kudy přesně se tam jede, proto jste jel s kamarádem. Ten si chtěl váš stroj vyzkoušet a proto vás dovezl na tu cestu a se slovy "a teď furt rovně ty pilote" vám motorku vrátil a šel procházkou domů. Kamaráda neuvedete, protože nemá na motorku řidičák a hrozilo by mu tak stíhání za řízení bez ŘP.

Následně se vše zhruba odehrálo tak, jak je uvedeno v protokolu. K tomu chcete jen dodat, že na uvedené cestě nemá myslivec žádná práva a jeho požadavek na předložení dokladů a jeho následné odebrání klíčků nemá žádný právní základ.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #34 kdy: 10 Prosince 2018, 16:00:18 »

protože nemá na motorku řidičák a hrozilo by mu tak stíhání za řízení bez ŘP.

to je ale kravina co ? Dovolit řízení osobě bez patřičného oprávnění ....

To už bych vymyslel lepší příběh..... jedu se svojí tajnou milenkou k jezeru, ona řídí, máme BT komunikaci připojenou na její telefon, Najednou jí přijde SMS, kterou automat přečte z níž vyplývá, že je mi nevěrná, zastavujeme a ona po hádce odchází do lesa, já nasedám a jedu dál....pánové sice jsme se pohádali, ale to tak bývá, je to bezpochyby pro mne osoba blízká a proto její totožnost nesdělím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #35 kdy: 10 Prosince 2018, 16:55:03 »

Tak proč ne? Jako že mě z toho obviní? Doznání nemůže být jediný důkaz :-D
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #36 kdy: 10 Prosince 2018, 18:07:27 »

Čistě teoreticky: pokud odmitnu uvést identitu řidiče, nespadne to na provozovatele?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #37 kdy: 10 Prosince 2018, 18:15:59 »

Ne. není to přestupek zjištěný automatickým zařízením.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #38 kdy: 10 Prosince 2018, 21:33:14 »

Jeste jedna věc, která mi nedá spát- v policejním spisu je uvedeno moje telefonní číslo přesto, že jsem jim jej na místě odmítl sdělit. Dokonce toto číslo nemá ani vedenou smlouvu u operátora na mne, neboť je firmy. Dokáže to někdo vysvětlit?
Jediné, co mne napadá je, že jsem ho někdy v minulosti (cca před 2 lety) uvedl při sepisovani záznamů o přestupku. Znamenalo by to tedy, že si shromažďují údaje a automaticky se jim následně prirazuji...?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #39 kdy: 10 Prosince 2018, 23:01:09 »

Doporučuji vyžádat si od opicie na základě nařízení GDPR údaje, které k Vaší osobě shromažďují a za jakým účelem a na základě jakého právního titulu :) Ať se kluci trochu zapotí :)
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #40 kdy: 10 Prosince 2018, 23:08:36 »

Všimněte si, že SO Vás na rozdíl od úředního záznamu neviní z vjezdu na lesní cestu.

Můžete se pobavit a požadovat, aby úřad postavil najisto, že umístění značky splnilo všechny formální požadavky. Řeknete nebo napíšete do vyjádření, že značka je tam nezákonně. Ať se orgán snaží. 

Řízení ukončite jak naznačili ostatní. Šel jste si pro moto, které jste tam nezavezl. V ústním jednání o Vašem přestupku nebudete podávat vysvětlení o přestupku jiné osoby a už vůbec ne sdělovat její totožnost. Ať orgán správně zahájí a obešle Vás jako svědka.

Do oznámení na srnomrda nezapomeňte napsat, že žádáte o sdělení, jak bylo s podnětem naloženo. 
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #41 kdy: 11 Prosince 2018, 21:11:52 »

jestliže srnomrd sebral klíče kamarádovi, milence atp. pak asi nebude účastníkem řízení, ale jen oznamovatelem ne ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #42 kdy: 14 Prosince 2018, 04:34:21 »

Ale ne ... kamarád, milenka či atp. řídil/a JENOM kolem zákazu vjezdu..pak už řídil pyrát a tomu srnomrd klíče sebral....
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #43 kdy: 08 Ledna 2019, 11:10:15 »

Dobrý den,
dnes proběhlo ústní jednání. Mám ho celé nahrané. Ze začátku korektně. Po tom, co jsem ouřadovi sdělil své vyjádření a fakt, že dále odmítám odpovídat na jeho otázky, si zavolal kolegu jako svědka (moc nerozumím proč).
Sdělil jsem, že na cestu řídil spolujezdec, který pak odešel na houby :) Protože prý odmítám spolupracovat, pozve si orgán svědky (myslivce a policisty).
Předpokládám, že myslivec bude tvrdit, že jsem projel zákaz vjezdu já. Dedukuji správně, že se bude jednat o tvrzení proti tvrzení? Policisté přijeli až na místo na mé zavolání, takže předpokládám, že nic směrodatného v tomto smyslu jejich výpovědi nepřinesou.
Nakonec jsem nahlédl do spisu. Některé strany opět nebyly očíslovány a chyběl rejstřík, načež úřednice tvrdila, že rejstřík není třeba, neboť spis je veden elektronicky. Je to pravda?
« Poslední změna: 08 Ledna 2019, 11:15:21 od Sudaler »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #44 kdy: 08 Ledna 2019, 11:14:15 »

Nakonec jsem nahlédl do spisu. Některé strany opět nebyly očíslovány a chyběl rejstřík, načež úřednice tvrdila, že rejstřík není třeba, neboť spis je veden elektronicky. Je to pravda?
§ 17 odst. 1 SprŘ
IP zaznamenána