30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [WIN] Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným  (Přečteno 35315 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil

Zdravím.
Můj motocykl vjel do zákazu vjezdu, lesní silnice. Za chvilku se za ním vyřídil lesácký Nissan Patrol, motocykl uhnul, aby mu uvolnil cestu. Patrol zastavil, začala přetahovaná o klíčky. Jakmile se řidiči podařilo postavit motocykl na stojánek a slézt, lesák ujíždí i s klíčema. Protože silnice nahoře končí, motocykl byl postaven napříč silnicí, aby se Patrol nemohl vrátit a ujet. Mezi tím řidič motocyklu volá policii. Před jejich příjezdem se hajný "indentifikuje" nějakým ručně vypsaným pamfletem.
Po příjezdu policie je hajný policisty vyzván, aby vrátil klíče. To učinil. Policie mne jako majitele motorky vyzvala k poředložení dokladů, předložil jsem vše vč. řidičského oprávnění. Vše v pořádku. Nabídli pokutu 100 kč, nesouhlas, žádám o předání do správního řízení.

Chtěl bych požádat o radu - ve správním řízení bych chtěl uvést na pravou míru, že jsem nebyl řidičem (možná jsem neměl předkládat ŘP, ale to už je asi jedno), je tedy na místě uvést helmuta, jakožto řidiče, který to tam nechal zaparkované? Hajného neztotožnili a policie přijela na místo ve chvíli, kdy obě vozidla stála, neexistuje tedy důkaz, že jsem byl řidič.

Policie mi nenabídla podepsání ani neukázala záznam o přestupku.
Možná bych měl požádat o Záznam o provedení úkonu (ze kterého by plynulo, že byly přivoláni, nikoli, že mne zastavili a ztotožnili)?
Velké díky a přeji pěknou neděli.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #1 kdy: 07 Října 2018, 13:59:11 »

Uvidite zda vubec neco prijde. Az pak se da neco resit. Zadosti o zaznam nic nezkazite.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #2 kdy: 07 Října 2018, 15:14:55 »

Nedávno jsem byl na výletě na kole, jeli jsme přes hřebeny Javorníků. Když jsme přejeli hranici, za 1 den jsme potkali cca 5 motorek a 10 čtyřkolek. Když sem se na to ptal místních, tak mi odpověděli akorát: No to vietě, tady ste na Slovensku.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #3 kdy: 07 Října 2018, 15:56:46 »

Helmuta ne, zákonný předpoklad pro SprDel není splněn. Uvidíte, co (a jestli) přijde. Můžou na vás zkusit ten zákaz vjezdu, ale budou obtížně prokazovat ten vjezd (klíčové je, že přestupku se dopouští ten, kdo projede zákazem, nikoli ten, kdo jede za zákazem).
Nepochopil jsem, jestli vás hajný viděl vjet a mohl by figurovat jako případný svědek přestupku?
Naopak na motorce vás evidentně viděl jet a zatím mě nenapadlo, jaký by mohl hajný mít zájem na výsledku případného řízení...
« Poslední změna: 07 Října 2018, 16:05:09 od IZS »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #4 kdy: 07 Října 2018, 16:20:28 »

.. a zatím mě nenapadlo, jaký by mohl hajný mít zájem na výsledku případného řízení...
;D ;D vazne?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #5 kdy: 07 Října 2018, 20:38:16 »

Helmuta ne, zákonný předpoklad pro SprDel není splněn. Uvidíte, co (a jestli) přijde. Můžou na vás zkusit ten zákaz vjezdu, ale budou obtížně prokazovat ten vjezd (klíčové je, že přestupku se dopouští ten, kdo projede zákazem, nikoli ten, kdo jede za zákazem).
Nepochopil jsem, jestli vás hajný viděl vjet a mohl by figurovat jako případný svědek přestupku?
Naopak na motorce vás evidentně viděl jet a zatím mě nenapadlo, jaký by mohl hajný mít zájem na výsledku případného řízení...
Hajneho na miste nezlegitimovali, ale s jednim z policistu si tykal. Myslim, ze v oznameni o prestupku figurovat nebude. Nicmene zvazuji nejakou stiznost na nej, vzhledem k tomu, ze ridice vybrzdil oznacenym sluzebnin autem Spravy lesu a prokazal se nejakym jejich pamfletem. Pokud se nepletu, stavet vozidla smi pouze myslivecka straz podle Mysliveckeho zakona, kde je uvedeno, ze tak smi ucinit pouze v pripade, ze ma podezreni, ze vezete v aute nelegalne nabytou zver:
§ 14
Oprávnění myslivecké stráže

(1) Myslivecká stráž je oprávněna

a) požadovat od osob, které jsou v honitbě se střelnou zbraní nebo s jinou loveckou výzbrojí, předložení zbrojního průkazu, průkazu zbraně, loveckého lístku, povolenky k lovu a potvrzení o povinném pojištění, popřípadě jiného průkazu, jímž lze prokázat jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého nebo přechodného pobytu,
b) zastavit a prohlížet v honitbě a na účelových komunikacích17) v honitbě dopravní prostředky včetně přepravovaných zavazadel, je-li důvodné podezření, že přepravují nebo obsahují neoprávněně nabytou zvěř, a za tím účelem požadovat předložení dokladu o nabytí zvěře,
c) zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie"),
atd. atd

Vypada to tedy na nasledujici postup:
1. Zadost o potvrzeni o proveden ukonu na PCR - meli by napsat, ze prijeli na mou zadost. Pritomni policiste by teoreticky mohli poslouzit jako svedkove, kdy on jim predal me klicky a priznal, ze je odcizil.
2. Stiznost zamestnavateli srnomrda, protoze pochybuji, ze se jedna vubec o nejakou mysliveckou straz, ale spis o obycejneho kretena, ktery ma pocit, ze mu to okolo baraku patri (nehlede na to, ze motocykl nejel lesem, ale po komunikaci).
3. Trestni oznameni (s timto zadnou zkusenost zatim nemam)
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #6 kdy: 08 Října 2018, 21:43:59 »

Pokud si fízl se srnomrdem tykal, jak byste ho chtěl přesvědčit k nějakému svědectví? :D Běžně jezdím do lesa na mašině, akorát já jezdím kontrolovat stromky, čili hospodaření. :D Nemáte známého nebo příbuzného, který Vás tam poslal s nějakým závažným hospodářským úkolem?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #7 kdy: 08 Října 2018, 22:14:52 »

Nove mam dnes zaznam telefonickeho hovoru, kdy jsem volal srnomrdovi, zda by se mi nechtek omluvit, ze mi ukradl klicky. Pry nechce. Nicmene se v hovoru ke kradezi priznal :)
Pokud oslovim pravnika, aby mi co nejlepe zpracoval tr. oznameni, je mozne zpetne vymahat po srnomrdovi naklady?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2018, 00:23:59 »

Jaké náklady byste po něm chtěl vymáhat? Om**dal i Vaše srnky ?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #9 kdy: 09 Října 2018, 01:09:29 »

Kradez to urcite neni. Nejbliz to ma asi k neoprávněnému užívání cizí věci. Bohužel ani toto to nebude, jelikož Vám žádnou škodu nezpůsobil, navíc ty klíče mají malou hodnotu, takže to nespňuje definici ani pro toto. Ale pokud to byl hajný, bude mít nějakého zaměstnavatele (asi ty Lesy ČR), a tam bude vedoucí. A na tom místě bych si stěžoval na překročení pravomoci myslivecké stráže, s audionahrávkou kde se k odejmutí klíčů přiznává. Nevím co s tim udělaj, nebo jestli ho nějak postihnou nebo jestli ho naopak pochválí. Nicméně pokud se to dostane až k němu, příště si to třeba rozmyslí.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2018, 01:55:36 »

Neopravnene uzil klicky? Myslim, ze strilite trochu vedle... ;D
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #11 kdy: 09 Října 2018, 08:21:55 »

Jaké náklady byste po něm chtěl vymáhat? Om**dal i Vaše srnky ?
Mam na mysli naklady na zpracovani tr. oznameni.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #12 kdy: 09 Října 2018, 08:44:18 »

Neopravnene uzil klicky? Myslim, ze strilite trochu vedle... ;D
Zajímala by mě ta klasifikace.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #13 kdy: 09 Října 2018, 15:05:10 »

Neopravnene uzil klicky? Myslim, ze strilite trochu vedle... ;D
Zajímala by mě ta klasifikace.
Zneužití pravomoci úřední osoby?
Možná krádež?
Když k Vám přijdu, vytrhnu Vám z kapsy mobil a po příjezdu policie ho dám až jim, to OK? ...asi těžko, že.
Jak jsem popsal v úvodu, nikam jsem neujížděl, naopak zpomalil a zajel ke kraji, myslel jsem, že mne chce předjet. Navíc jsem nejezdil v lese. Podle katastrální mapy je silnice v majetku Povodí Ohře.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu - lesní silnice na moto - zastaven hajným
« Odpověď #14 kdy: 09 Října 2018, 15:16:50 »

Ve hře je § 329 TRZ, zneužití pravomoci úřední osoby, ale v případném řízení se bude obtížně prokazovat prospěch, který tím hajný mohl sledovat a škoda je diskutabilní.
« Poslední změna: 09 Října 2018, 15:21:27 od IZS »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6